Review: Leicester – Manchester United 2:2

Po středeční ostudě bylo třeba se rychle oklepat a zaknihovat tři body do tabulky. Nečekal nás vůbec lehký soupeř. Leicester po lapáliích ze začátku sezony vyšplhal do horní poloviny tabulky. Domácí se sice ujali vedení, ale Manchester United dokázal zásluhou Juana Maty utkání otočit. Bohužel v poslední minutě nastavení jsme inkasovali a bereme tak pouze bod za remízu na King Powe Stadium.

Review pre vás pripravil redaktor luisnani1017.

Domácí manažer Claud Puel před zápasem neměl se skládáním sestavy moc problémů. Chyběl mu pouze Robert Huth a tak mohl nasadit to nejlepší co měl k dispozici. Naproti tomu José Mourinho musel řešit rébus na pravém kraji obrany, jelikož Antonio Valencia laboruje s hamstringem a k zápasu nebyli vůbec nominovaní Blind s Darmianem, o kterých se spekuluje v souvislosti se zimním odchodem. Napravo tak zaskakoval jinak střední obránce Victor Lindelof a Luke Shaw zůstal pouze na lavičce. Dobrou zprávou pro Manchester byl ale návrat Paula Pogby, poté co si odpykal svůj tří zápasový trest. Výkop byl naplánován na 20:45 SEČ a úvodní hvizd obstaral Jonathan Moss.

Zápas začali aktivně hostující United. Ve 2. minutě hlavičkoval nad bránu v dobré pozici Smalling. O pár chvil později nepříjemně pálil Lingard, jehož tečovaný projektil musel vyrazit Schmeichel. Přesto se vedení ujali domácí. Ndidi pod tlakem parádně nakopl balon dopředu, kde nalezl Mahreze, jenž si poradil se Smallingem a předložil míč Vardymu 1:0. „Red devils“ inkasovaná branka nerozhodila a pokračovali v relativně dobrém výkonu. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Ve 40. minutě Martialův centr ztečoval odchovanec United Danny Simpson, naneštěstí pro něj pouze k Lingardovi, který zachoval klidnou hlavu a předložil míč Matovi 1:1. Důležité bylo do poločasu již neinkasovat a nejlépe přidat druhý gól, jenže Leicester se těsně před poločasem mohl dočkat obnoveného vedení, když se po standardce ocitl zcel sám před De Geou Maguire, ale míč mu včas odkopl Young.

Druhé dějství se neslo v klidném duchu do 53. minuty. Nejprve si Mahrez pohrál s Youngem a předložil Fuchsovi loženku, ten však míč napálil do Lindelofa, tím se rozjel brejk United. Lingard potáhl míč a předal ho Lukakovi, ten navedl míč na střed a krásnou kolmici vybídl ke skórovaní Martiala, jenž bohužel selhal v jasné gólové situaci. V 60. minutě se diváci na King Power Stadium dočkali třetího gólu v zápase. Juan Mata se trefil náramně z přímého kopu zpoza vápna 1:2. O deset minut později opět Lukaku vyslal do šance Lingarda. Jesse v samostatném nájezdu sice obešel Schmeichela, ale do prázdné brány trefil pouze tyč. Vzápětí druhou žlutou kartu vyfasoval domácí Amartey a musel tak předčasně do kabin a „Rudí ďáblové“ měli k dispozici komfortní situaci. Rozhodnout tohle utkání mohl střídající Rashford, kterého vyslal do úniku Pogba. Marcus s tím naložil úplně špatně, když se snažil obejít brankáře, ale to mu nevyšlo. Manchester měl dalších několik výborných situací do rozložené obrany Leicesteru, přesto pojišťující branku nepřidalo. A přišel trest. V poslední nastavené minutě zcela osamocený Albrighton nacentroval míč na zadní tyč, kde Harry Maguire uklidil míč za záda De Gey 2:2.

Střídání:

• 57´ Simpson Amartey
  • 67´ Oborra Okazaki
  • 80´ Gray Chilwell

Žluté karty: 54´ Albrighton, 69´ Amartey, 81´ Mahrez

Červená karta: 73´ po druhej žltej Amartey

Lavička: Romero, Shaw, Rojo, Herrera, Mkhitaryan, Rashford, Ibrahimovic

Střídání:

• 71´ Martial Rashford
  • 76´ Lingard Herrera
  • 83´ Mata Mkhitaryan

1 Červené karty 0

Již za tři dny se ve zběsilém anglickém vánočním tempu utkáme doma proti tuhle sezonu nevyzpytatelnému Burnley. Zápas se odehraje 26. prosince od 16:00 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Review&Hodnotenie: Manchester United – Derby 2:2 (7:8 po penaltách)

Preview: Manchester United – Derby

U23 porazila Middlesbrough 2:0, U18 pak West Bromwich 4:3