Hodnotenie: Bristol – Manchester United

Dnes večer sa v rámci štvrťfinále stretli kluby Bristolu a United, aby sa pobili o postup do semifinále, v ktorom už čakali Arsenal, Manchester City a Chelsea. Po veľmi zlom výkone a viacerých zlých individuálnych výkonoch Man Utd zaslúžene končí po zahanbujúcej prehre 1:2. Nižšie sa dozviete hodnotenie jednotlivcov dnešného zápasu.

Sergio Romero – V prvom polčase párkrát podržal, keď naša obrana domácim nechávala priestor. V závere polčasu však začal chybovať, nešli mu odkopy a neistý bol aj vo vzduchu, čo jasne ukázal aj v druhom polčase. S prvým inkasovaným gólom nemohol robiť nič, no ten druhý možno mohol chytať (o to, či by to mal De Gea sa nemusíme baviť). Vybral si slabší zápas a nie je ho veľmi za čo chváliť. 4/10.

Matteo Darmian – Prepadával v osobných súbojoch, pri súbojoch do tela bol málo dôrazný a v prvom polčase predviedol svoju klasiku, ktorá ešte ako-tak znesie nejaké hodnotenie. Korunoval to druhým polčasom, keď si z neho hráči domácich doslova robili kužeľ, pôsobil dezorientovane a toto všetko sa sčítalo pri prvom góle, keď hru v strede ihriska vôbec nesledoval a loptu už vôbec nie. Ostáva pre mňa veľkou záhadou (hneď po Bermudskom trojuholníku a stavbe pyramíd v Gíze), čo tu ešte tento futbalista robí. Pri druhom góle si tiež užil chvíľku slávy, keď v obrane pôsobil ako chalan z dedinského preboru. 1/10

Victor Lindelof – Budem mu vyčítať komplikovanosť niektorých jeho rozhodnutí, ktoré si doslova pýtali to, aby hral z prvej, po zemi, ľahko, nekomplikoval to, čo komplikovať nebolo treba. Občas loptu vyviezol aj na útočnú polovicu. Zlepšilo sa to v druhom polčase, kde mal prácu hlavne preto, že kraje obrany mali dovolenku. Hasil za Darmiana, no pri druhom góle si tiež vypýtal kritiku, keď jednoducho vyzerajúcu situáciu nezvládol. Po niekoľkých dobrých výkonoch prišiel tento slabší. Možno je aj dobre, že to nebolo v lige. 4/10.

Marcos Rojo – V úvode zápasu nadviazal na slabšie výkony z posledných stretnutí, no postupom času sa oklepal a hral dobre. V súbojoch bol silný, loptu odpratával do bezpečia a hral dobre. Pri úvodnom góle bol bez šance, keď nemal nárok zachytiť rýchly nábeh zakončujúceho hráča. Tam bola chyba v hĺbke poľa. Celkovo však, aj vďaka výsledku? nemôže byť hodnotený veľmi pozitívne. Aj on musí ešte zabrať. 4,5/10.

Luke Shaw – Po zranení to bol ďalší zápas, v ktorom sa mohol ukázať. V úvode zachraňoval po Blindovom zaváhaní v strede poľa, snažil sa vybiehať s loptou na útočnú polovicu a podporovať útok, no ostalo iba pri snahe. Na môj vkus príliš často prepadával v osobných súbojoch a veľký problém mu robili aj prenášania hry na jeho stranu vzduchom, keď tieto centre pravidelne nestíhal dobiehať. Rozhodne je však dobré, že odohral ďalších 90 minút. 4/10.

Scott McTominay – Za mňa bol tento mladík výborný. Asi ako jediný sa poriadne chopil šance a snažil sa, aby pod ním horel trávnik. Oceňujem jeho bojovnosť, najmä v druhom polčase. Gól, najmä ten druhý, ide z časti aj na jeho triko, keď nedokázal zachytiť nábeh zakončujúceho hráča. Inak by bol hráčom zápasu. 5,5/10.

Daley Blind – Nastúpil na poste defenzívneho záložníka a nehral dobre. V 11. minúte zle vystúpil a jeho kiks zachraňoval Shaw. Zahrával priame kopy a rohy, no nedá sa povedať, že by boli prevedené nejak úspešne. Chválim ho za geniálny sklz v 41. minúte, keď prakticky zachránil hostí od inkasovaného gólu. Pri našom prvom inkasovanom góle však v strede ihriska pôsobil ako žiak, keď sa nechal prehodiť, následne nebol dôrazný a korunoval to stratený Darmian. Po hodine hry ho vystriedal Lukaku. 3/10.

