Hodnotenie: WBA – Manchester United

Zverenci Josého Mourinha nastúpili proti trápiacemu sa West Bromwichu Albion a potvrdili svoju rolu favorita. V zápase s Bournemouthom sme zvíťazili a snažili sme sa v tom pokračovať a vytvoriť novú víťaznú šnúru, čo sa nám aj podarilo. Pozrime sa teda podrobnejšie na výkony hráčov.

David De Gea – Počas zápasu nemal väčšie starosti. Staral sa hlavne o rozohrávku a zneškodnil pár striel a pološancí. V druhom polčase dostal nešťastný gól po rohovom kope. Ťažko povedať, či mohol v tejto situácií niečo robiť, keďže situácia pred ním bola dosť neprehľadná a hráčom West Bromu sa nakoniec podarilo loptu dopraviť až do siete. 6/10

Antonio Valencia © – Nášho kapitána nebolo v útoku veľmi vidieť až na situáciu, keď pekne odcentroval ĽAVAČKOU a Rashford sa dostal do zakončenia z voleja. V obrane mal momenty, kedy bránil príliš ďaleko od hráča a tak sa súperovi darilo cez neho odcentrovať. Na druhej strane aj množstvo centrov zblokoval. V 66. minúte ho musel vystriedať Marcos Rojo a my môžeme len dúfať, že to nebude nič vážnejšie. 5/10

Chris Smalling MOTM, Phil Jones – V zápase sa výborne dopĺňali. Keď náhodou jeden z dvojice v súboji prepadol, tak tam bol ten druhý a situáciu zachránil. Bránili veľmi vysoko a často zneškodňovali súperove akcie už na polovici ihriska a tým výrazne uľahčovali prácu hlavne Maticovi pri jeho defenzívnych povinnostiach. Pri oboch som zaznamenal po jednom vážnejšom zaváhaní. Jones bol pri nebezpečnom centri ďaleko od útočníka a pri lepšom zakončení hlavou z toho mohol byť gól. Smalling raz prepadol v súboji pri čiare, kde zaskakoval za Valenciu a pustil tak súpera do nebezpečného úniku z ktorého našťastie nič nebolo. 7/10

Ashley Young – Na začiatku zápasu to vyzeralo nádejne, keď pekne kombinoval na ľavej strane či už s Rashfordom, Matom alebo Lingardom a snažil sa vymyslieť nejakú nebezpečnú prihrávku alebo center. Časom ho nebolo až tak vidieť, ale napriek tomu bol smerom dopredu o trochu lepší ako Valencia. V defenzíve Ashley veľmi nevyniká čo ukázal aj v tomto zápase. Po ľavej strane sa zrodila jedna nebezpečná situácia, keď sa súper preštrikoval cez Younga aj Rashforda a odcentroval nebezpečne po zemi, našťastie len do Smallinga. Po odchode Valenciu bol nútený sa presunúť na jeho pozíciu. 5,5/10

Nemanja Matic – V zápase si pripísal na konto najviac zachytení súperovej rozohrávky. Jeho výkon smerom dozadu bol celkom dobrý, ale ako som už spomínal, dopomohol tomu aj výkon oboch stopérov. Takisto mal na konte najviac prihrávok. Rozohrávku mal veľmi dobrú, ale nepáčia sa mi situácie, keď príliš dlho rozmýšľa komu prihrať a niekedy tak preváha ten správny moment a dostáva samého seba pod tlak. Pri inkasovanom góle mohol lepšie zareagovať. Nevyskočil na centrovanú loptu a celej situácií, ktorá sa odohrávala priamo pred ním, sa iba prizeral. 6/10

Ander Herrera – V prvom polčase ma svojím výkonom milo prekvapil. Nechodil bezhlavo do súbojov a každá jeho prihrávka nesmerovala z prvej na hráča od ktorého ju dostal. Prihrával smerom dopredu, čo hráči ako Lingard alebo Mata využívali a vznikali z toho pekné narážačky. Keď už sa však pokúsil o prihrávku na väčšiu vzdialenosť tak z toho nikdy nič nebolo. Postupnom času ho nebolo až tak vidieť a aj jeho výkon išiel od druhého polčasu smerom dole. 6/10

