Mourinho po zápase s West Bromwichom

Boss cítil že Manchester United dosiahol zaslúžené víťazstvo v nedeľnom zápase s West Bromwichom, ktorý diabli vyhrali 2-1.

Červení diabli si zabezpečili tretie víťazstvo po sebe na ihriskách súperov v Premier League, vďaka dvom gólom Lukakua a Lingarda v prvom polčase, kým Gareth Barry z West Bromu znížil v druhom polčase.

Zaslúžili sme si výhru. Boli sme lepším tímom. Ja a moji hráči sme vedeli, že West Brom sú veľmi nebezpeční v rohoch a voľných kopoch. Dlhú dobu sme kontrolovali zápas, až potom ich manažér Alan Pardew zareagoval. Mali sme zopár šancí na ukončenie zápasu, no vedel som, že zareagujú.

Spokojnosť s výkonom

Hrali sme veľmi dobre a dokonca ani tie posledné minúty som necítil, že hráme zle, pretože to sa môže stať. Hráte proti tímu, ktorý je veľmi silný v štandartných situáciách a rohových kopoch, ktorý hrá doma, proti tímu, ktorý bol na tom zle, no jeden gól ich vrátil do zápasu a vrátil aj zápal pre hru a taktiež aj motiváciu pre fanúšikov. Takže tá reakcia je normálna, ale som šťastný s celkovým výkonom a individuálnou snahou niektorých hráčov.

Mocné tri body

Hlavnou úlohou tímu bolo mať kontrolu nad zápasom po väčšinu času. Vedeli sme, že [West Brom] môžu dať gól z ničoho. Vedeli sme, že majú výhodu z hľadiska výšky a sily čo sa týka štandartných situácií, pretože majú pár hráčov, ktorí nie sú tak nízki. Vedeli sme o tom, že sa to môže stať, no pre nás bolo dobré, že sme zostali pokojní a hrali sme ďalej. Dokonca ste mohli vidieť mladíka Scotta McTominaya ako prišiel do zápasu a ukázal svoju inteligenciu a jeho správne rozhodnutia, keď podržal loptu, takže tieto tri body sú pre nás veľmi cenné.

United kontrolovali zápas

Myslím že po prestávke je menej ambícií. V druhom polčase sme možno nemali takú intenzitu ako v prvom. West Brom sú skutočne silní vo vzduchu. Ale aj po ich góle sme ďalej kontrolovali hru. Lopta bola na ich polovici.

Spokojnosť s „Red Romom“

Znova, dokonca aj bez gólu by bol jeho výkon dobrý a znova celých 90 minút v Premier League pre útočníka – nie je brankár ani obranca. Hrať každú minútu pre útočníka v Premier League je fantastické.

Lukaku neoslavoval gól

Ja som tiež neoslavoval. Nikto nebol šťastnejší ako ja. Pätnásť rokov dozadu som sa pozeral na seba ako oslavujem góly. Čím ste starší, tým lepšie dokážete kontrolovať svoje emócie. Romelu bol šťastným dieťaťom vo West Brome (hosťovanie v sezóne 2012/13) – možno v kútiku mysle sa prejavila jeho láska k tomuto klubu.