Review: Manchester United – Southampton 0:0

30

Labutí píseň pro rok 2017 zazněla na Old Trafford zápasem proti Southamptonu. Domácí United předvedli mdlý výkon a do tabulky si připisují pouze bod za bezbrankovou remízu.

Review pripravil redaktor luisnani1017

Domácí manažer José Mourinho udělal po nevydařeném klání proti Burnley tři změny. Místo Marcose Roja nastoupil Victor Lindelof a dvojici Zlatan Ibrahimovič – Marcus Rashford nahradili ve skvělé formě hrající Jesse Lingard a po dlouhé době v základní sestavě Henrikh Mkhitaryan. Alespoň na lavičce se objevil Anthony Martial, který minulý zápas nebyl vůbec k dispozici. Hostující trenér Mauricio Pellegrino po výprasku od Tottenhamu v předchozím utkání vyměnil čtyři hráče v úvodní jedenáctce. McCarthy, McQueen, Tadič a Ward-Prowse nahradili Forstera, Targetta, Leminu a Redmonda. Výkop byl naplánován na 18:30 a úvodní hvizd obstaral Craig Pawson.

Poslední zápas na Old Trafford v tomhle roce začal nadějně. Ve 4. minutě Pogba parádním křižným pasem vysunul Matu, který centrem nalezl v dobré pozici Lukaka, jenž hlavou přestřelil. Neuběhly ani tři minuty a vedení se mohl ujmout Southampton. Boufal vyzrál na ofsajdovou linií a zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Warda-Prowse, ten naštěstí zakončil slabě do rukou Davida De Gey. Na další záživnější moment si diváci museli počkat do 27. minuty. Rashford se po dlouhém pasu na do vápna dostal k míči, ale v obložení soupeřových obránců se k zakončení nedostal, přesto míč doputoval na velké vápno k nohám Juana Maty, který neprostřelil brankáře. Poslední výraznější moment v prvním dějství obstaral Jesse Lingard. Krásný centr od Mkhitaryana ve vstřelenou branku nepřetavil. Ne příliš záživný poločas tak skončil 0:0.

To, na co jsme se dívali v prvním poločase, se přesunulo přesně do toho druhého. Největší a nejzajímavější moment měli na svědomí hráči „Saints“. V 50. minutě zcela volný Ward-Prowse přízemním centrem našel Longa, jehož střelu zázračně vykopl čaroděj De Gea. Ze strany United datuji nejzajímavější moment do 80. minuty. Po standardní situaci a menším závaru zakončoval z otočky Matič, jenže jeho zřejmě gólové zakončení doklepl do brány Pogba. Z ofsajdu.

Střídání:

• 14′ Lukaku  Rashford
  • 65′ Mkhitaryan  Martial

Žluté karty: 60´ Lingard, 72´ Matič

Southampton

Lavička: Forster, Bednarek, Davis, Gabbiadini, Lemina, Pied, Redmond

Střídání:

• 80′ Long Gabbiadini
  • 82′ Tadič Lemina
  • 85′ Boufal Redmond

2 Žlté karty 4

Nabitý program nám dalšího soupeře přinese hned za dva dny. Na nový rok 1.1.2018 zajíždíme do Goodison Parku, kde se utkáme z domácím Evertonem. Výkop je naplánován na 18:30 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com