Juan Mata – V prvom polčase podal dobrý výkon. Často sa sťahoval do stredu a tam sa snažil rýchlo kombinovať so spoluhráčmi. Vznikali z toho pekné situácie, ktoré sa však väčšinou rúcali vo finálnej fáze. Jemným priťuknutím asistoval Lingardovi na jeho gól. V druhom polčase ho už takmer vôbec nebolo vidieť. 6/10

Jesse Lingard – Odviedol neskutočné množstvo práce. Bol to práve on, kto ako prvý napádal rozohrávku súpera. Veľmi sa mi páčilo, že po zisku lopty sa hneď snažil ísť smerom na súperovu bránu alebo sa pokúsil rýchlo zakombinovať. Za svoj bojovný výkon bol odmenený gólom, keď si jeho strelu z hranice šestnástky nešťastne tečoval do vlastnej brány Hegazy. V druhom polčase pekne potiahol protiútok z vlastnej polovice až po súperove vápno. Tam si dobre narazil s Lukakum, ale jeho strele chýbalo lepšie umiestnenie. V závere zápasu ho vystriedal McTominay. 6,5/10

Marcus Rashford – Pripísal si na konto skvelú asistenciu, keď presným centrom našiel hlavu Lukakua a ten už nemal problém gólovo zakončiť. Vypomáhal aj Youngovi smerom dozadu, ale to nie je to v čom by nejako vynikal. Trikrát sa pokúsil o strelu, ale ani jedna nesmerovala na bránu. Prejavuje sa pri ňom taká mladícka drzosť, čo je výhodné pri osobných súbojoch, ale občas to predvedie aj po odpískaní a to už nie je také dobré. Mal svoj podiel na inkasovanom góle pretože práve on mal strážiť zakončujúceho Barryho. V 79. minúte uvoľnil svoje miesto Martialovi. 5,5/10

Romelu Lukaku – Druhý zápas po sebe sa mu podarilo skórovať v podstate rovnakým spôsobom. Bol dôležitý pri kombináciách pred súperovou šestnástkou, kde sa mu darilo spracovávať ťažké lopty a prihrávať ich na hráčov pod seba. Niekedy to vyzerá, že mu chýba sebavedomie. Ocital sa v príležitostiach na zakončenie zo strednej vzdialenosti, ale vždy ten správny moment preváhal a zakombinoval smerom dozadu. Inokedy zase mohol radšej prihrávať, ale rozhodol sa o individuálnu akciu, ktorá mu nakoniec nevyšla alebo nedôrazne zakončoval. 6,5/10

Striedajúci hráči

Marcos Rojo– Prišiel na ihrisko miesto zraneného Valenciu a postavil sa na Youngovu pozíciu. Bol namočený v inkasovanom góle. Asistenciu má síce pripísanú Evans, ale mám pocit, že lopta sa odrazila od Roja a to rovno na kopačky Barrymu. 5/10

Anthony Martial – Mal k dispozícií niečo cez desať minút. Podstúpil pár súbojov pri čiare v ktorých mu išlo pravdepodobne už len o zdržiavanie času. Nehodnotený

Scott McTominay – Nastúpil v 86. minúte a za ten čas pri ňom nie je čo hodnotiť. Nehodnotený

Tímový výkon: V prvom polčase to bol z našej strane solídny a bojovný výkon. Podarilo sa nám streliť dva góly a nepustili sme súpera do vážnejšej šance. Snažili sme sa o rýchle kombinácie aj keď s viacerými  nepresnosťami. V druhom polčase to už bolo o inom. Hráčom ako keby dochádzala energia a pustili sme West Brom do hry. V tejto sezóne to už je akýmsi zvykom, že keď sa dostaneme do vedenia, tak už sa snažíme len udržiavať výsledok. Dnes sa nám to mohlo vypomstiť, ale našťastie sme si udržali vedenie 1:2. Horšie je, že sa nám na listinu zranených pridal Antonio Valencia a na jeho poste nemáme momentálne adekvátnu náhradu. 6/10

Zdroj: premierleague.com, buildlineup.com

Review&Hodnotenie: Manchester United – Derby 2:2 (7:8 po penaltách)

Preview: Manchester United – Derby

U23 porazila Middlesbrough 2:0, U18 pak West Bromwich 4:3