Lingard zvolený hráčom mesiaca december

Jesse Lingard vyhral ocenenie najlepšieho hráča mesiaca tímu Manchesteru United. Ako vždy, fanúšikovia volili prostredníctvom Twitteru a Lingarda volila drvivá väčšina hlasujúcich, keď vo finále dosiahol hranicu 85% všetkých hlasov. Za ním nasledoval Juan Mata s 12% hlasov a tretí skončil Phil Jones s 3%.

Poprvýkrát v sezóne sa stalo, že víťaz tejto ankety nebol ani v jednom zo zápasov v mesiaci zvolený mužom zápasu, ktorý sa taktiež volí fanúšikmi na sociálnych médiách. Pred Lingardom toto ocenenie vyhrali Ashley Young (november), Anthony Martial (september a október) a Paul Pogba (august). Je to jeho druhé ocenenie v tejto sezóne, keď jeho úžasné sólo zo zápasu s Watfordom vyhralo gól mesiaca november.

PREČO VYHRAL?

Strelil 7 gólov v jeho posledných 9 zápasoch, naše číslo 14 bol v posledných týždňoch v skvelej forme. Lingard nastúpil v 7 zápasoch zo všetkých 9, ktoré sa odohrali v mesiaci december. Mesiac začal skvelým výkonom v zápase s Arsenalom na Emirates Stadium, kde sa prezentoval dvoma gólmi. Nastúpil pri prehre s Manchesterom City 2-1 a aj pri víťazstve 1-0 nad Bournemouthom na Old Trafford. Nasledoval zápas s West Bromwich Albion, kedy sa mu podarilo skórovať víťazný gól na konečných 2-1. V druhom polčase vonkajšieho zápasu s Leicesterom zahodil sľubnú šancu, keď následne v 93. minúte domáci stopér Maguire vyrovnal na 2-2.

Jeho asi najväčší prínos sme videli na Boxing day v druhom polčase zápasu s Burnley, do ktorého nastúpil z lavičky náhradníkov. Po polčase prehrávali červení diabli o 2 góly 0-2, ale Jesse Lingard bol proti, strelil 2 góly a zápas skončil nerozhodne 2-2. Hral aj v poslednom zápase roku 2017 proti Southamptonu, ktorý skončil bezgólovou remízou.

Lingard sa postupne stáva dôležitým hráčom tímu, užíva si svoje najlepšie strelecké obdobie, keď sa mu podarilo počet gólov zvýšiť na dvojciferné číslo skvelým gólom proti Evertonu na Nový rok a dal si predsavzatie na zvyšok sezóny, ktoré si ale necháva pre seba.

Dúfajme, že bude pokračovať v excelentnej forme, keď United bude hostiť celok z Championship, Derby County, kde Lingard strávil druhú polovicu sezóny 2014/15 na hosťovaní.

Gratulujeme Jesse!

Jeho progres v posledných týždňoch neostal nepovšimnutý manažérom a jeho spoluhráčmi. Mourinho cíti, že Jesse robí skok k tomu aby sa stal veľmi dobrým hráčom.

Stáva sa viac konzistentným, vie sa prispôsobiť, lepšie chápe hre, rozumie rôznym priestorom a pozíciám. Myslím si, že ide dobrým smerom.

Juan Mata si myslí, že jeho spoluhráč v tejto sezóne dospel a hrá svoj najlepší futbal v drese United.

Bol s nami v prvom tíme už pár sezón, ale v tento rok skóruje veľa gólov, hrá svoj najlepší futbal a hrá so sebavedomím. Myslím si, že ako hráč dospel a sme za to s ním veľmi šťastní, pretože pomáha tímu dôležitými gólmi.

Ander Herrera si taktiež myslí, že Jesse si zaslúži všetku tú pozornosť, ktorú poslednou dobou získava.

Chce sa zlepšovať, byť fantastickým hráčom, čo môžeme vidieť na každom tréningu a ukazuje to aj v zápasoch. Je veľmi rýchly, nik ho nechytí. Sme zaňho veľmi šťastní.

VIDEOreport z Manchesteru: Fanúšikovia sú ozdobou klubu z Old Trafford