Review: Everton – Manchester United 0:2

21

Zápas s Evertonem byl prvním zápasem v novém roce a úkol byl jasný, prolomit sérií nelichotivých výsledků z posledních zápasů. Konečně jsme mohli sledovat dobrý výkon hráčů United, rozdílovým hráčem byl však Pogba, který si zaslouží pochvalu již v těchto řádcích. Díky dvěma povedeným gólům jsme na Goodison Parku získali všechny 3 body, výsledek tedy 0:2 z pohledu domácích.

José Mourinho neměl před zápasem jednoduchý úkol. Tlak ze strany fanoušků byl velký a absence některých důležitých hráčů mu též na klidu nepřidala. Třízápasový distanc si odpykává Ashley Young za úder loktem z předešlého zápasu, Lukaka i Ibrahimoviče trápí zranění a do obrany se stále nevrátil Antonio Valencia, kterého též trápí zranění. Kouč si s tím však poradil a vytvořil sestavu 4 – 3 – 3 tak, že se Pogba stavěl na podhrot, což se ukázalo jako jeden z rozhodujících prvků zápasu. Zápas začal v 18:30 SEČ, hlavním rozhodčím byl zvolen Marriner.

Do půle prvního poločasu jsme mohli sledovat vyrovnanou hru obou týmů, vyložené šance však chyběly, mohli jsme sledovat pár zblokovaných střel, nebo nepovedené pokusy o střelu způsobené možná i silným deštěm, který doprovázel celý zápas. První vyloženou šanci si vytvořil Everton ve 24. minutě, kdy si Niasse krásně přehodil míč přes nohu Jonese, dostal se sám před De Geu, míč mu však na poslední chvíli vypíchl bravurním zákrokem Marcos Rojo. Za zmínku stojí střela Herrery ze 34. minuty, která o kus minula břevno branky, dále pak střela Pogby z velké dálky, která ve 38. minutě jen velmi těsně minula pravou tyč brány domácích. Gól ale nepadl ze žádné šance a tak poločas skončil výsledkem 0:0.

Druhý poločas přinesl zlepšený výkon, tlak ze strany United sílil. První velké ohrožení brány nám ukázal Juan Mata. V 51. minutě napřáhl a vyslal pumelici z velké vzdálenosti, která orazítkovala tyč, div se brána nerozpadla. O chvíli později bylo konečně co slavit. V 57. minutě zahájil Mata protiútok, posunul míč doleva na Pogbu, ten našel lehce za vápnem vyčkávajícího Martiala, který poslal umístěnou střelu a vymetl pavučiny z pravé šibenice, 0:1. Čas se téměř přehoupl na 78. minutu, kdy se do podobné situace dostal Lingard, měl na to však méně času, vyslal střelu po zemi k tyči, brankář jí však skvělým zákrokem vyškrábl. Nemuselo ho to ale mrzet, neboť o 2 minuty později si vytvořil samostatnou akci, kdy se dostal mezi 4 bránící hráče, to mu ale nevadilo a pokud nějaká pavučina zbyla z gólu Martiala, po tomto už rozhodně ne, protože střelou do pravé šibenice zvyšuje na 0:2. United nepustili Everton ve druhém poločase téměř k ničemu, a proto zápas končí výsledkem 0:2.

POZITIVA

• Vypracovaný tlak zejména ve druhém poločase
  • Neskutečný výkon Pogby, který se dnes stal rozdílovým hráčem a evidentně mu podhrotová pozice velmi svědčí
  • Kombinačně povedený zápas, rychlé přechody do útoku
  • Celý druhý poločas

NEGATIVA

• Horší výkon v prvním poločase, ve kterém chyběly vyložené šance.

0 Červené karty 0

Příští zápas nás čeká zápas v FA Cupu, vyzveme druholigové Derby na Old Trafford již 5. 1. 2018 ve 21:00 SEČ.

ZDROJE: buildlineup.com, whoscored.com

Predchádzajúci článokMourinho po výhre nad Evertonom
Ďalší článokMourinho odpovedá na kritiku Paula Scholesa
Jmenuji se Vlastimil a momentálně jsem ve 4. ročníku střední školy, kde studuji obor počítačová grafika a design. Fotbal jsem začal hrát už jako dítě, přesněji od 5 let a hraji ho do teď. Je docela vtipné, jak jsem začal fandit United. Byl rok 2007, dostal jsem playstation a od kamaráda půjčenou fifu. Bylo mi 8 let a já nevěděl za koho hrát, ale jelikož má oblíbená barva byla červená, hledal jsem tým, který má červené dresy. Kupodivu jsem si nevybral Arsenal, ale Manchester. Začal jsem sledovat drtivou většinu zápasů tohoto týmu a vybudoval si k němu silné pouto. Mezi mé nejoblíbenější hráče patří Nani, Scholes, Cantona, ale můj největší favorit je Anthony Martial