Hodnotenie: Manchester United – Derby County

13

V páteční večer nás čekal další pohárový zápas – třetí kolo FA cupu proti druholigovému Derby County. Šanci na výhru FA cupu jsme si rozhodně nemohli nechat ujít po tom, co jsme ztratili důležité body v lize a vypadli z druhého anglického poháru. Mourinho hráčům slíbil, že když vyhrají, pojedou si odpočinout do Dubaje a na výkonu to bylo znát.

Hodnotenie napísal redaktor Root

Sergio Romero – Sergio bojuje o to, aby se mohl ukázat před mistrovstvím světa, ale dnes jsme mu moc příležitostí k vyniknutí nedali. Musel zasahovat po nebezpečné hlavičce soupeře pod břevno, která šla téměř na něj a pak proti jedné, sice dobře umístěné, ale ne příliš nebezpečné střele z dálky. Pro lepší gólmany by měly být jeho zákroky samozřejmostí, ale bylo vidět, že dnes byl dobře připraven. 7/10

Victor Lindeloef – Znovu nastoupil na pozici pravého beka a vypadá to, že si na ni začíná zvykat. Dokonce jsme od něj viděli i jeden nebezpečný centr, který nakonec šancí neskončil, ale pozitivem bylo, že se často objevoval vysoko v útočné třetině hřiště. Možná i proto se přes jeho prostor párkrát dostal soupeř do šance, včetně té nejnebezpečnější, kterou hasil až Romero. 6/10

Chris Smalling – Své si tradičně odvedl, i když společně s Blindem nechali soupeře dvakrát nebezpečně hlavičkovat. Stopeři ale nebyli soupeřem moc prověření. 6/10

Daley Blind – Daley byl využívaný spíš k rozehrávce než na nějakou tvrdou defenzivní dřinu a nevedl si špatně, kolikrát se ukázal až u soupeřova vápna. 6/10

Luke Shaw – Luke se nám pomalu dostává do skvělé formy a je radost se na jeho hru dívat. V ofenzivě je pravidelně nebezpečný a dnes, na začátku druhého poločasu, dokonce vyhlavičkoval velmi nebezpečnou střelu letící do rohu naší branky. 7/10

Ander Herrera – I na Anderovi je znát, že se dostává do herní pohody. Už tradičně se mu dobře daří přerušovat rozehrávku soupeře, ale proti Derby k tomu přidal ještě něco málo do ofenzivy, kdy nehrál jen na jistotu, ale snažil se vymýšlet průnikové přihrávky. Jednou se ocitl po centru Rashforda úplně volný ve vápně, ale jeho hlavička byla dosti podobná tomu, co předvádí při střelách nohama. 6,5/10

Paul Pogba (C) – Hned od začátku dával soupeři jasně najevo, že si na hřišti může dovolit prakticky cokoliv. Ve druhé minutě krásně našel Lingarda, ve čtvrté vybojoval míč na hranici vápna, ale střela mu nesedla, pak těsně minul bránu, poté krásně z osmadvaceti metrů ze standardky prověřil skvělého brankáře hostů. Bylo ho zkrátka plné hřiště a jsem zvědavý na jeho detailní statistiky. Pro mě dnes MOTM. 8/10

Juan Mata – I Mata je v posledních zápasech v dobré formě a dnes rozhodně přispěl k tomu, že jsme měli zápas pod kontrolou. Krásně zakroutil přímák na brankářovu stranu, ale ten si s vypětím všech sil poradil, poslal několik dobrých centrů na hlavičku našich útočníků a sám několikrát pěkně prověřil gólmana hostí.  7/10

Jesse Lingard – Podle mnohých MOTM, protože to byl on, kdo dokázal zlomit soupeře svou nádhernou střelou do šibenice. Dnes si celá záloha skvěle rozuměla a jejich kombinační akce byla radost sledovat.  7,5/10

Henrikh Mkhitaryan – Henrikh se ani v tomto zápase nepotkal s dobrou formou. Při nadějné šanci, kdy místo centru před bránu překopl celé hřiště, jsem si říkal, že to není vůbec dobré.  Ve 27. minutě namazal soupeři do brejku. Ve 31. minutě pozdě přihrál Shawovi do offsidu a zkazil tak hezkou kombinaci. Předtím ale Rashfordovi, trochu se štěstím, přihrál do jeho gólové šance a o kousek déle ho krásně našel centrem samotného před bránou – Rash ale hlavičkoval jen do tyče. Střídal světlé chvilky se špatnými, i to je u něj ale oproti minulým zápasům posun. O poločasu střídán Lukakem. 4/10

Marcus Rashford – Naštěstí na něm bylo vidět, že chce odčinit jeho nevýrazné výkony z předchozích zápasů a několikrát se mu to málem povedlo. V 19. minutě se šikovně dostal do tutovky, kdy byl téměř sám před brankářem, ale jeho bomba letěla nad. Měl dost příležitostí skórovat, ale nebylo mu souzeno. Trefil dvakrát tyč a i proto poslal trenér o poločasu na hřiště Lukakua a Rash se stáhl více do zálohy. I přesto bylo znát zlepšení oproti minulým zápasům, chyběl tomu jen gól, nebo dva. V 80. minutě střídán Fellainim.  6/10

Romelu Lukaku – Hned na začátku druhého poločasu, do kterého vystřídal nevýrazného Mkhitaryana mohl dorážet jedovatou Matovu střelu, ale trefil jen padajícího obránce. Pak měl dvě nebezpečné šance blízko soupeřovo bráně, ale hlavičkou netrefil bránu a pak zase jen.. Vše ale nahrazoval dobrou bojovností a sám vypracoval i několik šancí a poslal několik nebezpečných centrů. Připsal si i asistenci, když připravil míč Lingardovi. Nakonec vše korunoval skvěle provedeným brejkem na 2:0, kdy si poradil sám s nakopnutým míčem od Pogby, obešel soupeře a počkal si na dobíhajícího Martiala, který mu přichystal luxusní příležitost, tu proměnil a splnil svůj úkol na jedničku. 7/10

Anthony Martial – Přišel do hry v 67. minutě a hned připravil krásným centrem skvělou šanci pro Lukaka, ten však trefil hlavou jen tyč. Měl druhou asistenci na první brance Lingarda a ke konci zápasu jako jediný doplnil osamoceného Lukaka a díky tomu mu mohl precizně naservírovat gólovku. 7/10

Maruane Fellaini – Přišel na hřiště v 80. minutě, vyhrál obranou hlavičku a dali jsme dva góly na kterých sice neměl žádný podíl, ale Fella effect je Fella effect. Nehodnocen.

Týmový výkon:

Už od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo je na hřišti pánem a vypadalo to, že bude jen otázkou času, než se náš tým dostane do vedení. Pravidelně jsme si vytvářeli šance, trefovali tyčky a prověřovali hostujícího brankáře nebezpečnými střelami. Nakonec jsme ale čekali celých 84. minut, než jsme konečně dostali míč do branky. Prosadil se náš hráč měsíce Jesse Lingard a o pár minut později pojistili naše vítězství střídající Martial s Lukakem. Našim hráčům nechybělo nasazení ani chytrost a vypadá to, že když si trochu seřídíme mušku, vracíme se znovu do formy.

Zdroje: premierleague.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Derby County 2:0
Ďalší článokHerrera: Výkon proti Derby byl jedním z našich nejlepších