Review: Bristol City – Manchester United 2:1

Čtvrtfinálový zápas Carabao Cupu přinesl obrovské překvapení. Manchester United v něm totiž vypadává s Bristol City. Nutno říct, že výkon byl velice odevzdaný a působil tak, že hráčům je výsledek úplně jedno. Chování hráčů zkritizoval sám Mourinho, zápas skončil výsledkem 2:1.

José Mourinho udělal v nominaci a v základní sestavě několik změn, které mohly překvapit, zároveň ale potěšit. Do základu se s kapitánskou páskou dostal Zlatan Ibrahimovič, Rashford s Martialem na křídlech, McTominay na středu a šanci dostal i Romero. Po dlouhé době se dostal do nominace i Henrikh Mkhitaryan. Zápas začal ve 21:00 SEČ, hlavním rozhodčím byl zvolen Mike Dean.

Zápas začal opatrně, avšak United měli mírnou převahu, více kontrolovali míč a určovali tempo, v 11. minutě přišla první šance, Martial poslal do vápna nadýchaný centr, na který si naběhl Ibrahimovič, míč však netrefil úplně nejlépe a od protihráče se odrazil do břevna. V první polovině poločasu byl hodně vidět Martial, přes kterého šla většina útoků United, bohužel, ani jeden nepřinesl branku. Ve 21. minutě přišla další skvělá šance, Rashford se pokusil o střelu zpoza vápna, jeho dělovka však orazítkovala pouze tyč. Za zmínku stojí i střela Pogby ze 24. minuty, kdy též zpoza vápna vyslal střelu, která jen těsně minula levou šibenici. Od tohoto momentu kontrola hry ze strany United ustala, hra se více vyrovnala, ba dokonce Bristol začal mít mírnou převahu, kterou přetavil v několik šancí. Gól ale nepadl a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Ve druhé půli bylo na hráčích Bristolu vidět ještě větší nasazení a odhodlanost, kdežto na hráčích United byla vidět nechuť a lhostejnost, proto se Bristol dostal více do hry a začal si vytvářet převahu. Toto vyústilo v první branku zápasu, v 51. minutě po skvělé akci a ještě lepší střele se soupeř dostává do vedení, 1:0. V 58. minutě dostávají United výhodu volného přímého kopu, k míči se postavil Zlatan Ibrahimovič a tuto šanci využívá nejlépe jak může, přízemní střelou vyrovnává na 1:1. Vyrovnávací gól znamenalo o trochu větší nasazení ďáblů, přišly další šance, bohužel však žádná z nich neskončila za zády brankáře. Jako blesk z čistého nebe přišel rozhodující moment zápasu. V 93. minutě si Bristol vytvořil další kombinační akci, ze které dávají rozhodující gól zápasu, výsledek tedy 2:1.

20

V dalším zápase narazíme na Leicester, zápas budeme hrát na jejich hřišti 23. 12. 2017 v 20:45 SEČ.

ZDROJE: buildlineup.com, whoscored.com

Review: Valencia – Manchester United 2:1

Preview: Valencia – Manchester United