Hodnotenie: Leicester – Manchester United

V předvánoční večer nás čekal nepříjemný zápas v Leicesteru, ve kterém jsme měli co napravovat po vypadnutí z poháru. Úvod zápasu tomu také napovídal a hned v prvních osmi minutách jsme měli 6 šancí a bušili do soupeře. Soupeře jsme většinu zápasu přehrávali, měli ho několikrát na lopatkách a naše laxnost v řešení tutovek na konci zápasu nás nakonec stála vítězství. Proti soupeři, který hrál od 73. minuty v oslabení.

Hodnotenie napísal redaktor Root

David De Gea – Dnes neměl co řešit, šly na něj dvě střely z bezprostřední blízkosti a jedna z dálky, se kterou by měl problém snad jen Mignolet. Myslím, že bychom všichni ocenili, kdyby občas pomohl i při sbírání centrů a nenechával tuhle práci jen na stopery. 5/10

Victor Lindeloef – Dnes nastoupil na pozici pravého beka, protože Mourinho nechtěl riskovat Shawa proti Mahrezovi a Younga napravo. Dopředu nic platný nebyl, i když se občas objevoval vysoko v poli a dozadu to bylo s jeho obvyklými hrubkami. Má podíl na 1. gólu, protože byl dokonce v lepší pozici, než Jones a nechal dlouhý sprint s Vardym bez povšimnutí, i když to pravděpodobně nebyl jeho hráč, čekal bych, že jako stoper bude vědět, že může občas zaskočit. Trestuhodně nechal zakončovat soupeře po standardce, když opět alibisticky spoléhal na offsidovou past.  3/10

Phil Jones – Dnes vyhrál spoustu soubojů a byl leader obrany, ale proč byl tak vysoko a tak moc podcenil Mahreze s Vardym při prvním gólu, kdy jsme kontrolovali hru, to těžko pochopím. První gól, který jsme dostali, byl jak z učebnice vítězné sezóny Leicesteru a na tohle by měli být všichni připraveni. Kromě toho měl k naší bráně blíž, než skórující Vardy, a kdyby začal sprintovat dřív, neměl by to soupeř tak jednoduché. 6/10

Chris Smalling – Smolař dnešního zápasu. U prvního gólu ho spoluhráči nechali samotného proti Mahrezovi a dobíhajícímu Vardymu a ke konci zápasu se zranil, jenže nemohl být střídán a pravděpodobně proto neubránil nákop v nastaveném čase, kdy soupeř vyrovnal. Do té doby byl ve vzduchu stoprocentní. 6/10

Ashley Young – Dnes to nebyl jeho den. Ze začátku to vypadalo, že si obul špatné kopačky a nevycházeli mu první doteky s míčem. Mahrez si na jeho straně dělal, co chtěl. Měl to samozřejmě ale těžké, protože Martial mu tradičně s defenzivou moc nepomáhal. I přes to poslal do šestnáctky několik pěkných centrů. Při prvním gólu totálně zaspal náběh Mahreze a má na něm asi největší podíl ze všech. 3,5/10

Nemanja Matic – Ovládl střed pole, i když se nevyvaroval několika ztrátám. Po jeho nepřesné přihrávce jsme z brejku dostali gól. Střed pole byl ale dnes naší silnou stránkou. 7/10

Paul Pogba (C) – Ze začátku se trochu hledal a zkoušel střílet i z nesmyslných pozic a nahradit svou kvalitu bojovností. Občas nebyl v defenzivě tam, kde měl být, ale ve druhém poločase skvěle zakládal protiútoky a vytvořil několik velkých šancí. Škoda, že jsme si jich doslova nevážili. 7/10

Juan Mata  – Dnes předvedl výborný výkon a doplnil ho ještě k tomu tím, co mu poslední dobou trochu scházelo – efektivitou. Dal dva krásné góly a do poslední minuty to vypadalo, že mu budeme děkovat za tři body. Střídán v 83. minutě.  8/10

Jesse Lingard – Dnes hýřil aktivitou a tahal naši ofenzivu, jen v úvodních minutách nebezpečně vystřelil a připravil tutovku pro Lukakua. Vybojoval míč a následně připravil první gólovou šanci pro Matu. Ve druhém poločase tahal naše protiútoky a dokonce i když ho soupeř poslal k zemi, zvedl se a hrál dál – byla z toho nakonec výhoda a tutovka Martiala. V dalším protiútoku trefil tyč, když obešel gólmana a nedokázal trefit do brány kolem posledního obránce. 7,5/10

Anthony Martial – Dnes si zasloužil odehrát více minut. Bylo to vidět i podle reakcí fanoušků a to ještě nevěděli, jak bude hrát Rash. Také on spálil jednu tutovku, když byl na penaltě a mohl střílet kam jenom chtěl – přestřelil. Jinak s ním domácí měli spoustu problémů a bez faulu mu téměř nedokázali vzít míč. Z jednoho takového faulu jsme kopali standardku na 2:1. O hru dozadu již tradičně moc zájmu neprojevoval, až se najednou objevil ve skluzu u naší šestnáctky. I proto bych mu dnes dal víc času. 7/10

Romelu Lukaku – Ach ten první dotek. Když ho Lingard našel skvělou přihrávkou za obranu, nedokázal si ji zpracovat. Byl by sám před Schmechelem a nic těžkého to opravdu nebylo. Nakonec si zápas ale odpracoval a hlavně vytvořil několik jasných šancí, které jsme trestuhodně zahodili. 7/10

Marcus Rashford – Přišel na hřiště v 71. minutě v našem prvním střídání za Martiala. Kromě toho, že se na něm vykartoval Amartey a v defenzivě moc nepomohl a zahodil minimálně dvě naprosto jasné šance na ukončení zápasu. Je to náš jediný hráč, který nastoupil do každého zápasu v této sezóně, ale možná by si za poslední zápasy zasloužil odpočinek. 3/10

Ander Herrera – Střídal v 76. minutě Lingarda a vyztužil náš střed hřiště. Přinesl novou energii, ale s Lingardem bysme byli ještě nebezpečnější. 5/10

Henrikh Mkhitaryan – Bylo na něm vidět, že hraje o svou budoucnost a důvěru manažera, možná se na něm ale podepsala dlouhá absence, nevyvaroval se nepřesností a neřešil své situace dobře. 3,5/10

Týmový výkon:

I přes výsledek jsme dnes byli po většinu zápasu dominantním týmem a chvilkama se zdálo, že se nám vrátila chuť a bojovnost ze začátku sezony. Byla radost se na to dívat. Leicester nám předvedl to, co umí dokonale a zaskočil nás jako blesk z čistého nebe. Posledních 26 zápasů, kdy vedl 1:0 neprohrál a jen 4 z toho byly remízy. I přesto se nám podařilo výsledek otočit, nakonec jsme tuhle statistiku ale zvrátit nedokázali. Nedali jsme spoustu jasných šancí na 3:1 a někdy bylo až směšné, jak laxně jsme je dokázali řešit. Jedním z hlavních příčin byla i střídání. Martial, Lingard i Mata byli mnohem lepší, než jejich dnešní náhradníci. Navíc se zranil Smalling a nemohli jsme ho střídat.

Zdroj: buildlineup.com, premierleague.com

Review&Hodnotenie: Manchester United – Derby 2:2 (7:8 po penaltách)

Preview: Manchester United – Derby

U23 porazila Middlesbrough 2:0, U18 pak West Bromwich 4:3