Review: WBA – Manchester United 1:2

4

V 18. kole najvyššej anglickej súťaže Premier League hráči Manchestru United zavítali na pôdu West Bromwichu, ktorý chcel ukradnúť aspoň jeden bod v boji o záchranu. To sa mu však nepodarilo a Diabli zdolali West Bromwich v pomere 1:2.

Manažér nemohol rátať s dlhodobo zranenými Carrickom a Fellainim plus Bailly bude musieť podstúpiť operáciu. Rojo sa dostal na lavičku po zranení hlavy z predchádzajúcich zápasov. Naopak do zostavy mohol zasiahnuť doliečený Jones.

West Brom nevyhral ani jeden z posledných 5tich zápasov a naviac sa nachádzal na 19. mieste, čože v zóne zostupu. Duel pískal rozhodca Anthony Taylor.

Diabli začali vytvárať tlak na súpera už od prvej minúty a nenechali mu na svojej polovici chvíľku oddychu. Hra sa síce odvíjala prevažne v útočnej tretine, ale chýbali šance. Prvá vážnejšia šanca a zároveň prvá strela na bránu prišla v 27. minúte, keď centroval Rashford na Lukakua. Lukaku nemal problém hlavou upratať loptu do siete podobne ako tomu bolo v predchádzajúcom zápase s Bournemouthom 0:1. V 34. minúte prišla šanca aj v podaní domácich, ktorú mal Rondon, ale po vzruchu pred De Geom z toho nakoniec nič nebolo. O minútu neskôr sa Diablom podarilo navýšiť skóre. K lopte sa dostal Lingard, ktorý vystrelil z hranice 16tky a teč jedného z domácich obrancov zariadil ďalšiu zmenu skóre 0:2. Bola to len druhá strela do priestoru brány a druhý gól, čo sa nezmenilo do konca polčasu.

Do druhého polčasu neurobil Mourinho žiadnu zmenu, keďže sa nikto nezranil a stav bol vyhovujúci. V 53. minúte dostal žltú kartu Rashford za jeho konfrontáciu súpera. O pár minút neskôr prišla najvážnejšia príležitosť súpera, keď sa dokonca dvojica hráčov snažila zakončiť prudký center zo strany, našťastie ani jeden loptu netrafil. Na druhej strane pálil aktívny Rashford z voleja, ale jeho strela minula bránu o niekoľko centimetrov. Domáci trochu otvorili hru, z čoho ťažili hráči  United a v rozpätí niekoľkých minút ohrozili súperovu bránu. V 64. minúte sa naskytol nepekný pohľad na Valenciu, ktorý sa držal za stehenný sval a musel byť vystriedaný Rojom. Postupne tempo United ochablo a domáci sa viac dostávali do hry a vytvorili si niekoľko menších príležitostí. V 77. minúte po rohovom kope domácich lopta skackala na úrovni malého vápna a nakoniec Barry sa dokázal zorientovať najlepšie a poslal loptu do siete 1:2. Hráči West Bromu po góle okamžite ožili a začali tlačiť, keďže United sa stiahli do defenzívy. Domáci chytili druhý dych a snažili sa centrovať do 16tky s nádejou, že tam niečo spadne. Do konca zápasu si vytvorili domáci niekoľko snubných šancí, ale aj naopak United pohrozili z protiútokov. Ani jedna akcia neskončila gólom a tak si United pripísali ďalšie vydreté víťazstvo a dve žlté karty za zdržovanie.

Striedania:

• 66´ Valencia  Rojo
  • 79´ Rashford Martial
  • 86´ Lingard  McTominay

Žlté karty: 53´ Rashford, 90´ Matic, 90´ Rojo

West Bromwich Albion

Lavička: Barry, Brunt, Field, McAuley, Myhill, Robson-Kanu, Rodriguez

Striedania:

• 46´ Yacob Barry
  • 64´ Burke Rodriguez
  • 72´ Krychowiak  Brunt

12

V ďalšom zápase poputuje Manchester United do Bristolu, aby odohral Anglický Ligový Pohár s tímom Bristol City z druhej najvyššej anglickej ligy. Zápas je na programe 20.12. o 21:00 SEČ na štadióne Ashton Gate.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com, fctables.com

Predchádzajúci článokValencia: Musíme naďalej vyhrávať
Ďalší článokHodnotenie: WBA – Manchester United
Vyštudoval som informačný management na VUT v Brne a pracujem v IT oblasti. Futbalu sa venujem od svojich 8 rokov a aktívne ho hrám doteraz. United fandím od roku 2004. V tom čase som začal pozorne sledovať Premier League a samozrejme aj Manchester United. Moji najobľúbenejší hráči sú Cristiano Ronaldo, Paul Scholes, Ryan Giggs a Rio Ferdinand. Najradšej spomínam na fantastickú sezónu 2007/2008.