Mourinho po prehre s Bristolom City

86

Manchester United prehral v štvrťfinále Carabao Cupu na pôde Bristolu City 2-1 a José Mourinho sa vyjadril, že jeho tím si nezaslúžil prehrať.

Nezaslúžili sme si prehrať

Myslím si, že sme si nezaslúžili prehrať a prehrali sme kvôli tomu, že náš súper mal šťastie. Gól dali práve vtedy, keď to nikto nečakal, kedy sme my boli lepším tímom. V prvom polčase sme nehrali tak intenzívne ako oni. Ani po fyzickej, ani po psychickej stránke. V druhom polčase sme mali šance, všetci čakali na náš gól. Dvakrát sme trafili tyčku. Na ihrisku sme mali viac síl, dokonca aj do prípadného predĺženia. Im sa podarilo skórovať na konci zápasu, keď sme už nemali čas zareagovať.

Veľký deň pre Bristol City

Pre nich to bol veľký deň. Keď veľké kluby hrajú proti klubom z nižších súťaží, tak vždy je tam určité riziko. Viackrát som na to upozorňoval, ale nakoniec náš súper aj tak hral s väčšou motiváciou a intenzitou a niekedy sa to v takýchto zápasoch môže stať. Súper hral vynikajúco, hrali ako keby to bol zápas ich života a pravdepodobne to je aj pravda. Krásny deň pre futbal ako taký. Tím z nižšej ligy dokázal vyhrať. Bol to pre nich veľký deň.

Súper išiel šťastiu naproti

Zápas sme prehrali v časti kedy sa nám najviac darilo. Samozrejme, že sme nechceli ísť do predĺženia a chceli sme zápas vyhrať v riadnom hracom čase. Preto vravím, že mali šťastie. Ale treba povedať, že si to šťastie vybojovali. Niekto si môže myslieť, že šťastie máte iba tak z ničoho nič, ale väčšinou sa za šťastím skrýva veľká snaha a viera, ktorú Bristol v zápase ukázal. Pre nich to bol veľký zápas a pre niektorých mojich hráčov zrejme nie. Pre nich to bol len ďalší bežný zápas, ale keď hráte proti tímu, ktorý ma veľkú motiváciu, potrebujete ju aj vy. Takže gratulujem súperovi.

Hráči sú profesionáli

Realita je taká, že hráči, ktorí boli dnes na ihrisku, nehrali v poslednom zápase proti West Bromwichu a nebudú hrať ani v nasledujúcom zápase. Myslím si, že premárnili dobrú šancu si zahrať v semifinále a nastúpiť na ďalšie dva zápasy. Nechcem ale obviňovať hráčov, lebo si myslím, že sú to profesionáli. Nemyslím si, že by nám na zápase nezáležalo a že by sme hrali bez zodpovednosti a hrdosti. To všetko sme ukázali po inkasovanom góle na 1-0 a vydržalo nám to až do ich druhého gólu, po ktorom sme už nemali čas zareagovať.

Predchádzajúci článokHodnotenie: Bristol – Manchester United
Ďalší článokReview: Bristol City – Manchester United 2:1