Hodnotenie: Manchester United – Burnley

28

Po zbytečné ztrátě na půdě King Power Stadium přichází další. Nevýrazný výkon v první půli na Old Trafford proti Burnley nás stojí další dva body. Hosté si vytvořili dvoubrankové vedení, které jsme smazali až zásluhou Jesseho Lingarda v nastaveném čase. Je třeba, aby si hráči vstoupili do svědomí a vrátili co nejrychleji na vítěznou vlnu.

Hodnotenie napísal redaktor luisnani1017

David De Gea – Ani se nezapotil a už vytahoval míč ze sítě. Při druhé inkasované brance se marně natahoval na fantastický přímý kop Defoura. V závěru poločasu mu vypadla centrovaný míč, ale Young balon odkopl. Jinak neměl moc práce a jeho hra spočívala především v rychlé rozehrávání míčů směrem kupředu. 5/10

Ashley Young – Ve 12. minutě se od něj odpoutal hostující Arfield a trefil břevno. Dozadu to nebyl nejjistější výkon, když pozdě dostoupil protihráče, čímž ho fauloval a z následné standardky padl druhý gól. Dopředu to bylo něco jiného. Nebál se hrát jeden na jednoho a své spoluhráče zásoboval centry. Když kope balony vzduchem často z toho nic není, ale po zemi? Dvakrát nacentroval přízemní míč a jednou z toho byla obrovská šance a podruhé už to byl gól Lingarda. 5/10

Phil Jones – V obranně působil nejjistějším dojmem. Vyhrával souboje a velel k útočným nájezdům. Působil jako pravý lídr obrany. Z inkasovanými brankami neměl nic společného. Ve druhém poločase na stoperu zůstal sám, i když se k němu zasunul Matič, ten však často vyrážel kupředu. 6/10

Marcos Rojo – Hned v druhé minutě vyrobil faul, po kterém přišla první branka Burnley a navíc dostal žlutou kartu. To jako by ho poznamenalo a jeho výkon stál za starou belu. Nevyvaroval se několika zbytečným ztrátám, kdy jednoduché nahrávky poslal do autu nebo na nohu soupeře. O poločase byl vystřídán za ofenzivnějšího Mkhitaryana. 4/10

Luke Shaw – V posledních zápasech dostává pravidelně šanci ob zápas. Na levém kraji nastoupil společně s Rashfordem a od jejich spolupráce se rozhodně čekalo hodně. Luke svými útočnými náběhy podporoval ofenzívu, dostal se k několik centrům, jenže žádný nepadl na úrodnou půdu. V obranně to bylo půl napůl. Jednou soupeře obral míč a podruhé ho fauloval nebo se nechal obejít. 4/10

Nemanja Matič – Míče si užil dost. Ve středu zálohy byl neustále v permanenci, ale spoustu balonů pokazil, což nebývá úplně zvykem. Jednoduché věci se snažil řešit složitě a špatně. Do druhého poločasu se zařadil po boku Jonesa na stopera. Byl spíš takový ofenzívní stoper. Vyvážel míče a rozdával je ať už dlouhými pasy nebo krátkými. V posledních desíti minutách míč několikrát úplně zbytečně nakopl dopředu na nikoho, čímž nás připravoval o půdu pod nohama a sbíral vteřinky naděje pro soupeře. 5/10

Paul Pogba – Nastoupil s kapitánskou páskou jako náš lídr a režisér hry. Byl aktivní a neustále se hlásil o přihrávku a snažil se něco vymýšlet, přesto v první půli po jeho snaze prakticky nic nevzniklo. Druhé dějství už bylo jiné. Hrál spíše zataženě. Za co zaslouží pochvalu je to, kolikrát odebral soupeři míč a vzápětí nás hrnul směrem kupředu. Snažil se a bojoval. 6/10

Juan Mata – Po právu opět dostal šanci v základní sestavě. Dnes to ale nebyl takový výkon jako proti Leicesteru. Zapadl spíše do podprůměru týmu. Jako vždy hýřil pohybem a nabízel se, jenže nic z toho až na jednou, kdy vysunul Ibrahimoviče do šance. Ve druhém poločase se dostal k několik centrům, které k ničemu nevedli a soupeř snadno odvracel. 4/10

