Review: Manchester United – Bournemouth 1:0

21

Hráči United sa po zahanbujúcej domácej prehre s Manchestrom City opäť predstavili pred domácimi fanúšikmi a mali tak možnosť na prehru odpovedať tromi bodmi. Za veľmi nepriaznivého a upršaného počasia nakoniec vydreli víťazstvo po góle Romela Lukakua.

Po prehre v derby manažér siahol do zostavy skutočne výrazne a šancu doprial hneď niekoľkým hráčom, ktorí až tak pravidelne nehrávajú. Príjemne v zostave určite prekvapil Scott McTominay a taktiež aj Luke Shaw, ktorý sa po vážnom zranení a dlhej pauze pomaly ale isto vracia do zápasového kolotoča. Voľno z základe dostal Young a tiež Rojo, ktorého nahradil Smalling a parťáka mu robil Jones. Kapitánsku pásku si navliekol Antonio Valencia. Zápas mal výkop o 21:00 SEČ a rozhodcovskú píšťalku mal na starosti Graham Scott.

Zápas sa začal vo vlažnom tempe, za ktorý určite mohol aj trávnik, ktorý posledné dni dostal poriadne zabrať. Dnes mu nakladali nielen hráči, ale aj dážď a sneh, ktorí zápas „spríjemňovali“ prakticky nepretržite. Hostia začali nebojácne a domácim „zatápali“ od prvých minút. V 16. minúte letel pred De Geu prudký center, ktorý však obrana odvrátila. O chvíľu na to odpovedali domáci centrom Martiala, ktorý ale Lukakua pred bránou nenašiel. Domáci súperovi nechávali otvorené dvere a Davies túto diaľnicu v 20. minúte využil, keď gólman United musel ukázať svoje reflexy. O dve minúty na to bol v permanencii zase, keď hostia skúšali šťastie z pravej strany. Prišla však 25. minúta a Martialov dôraz, keď loptu prihral Matovi, a ten krásnym centrom naservíroval loptu belgickému strelcovi na hlavu – 1:0. Aj Luke Shaw bol aktívny smerom dopredu a chvíľu po góle sa snažil skóre navýšiť. Po polhodine si hostia zase vylámali zuby na De Geovi. Po ich následnom rohu šancu na vyrovnanie naservíroval Lukaku, no hostia neboli presní – našťastie. Zmenu skóre nezariadila ani posledná šanca Bournemouthu v 1. polčase, a tak sa šlo do šatní za stavu 1:0.

Aj druhý polčas sa začal aktivitou hostí, keď po niekoľkých minútach zasahoval brankár United po strele z diaľky. Lukaku si po lopty zbiehal aj na krídla a z jednej takejto akcie plynula šanca po spolupráci s Matom a McTominayom, ktorého prudký center však pred bránu Lingarda v obkolesení obrancov nenašiel. Po hodine hry a závare pred hosťujúcim brankárom zahodil Martial obrovskú šancu, keď z malého vápna prestrelil prázdnu bránu! Striedajúci Rashford sa uviedol nádhernou strelou, ktorou orazítkoval spojnicu. Hostia znovu hrozili pred našou bránou, ale ich strely z diaľky nemohli De Geovi narobiť žiadne problémy. Hostia sa ešte v závere snažili centrovanými loptami narobiť problémy, avšak pozorny De Gea a skvelo hrajúci Jones dokázali udržať čisté konto, a tak sa zápas skončil „vydretou“ výhrou 1:0.

Striedania:

• 66´ Martial Rashford
  • 71´ Lingard Herrera
  • 83´ Shaw Young

Žlté karty: 43´ Lukaku

Bournemouth

Lavička: Boruc, Ibe, Cook, Defoe, Afobe, Surman, Cook

Striedania:

• 71´ Wilson Stanislas Defoe Afobe
  • 77´ Gosling Cook

1 Žlté karty 2

Najbližší zápas odohrá Manchester United na ihrisku West Bromwichu, a to už túto nedeľu, čiže 17. decembra/prosince o 15:15 SEČ

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – Bournemouth