Lingard: Boss mi řekl, ať to nevzdávám

20

Střelec dvou branek z posledního zápasu, Jesse Lingard, vysvětlil, s jakými pokyny šel proti Burnley na hřiště.

Přestože už v prvním poločase prohrávali svěřenci Josého Mourinha s Burnley 2:0, zbraně nesložili a především skvělý výkon odchovance Lingarda zajistil z tohoto utkání alespoň bod. Ten se na remíze 2:2 podílel oběma brankami, a tak není divu, že MUTV vyzpovídalo právě jeho.

Co se týče mé první šance, tak obyčejně ji devětkrát z deseti pokusů proměníte. Já ale trefil obličej brankáře a pak to poskakovalo na břevně. Ale zůstali jsme pozitivní a i přesto jsme další dvě branky vstřelit dokázali, za což jsem rád.

Lingard pochopitelně nezapomněl popsat i svou první branku, kterou trefil více než stylově.

Ashleyho centr mi šel na paty, takže to byl pouze instinkt. A dodalo nám to hlavně chuť vstřelit další branku. Ta byla také otázka instinktu a věřím, že kdybychom hráli o pět či deset minut déle, tak bychom zápas nakonec vyhráli.

Odchovanec United také poodkryl pokyny Mourinha během poločasové přestávky.

Měli jsme si věřit. A nikdy se nevzdávat. Věděli jsme, že máme dalších pětačtyřicet minut, a když budeme trpěliví, dokážeme si vytvořit šance. Dvě gólové jsme si nakonec i vytvořili.

Role pod útočníkem mě nutí dostávat si více do vápna a vytvářet více šancí a pochopitelně i zvyšuje pravděpodobnost vstřelení branky. Myslel jsem, že to ještě dokážeme vyhrát, ale čas běžel očividně rychleji, takže teď už se pouze těšíme na Southampton.

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – Burnley
Ďalší článokReview: Manchester United – Burnley 2:2
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).