Zlatan Ibrahimović – Poprvé od svého zranění nastoupil v základní sestavě Premier League, a to hned na pozici podhrotového hráče. Aktivní pohyb od něj nemůžeme čekat, ale pro míč si umí seběhnout a rozdat ho. Nic kloudného do ofenzívy nevymyslel. Dostal se do obrovské šance po přihrávce od Maty, leč neproměnil. O poločase byl vystřídán. 4/10

Marcus Rashford – Marcus v poslední době neoplývá výbornou formou, a přesto byl zařazen do základní sestavy. Bohužel se nechytl a navázal tak na své špatné výkony. Hned v prvních deseti minutách ztratil tři míče. Několikrát se pouštěl do nesmyslných soubojů proti přesile, z čeho logicky pramenily ztráty. Snahu mu nelze upřít, ale kvalita dnes chyběla. Při naší mohutné ofenzívě ve druhém poločase se dostával na levém křídle prosto na centry, kterých zrovna nebylo málo, ale všechny do jednoho byly špatné. Buď přestřelené nebo nalezly první hlavu soupeře. 4/10

Romelu Lukaku – Chybí góly. Dnes se prakticky do žádné obrovské šance nedostal. Lze mu to vyčítat? Je to jeho chyba nebo neschopnost spoluhráčů mu šanci vytvořit. I když branky nestřílí, tak jeho výkony nejsou zlé. Častokrát pomůže týmu, když vyhrává souboje s obránci, ale dnes ty souboje spíše prohrával. 5/10

Střídající hráči

Jesse Lingard – Možná trochu překvapivě začal na lavičce, ale za nepříznivého vývoje se na hřiště dostal už o poločase společně s Mkhitaryanem. Jesse se nejprve dostal do obrovské šance, ve které míč trefil do hlavy brankáře, od kterého se balon odrazil na břevno. O pár minut později se z branky už radoval, kdy přízemní centr Younga parádně uklidil patičkou do brány. Na hřišti byl cítit a pro soupeře svým pohybem představoval nebezpečí. V nastaveném čase vyrovnal na konečných 2:2 a zajistil alespoň remízu. 6/10 MOTM

Henrikh Mkhitaryan – Dnes dostal šanci na celý druhý poločas, jelikož jsme potřebovali posílit ofenzívu. Do zápasu vletěl jako uragán a chtěl s výsledkem něco udělat. Poprvé v sezoně jsem od něj viděl snahu, a i tvrdší hru, kdy zapojil své tělo a rval se soupeřem. Zbytečně se nechal rozhodit odpískaným faulem, což nesl nelibě a zbytečně se dohadoval s rozhodčím, když nám čas utíkal. V závěru zápasu se nevyvaroval několika zbytečným ztrátám, což byla voda na mlýn soupeři. 5/10

Týmové hodnocení

První poločas z naší strany byl katastrofa. Nasazení nula, pohyb nula, bojovnost nula. V obranně jsme udělali dvě zbytečné standardky, za které jsme možná zaplatili až příliš krutě dvěma góly, ale můžeme si za ně jen my. Příliš často jsme nad míčem dlouho stáli a přemýšleli kam nahrát, protože chyběla nabídka a pohyb. Skvěle organizované Burnley, tak povětšinu prvního poločasu jen sbíralo míče po našich marných snahách o vstřelení branky. Chyběla nějaká rychlá narážečka nebo překvapivý náběh. Prostě to nebylo dobré. Druhý poločas přinesl oživení především díky nově příchozím a pohyblivějším Lingardovi a Mkhitaryanovi. Už tam byla vidět i trocha snahy od hráčů a bojovnost. Podařilo se nám i relativně brzy snížit, ale vepředu to pořád skřípalo. Chyběla kreativita, něco překvapivého, proto často přicházeli jen zoufalé centry. Nakonec jsme vybojovali remízu, ale navíc dnešní předvedená hra nestačila a po zásluze přichází další ztráta.

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com