Mourinho po zápase s Bournemouthom

12

Manchester United dokázal v stredu večer poraziť na domácom štadióne Bournemouth a po prehratom mestskom derby sa vrátil na víťaznú vlnu.

Dôležité tri body

Premárnili sme veľké šance na to, aby sme navýšili vedenie na 2-0 a mohli si trochu oddýchnuť. V posledných 10-15 minútach bol Bournemouth čerstvejší ako my. Mali o jeden deň viac na oddych, my sme hrali derby pred troma dňami. Defoe a Afobe boli oddýchnutí a do poslednej časti zápasu priniesli viac pohybu a dynamiky. Myslím si, že náš výkon bol založený hlavne na veľkom úsilí a charaktere. Sú to veľmi dôležité tri body.

Lukakuov gól a ďalšie čisté konto

Juan Mata mu poslal dobrý center a Lukaku predviedol peknú hlavičku. V druhom polčase mal dobrý pohyb, ale nemal už silu na to, aby ukončil zápas. Martial nešťastne nepremenil svoju šancu a Marcus predviedol prekrásnu strelu, ktorá skončila na brvne. Takže mali sme šance na to, aby sme ukončili zápas, ale dôležité bolo ho udržať pod kontrolou. Našim cieľom bolo vyhrať zápas trošku pohodlnejšie, ale keď sa vám to nedarí a cítite, že váš súper má na konci zápasu viac síl, je dôležité udržať čisté konto. Takže som spokojný.

Veľmi dobrý výkon

Myslím si, že sme predviedli veľmi dobrý výkon a ukázali sme veľké odhodlanie zvíťaziť. Myslím si, že hráči nechceli prehrať druhý zápas v rade a stále na to mysleli. Chceli vyhrať a na ihrisku to bolo vidieť od prvej minúty až do záverečného hvizdu. Na začiatku druhého polčasu sme hrali najlepšie. Mali sme dve veľké šance na ukončenie zápasu. Martial mal obrovskú príležitosť, Marcusova strela bola nádherná a zaslúžila si, aby skončila krásnym gólom. Potom Bournemouth ukázal svoju silu, boli čerstvejší, deň oddychu naviac je dôležitý. Dva alebo tri dni dni na oddych je veľký rozdiel a Eddie Howe mal k dispozícii dvoch oddýchnutých útočníkov, ktorých mohol nasadiť na konci zápasu. Nedokázali sme dať druhý gól, takže stále mohli veriť, že získajú nejaké body. Majú odvážny tím, majú aj kvalitu a posledných 15 minút bolo naozaj ťažkých. Výsledok bol otvorený až do konca.

Výkon Shawa a McTominaya

Obidvaja boli veľmi dobrí. Luke predviedol dobrý výkon, zlepšuje sa, ale v závere zápasu mal kŕče a Bournemouth cítil, že cez jeho stranu by mohli zaútočiť. Preto bolo dôležité priviesť do hry Ashleyho Younga. Reakcia publika na jeho striedanie ma veľmi potešila, lebo nič nie je pre hráča lepšie ako takéto ocenenie. Scott hral tak, že nebolo vidno, že teraz hrá v inom zápase a v inej súťaži. Je pripravený hrať. Scott hral v tejto sezóne tri krát celý zápas a vždy v inej súťaži. Hral proti Swansea v Carabao Cupe, dnes a takisto proti Benfice. Vždy odohral celý zápas, pretože je dospelý. Už nie je dieťa a zatiaľ hrá naozaj veľmi dobre.

Absencia Henrikha Mkhitaryana

Na lavičke môžem mať len šesť hráčov a snažím sa mať vyrovnanú lavičku. Mal som tam dvoch obrancov a Blinda, ktorý môže hrať na viacerých pozíciach. Mal som Ashleyho Younga, ktorý vie pokrývať všetky krídelné priestory. Bol tam ešte Herrera ako stredný záložník, Zlatan ako útočník a Rashford ako druhý útočník a krídelník. Martial, Mata a Lingard nastúpili v základnej zostave. Kebyže má byť v tíme Micki, tak jedného z týchto hráčov musím vynechať a myslím si, že teraz si oni viac zaslúžia šancu hrať.

Predchádzajúci článokReview: Manchester United – Bournemouth 1:0
Ďalší článokMata: de Gea je nedoceněn