Paul Pogba – Pre mňa osobne bol Pogba obrovským sklamaním. Striedal pekné chvíle s totálne zlými, v zápase si vybral niekoľko hluchých momentov a bol na ňom vidieť zápasový výpadok. Nechával sa rozhodiť scestnými rozhodnutiami rozhodcu a dokonca (už s kapitánskou páskou na rukáve) za oprávnené protesty vyfasoval kartu. Skúšal to z diaľky, centrami, z priameho kopu, nádherne našiel striedajúceho Lukakua, no bezvýsledne. Po faule naňho z priameho kopu vyrovnal Ibrahimović. Dúfajme, že sa čoskoro dostane do hernej pohody. 3,5/10.

Marcus Rashford – Druhé veľké sklamanie zápasu. Neviem, či sú to začínajúce maniere, alebo je len z formy, ale to, čo Marcus momentálne predvádza, rozhodne nie je na základ a v niektorých momentoch ani na hráča Manchestru United. Ak mu rozhodca ukrivdil (čo ukrivdil), predsa nie je normálne, aby v zlosti išiel oplácať najbližšiemu hráčovi – čo sa stalo v druhom zápase po sebe!!! Mal niekoľko pekných príležitostí, keď trafil tyč a v druhom polčase strieľal tesne vedľa. Musí sa však rýchlo spamätať a začať hrať svoju hru a nie to, čo momentálne produkuje. Inak je to jasný adept na lavičku. Jeden lavičkový hráč dnes ukázal, že by si šancu na návrat do zostavy zaslúžil. 3/10.

Anthony Martial – A aby tých sklamaní nebolo málo, máme tu do tretice Martiala, ktorý sa všetko snažil vyriešiť individuálnou šikovnosťou a akosi pozabudol, že futbal je tímová hra. Niektoré situácie si doslova pýtali prihrávku, kombináciu, no Anthony sa rozhodol to vziať na seba, čo bolo vo väčšine prípadov na škodu. Centrom v prvom dejstve ponúkol gól Ibrovi, no ten trafil tyč. Vytočil ma situáciou z 50. minúty, keď na neho nebol odpískaný jasný faul a namiesto toho, aby hral, ostal stáť, rozčuľoval sa a jeho hráč s loptou dobehol až k Romerovi a zakončil. Niečo také si nemôže dovoliť. 3/10.

Zlatan Ibrahimović – Nebyť gólu, mal by zrejme podobné hodnotenie ako vyššie spomínaní páni. V prvom polčase po centri Martiala orazítkoval tyč, následne spálil šancu spred brány, ktorú volejom radšej ani netrafil. Často loptu zbytočne dlho držať a otáľal s prihrávkou. Podobne ako Martial, aj Ibrahimović by mal situácie pred vápnom riešiť jednoducho a tímovo. Dal parádny gól z priameho kopu, kde mi výrazne dopomohol aj teč v múre. V 69. minúte ho vystriedal Mkhitaryan. 4/10.

Striedajúci hráči:

Romelu Lukaku – Prišiel na posledných 30 minút a hru výrazne oživil. Kombinoval, nešetril krokom, sťahoval sa, zbiehal si na prihrávky a hlavne nebezpečne zakončoval. V tom mu nejde nič vytknúť, pretože pokusy boli umiestnené a presné, no pri jeho šanciach a úžasnej hlavičke stál výborný brankár domácich. Nemám mu čo vytknúť. Je len veľká škoda, že mu tam aspoň jedna strela nepadla. 6,5/10.

Henrikh Mkhitaryan – Žeby mu sedenie na tribúne pomohlo? Minimálne mu to vrátilo chuť do futbalu, pretože predviedol veľmi bojovný výkon a podobne ako Lukaku, aj Henrikh zápas výrazne oživil. Snažil sa o rýchle narážačky, no je škoda, že nemal veľmi s kým, keďže Rashford s Martialom dnes dovolenkovali. Ak bude hrať podobne ako aj dnes, som za to, aby sa vrátil na zápasové súpisky. Dnes sa mi jeho futbalový zápas skutočne pozdával. 6,5/10.

Chris Smalling – Prišiel v úplnom závere za príšerného Darmiana. Jeho striedanie mnohí ani nezaznamenali (rovnako ako aj ja). Nehodnotený.

Tímové hodnotenie: Arogancia. Bieda. Zúfalstvo. Podcenenie. Prístup. Maniere. Nulový rozhodca (z toho podľa mňa plynulo množstvo toho, čo som vymenoval vyššie). Nedokážem pochopiť, ako môže klub s takým menom predvádzať toto nič. Som neuveriteľne znechutený a sklamaný z toho, čo dnes niektorí hráči predviedli – menovite: Paul Pogba, Marcus Rashford, Anthony Martial, Matteo Darmian, Daley Blind. Naopak, potešil ma skvelý návrat Mkhitaryana, ktorý by mal okamžite v zostave nahradiť Rashforda, ktorý začína chytať skutočne trápne maniere. 3/10.

Zdroje: buildlineup.com, premierleague.com

Oficiálne: José Mourinho na Old Trafford skončil!

Osemfinálový žreb: Manchester United vyzve PSG

Review: Liverpool – Manchester United 3:1