Review: Manchester United – Burnley 2:2

Zápas proti Burnley měl ukončit nelichotivou rozjíždějící se sérií zápasů bez výhry, bohužel, nestalo se tak. Zejména v prvním poločase byl výkon téměř všech hráčů tragický, předváděná hra byla velice špatná. Pouze díky zlepšenému druhému poločasu a výkonu Lingarda můžeme být rádi za vydřenou remízu 2:2.

Fanoušky mohla překvapit před zápasem absence v nominaci Anthonyho Martiala, dále pak společně hrající Ibrahimovič a Lukaku v základní sestavě, jinak byla sestava téměř očekávatelná. Do hry se pomalu zapojuje i Henrikh Mkhitaryan, který opět začínal na lavičce náhradníků. Zápas začal v 16:00 SEČ, hlavním rozhodčím byl zvolen Martin Atkinson.

Zápas začal nejhůře, jak mohl. Ve 2. minutě se soupeř dostal do brejku, který zastavil Rojo za cenu žluté karty. Z následného přímého kopu vznikl z matek ve vápně a soupeř se dokázal lépe zorientovat, a tak inkasujeme velice brzký gól a již ve 3. minutě prohráváme 1:0. Soupeř ačkoliv měl v prvním poločase míč na kopačkách kratší dobu, dokázal si vypracovat nebezpečné šance a působil lepším dojmem. Ve 35. minutě fauloval Young před vápnem a dal tak soupeři možnost zahrávat přímý kop z velmi nebezpečné pozice. Soupeř se této šance chopil skvěle a ve 36. minutě zvyšuje vedení hostů na rozdíl dvou branek, tedy 2:0. Za zmínku stojí šance Rashforda, který si od Pogby vyžádal nadýchaný centr na který si naběhl, střelou zakončuje, ale kde není brankář, tam byl hráč hostujícího týmu a zákrokem vykopává míč z hranice brankové čáry. Následovalo velké množství šancí ze strany United, avšak žádný gol nepadl a tak se do kabin šlo s výsledkem 0:2 z pohledu domácích.

Ve druhém poločase došlo k několika změnám v sestavě, hned zpočátku šel do hry Lingard a Mkhitaryan. United dostali soupeře ještě více do kleští, tlak sílil a vytoužený gól nakonec přišel. V 53. minutě se do zakončení dostává Lingard, když po přízemním centru pohotově zakončil a snižuje náskok soupeře na jediný gól.  Tlak United stále sílil, šance byly, žádná ale nepřinesla vyrovnávací gól. Vytoužený gól nakonec přišel. V 91. minutě po přímém kopu nastal zmatek ve vápně, ve kterém se dokázal nejlépe zorientovat kdo jiný než Lingard a pohotovou střelou vyrovnal na 2:2. Nutno říct, že tento chlapec má poslední dobou neskutečnou formu a zaslouží si dostat prostor, který momentálně má. Konečný obrat nenastal, a tak zápas končí výsledkem 2:2.

0 Červené karty 0

Další zápas odehrajeme již 30. 12. 2017 v 18:30 SEČ. Soupeřem nám bude Southampton.

ZDROJE: buildlineup.com, whoscored.com

Review&Hodnotenie: Manchester United – Derby 2:2 (7:8 po penaltách)

Preview: Manchester United – Derby

U23 porazila Middlesbrough 2:0, U18 pak West Bromwich 4:3