Mourinho po výhre nad Evertonom

Manchester United predviedol v prvý januárový deň sympatický výkon a dokázal poraziť Everton 0-2. José Mourinho bol s výsledkom zápasu tiež spokojný.

Bol to svieži výkon

Chlapci si to zaslúžili. Stále hovorím, že v zápasoch, ktoré sme remizovali, sme nehrali zle. Tie remízy boli spôsobené konkrétnymi situáciami a chybami, ktoré sme spravili. Hlavne v zápasoch proti Leicestru a Burnley. Hráči boli dnes výborní a predviedli skvelý výkon. Na ihrisku nepôsobili unavene a vôbec to nevyzeralo, že máme taký ťažký a nabitý žreb. Bol to svieži výkon.

Zápas sme kontrolovali

Everton ukázal niečo v prvom polčase a potom dokázali zareagovať na náš gól v druhom polčase, kedy predviedli dobrých päť až osem minút. Inak sme zápas kontrolovali. Držali sme loptu, prihrávali si a museli sme trochu zmeniť obraz hry, keďže nám chýbal Romelu Lukaku. Snažili sme sa hrať inak a tri body ma veľmi tešia. Ale aj keď by sme body nezískali, tak by som bol pyšný na to, čo chlapci predviedli.

Profesionálny výkon

Chlapci boli fantastickí. Ukázali dobrý prístup, oddanosť, túžbu zvíťaziť, profesionalitu a hrdosť. Boli naozaj skvelí a nepredviedli iba profesionálny, ale aj vysoko kvalitný výkon. Dokázali kontrolovať zápas a celý štadión, na ktorom je vždy skvelá atmosféra, ktorá domáci tím ženie stále vpred. Dokázali sme ich utíšiť a streliť pekné góly. Takže sú to fantastické tri body. Po stranách sme sa dokázali dostávať za obranu a nebezpečne centrovať. Myslím si, že sme hrali naozaj dobre.

Plány na zimné prestupové okno

Naozaj ešte neviem. Momentálne máme problémy, ale o dva, či tri týždne, keď sa nám vrátia niektorí hráči, sa nám bude ľahšie dýchať. Mali by sme sa posilniť teraz, alebo počkať s tým do leta? To nemôžem povedať. Jediné čo môžem povedať je, že moji hráči odovzdajú na ihrisku vždy všetko a to nehovorím iba kvôli dnešnej výhre. Bol som s nimi spokojný aj pred dvoma dňami, keď sa nám vyhrať nepodarilo a to preto, lebo ich prístup je vždy výborný.