Mourinho po remíze s Burnley

Manchesteru United sa tento rok v období Vianoc nedarí a po remíze s Leicestrom City si Červení diabli nedokázali poradiť ani s Burnley. Zápas na Boxing day skončil remízou 2-2. Čo na tento výsledok hovorí José Mourinho?

Lacné góly

Problém v prvom polčase bol, že sme dostali ďalší lacný gól. V tomto momente inkasujeme veľa lacných gólov a to očividne ovplyvňuje zápas. Je to ťažké, keď prehrávate 0-2 cez polčas. Potrebujem, aby hráči verili v seba a aby verili mne. Potrebujem, aby vedeli akceptovať riziko toho, že prehrajú o tri alebo štyri góly. Aby sa nebáli toho, čo sa mohlo stať. Nestalo sa to, ale mohlo a hovorím o negatívnej reakcii od fanúšikov.

Striedania cez polčas

Boli to taktické striedania. Zmenili sme systém a hrali sme len s jedným stopérom, lebo Burnley nemá často loptu na svojich kopačkách. Hrajú priamočiaro a na ich útočníka sme nasadili Phila Jonesa. Bol to risk, ale Phil s tým súhlasil a Matič mal za úlohu dostávať lopty z voľného priestoru do stredu poľa. Ďalej som sa rozhodol, že namiesto pozičných hráčov ako je Zlatan, budem hrať s Mkhitaryanom, Lingardom a Matom, ktorí sa snažili hrať v priestore za Lukakuom. Potom sa nám celkom darilo a myslím si, že sme zahrali veľa dôležitých lôpt v nebezpečných oblastiach, veľa dobrých a nízkych centrov, ale nedokázali sme tieto lopty zúžitkovať.  Už klasicky sme nemali šťastie pri odrazených loptách. Som spokojný so snahou, ktorú hráči predviedli, takisto som spokojný, že ukázali osobnosť. Teší ma pocit, že sme neprehrali, ale samozrejme, stratili sme dva body.

Druhý polčas

Cez druhý polčas sme nemohli dostať gól. Bolo to nemožné, lebo Burnley neprešlo ani za polku. Nemali ani tri prihrávky po sebe. Takže druhý polčas bol úplne v našej réžii, ale dokázali sme streliť iba dva góly. Som veľmi spokojný s tým, aké góly sme strelili. Boli súčasťou toho, ako sme hrali a ako sme sa snažili prekonať veľmi dobre organizovanú obranu. Uznanie si zaslúži aj Burnley a to kvôli tomu, že boli pod veľkým tlakom a dostali iba dva góly.

Nekritizujem hráčov

Hráči robia čo môžu a robia to dobre. V posledných dvoch zápasoch sme mali 15 šancí na skórovanie, dostali sme tri góly a jeden z neskutočného priameho kopu, takže hráči robia čo môžu. Naozaj sa snažia, aj s problémami a zraneniami, ktoré máme. Tvrdo bojujú. Nie som spokojný s dnešným výsledkom a nebol som spokojný ani s tým proti Leicestru, ale som spokojný s mojimi hráčmi. Nebudem kritizovať mojich hráčov.

Nie som spokojný, aj keď sme vyrovnali

Samozrejme, že je to zlý výsledok. Nikdy nie sme spokojní s remízou a hlavne nie v zápase, kde sme takto výrazne dominovali. Ale takáto je bohužiaľ realita.

MEN: Kabína United uvítala správy o Mourinhovom odchode

Irwin: Stále sme tím, ktorý je ťažko poraziť