Review: Manchester United – Burnley 2:2

50

Zápas proti Burnley měl ukončit nelichotivou rozjíždějící se sérií zápasů bez výhry, bohužel, nestalo se tak. Zejména v prvním poločase byl výkon téměř všech hráčů tragický, předváděná hra byla velice špatná. Pouze díky zlepšenému druhému poločasu a výkonu Lingarda můžeme být rádi za vydřenou remízu 2:2.

Fanoušky mohla překvapit před zápasem absence v nominaci Anthonyho Martiala, dále pak společně hrající Ibrahimovič a Lukaku v základní sestavě, jinak byla sestava téměř očekávatelná. Do hry se pomalu zapojuje i Henrikh Mkhitaryan, který opět začínal na lavičce náhradníků. Zápas začal v 16:00 SEČ, hlavním rozhodčím byl zvolen Martin Atkinson.

Zápas začal nejhůře, jak mohl. Ve 2. minutě se soupeř dostal do brejku, který zastavil Rojo za cenu žluté karty. Z následného přímého kopu vznikl z matek ve vápně a soupeř se dokázal lépe zorientovat, a tak inkasujeme velice brzký gól a již ve 3. minutě prohráváme 1:0. Soupeř ačkoliv měl v prvním poločase míč na kopačkách kratší dobu, dokázal si vypracovat nebezpečné šance a působil lepším dojmem. Ve 35. minutě fauloval Young před vápnem a dal tak soupeři možnost zahrávat přímý kop z velmi nebezpečné pozice. Soupeř se této šance chopil skvěle a ve 36. minutě zvyšuje vedení hostů na rozdíl dvou branek, tedy 2:0. Za zmínku stojí šance Rashforda, který si od Pogby vyžádal nadýchaný centr na který si naběhl, střelou zakončuje, ale kde není brankář, tam byl hráč hostujícího týmu a zákrokem vykopává míč z hranice brankové čáry. Následovalo velké množství šancí ze strany United, avšak žádný gol nepadl a tak se do kabin šlo s výsledkem 0:2 z pohledu domácích.

Ve druhém poločase došlo k několika změnám v sestavě, hned zpočátku šel do hry Lingard a Mkhitaryan. United dostali soupeře ještě více do kleští, tlak sílil a vytoužený gól nakonec přišel. V 53. minutě se do zakončení dostává Lingard, když po přízemním centru pohotově zakončil a snižuje náskok soupeře na jediný gól.  Tlak United stále sílil, šance byly, žádná ale nepřinesla vyrovnávací gól. Vytoužený gól nakonec přišel. V 91. minutě po přímém kopu nastal zmatek ve vápně, ve kterém se dokázal nejlépe zorientovat kdo jiný než Lingard a pohotovou střelou vyrovnal na 2:2. Nutno říct, že tento chlapec má poslední dobou neskutečnou formu a zaslouží si dostat prostor, který momentálně má. Konečný obrat nenastal, a tak zápas končí výsledkem 2:2.

0 Červené karty 0

Další zápas odehrajeme již 30. 12. 2017 v 18:30 SEČ. Soupeřem nám bude Southampton.

ZDROJE: buildlineup.com, whoscored.com

Predchádzajúci článokLingard: Boss mi řekl, ať to nevzdávám
Ďalší článokFellaini obdržal poslednú ponuku na zotrvanie
Jmenuji se Vlastimil a momentálně jsem ve 4. ročníku střední školy, kde studuji obor počítačová grafika a design. Fotbal jsem začal hrát už jako dítě, přesněji od 5 let a hraji ho do teď. Je docela vtipné, jak jsem začal fandit United. Byl rok 2007, dostal jsem playstation a od kamaráda půjčenou fifu. Bylo mi 8 let a já nevěděl za koho hrát, ale jelikož má oblíbená barva byla červená, hledal jsem tým, který má červené dresy. Kupodivu jsem si nevybral Arsenal, ale Manchester. Začal jsem sledovat drtivou většinu zápasů tohoto týmu a vybudoval si k němu silné pouto. Mezi mé nejoblíbenější hráče patří Nani, Scholes, Cantona, ale můj největší favorit je Anthony Martial