Hodnotenie: Manchester United – Bournemouth

34

Po prehre v mestskom derby sa neočakávalo nič iné než víťazstvo. Výhra 1-0 v domácom zápase s Bournemouthom v náročných podmienkach nám určite pomôže pred nasledujúcim ligovým zápasom, ktorý sa odohrá v nedeľu na pôde West Bromwich Albion. Po slabom výkone si zo zápasu odnášame čisté konto a 3 body.

David De Gea – Do brány sa ako každý týždeň postavil David De Gea a znova bol dominantnou postavou pred bránou United. V 21. minúte skvele zakročil proti prízemnej strele Danielsa, ktorý poľahky prešiel až pred pokutové územie. V 30. minúte zneškodnil nebezpečnú tečovanú strelu Stanislasa. V 82.minúte skvele vychytal na prvej tyči striedajúceho Defoa. Na svoje konto si pripísal 7 zákrokov a za mňa mu patrí ocenenie muža zápasu.  8,5/10 MOTM

Antonio Valencia © – Antonio bol smerom dopredu dnes nevýrazný. V obrane si plnil svoje povinnosti dobre. Na opačnej strane ho zatienil Luke Shaw. 6/10

Chris Smalling – Bol tým menej výrazným z dvojice stopérov. V obrannej činnosti výborný, ale čo sa týka rozohrávky, tak tá u Chrisa dnes nebola vysokej úrovni. 7/10

Phil Jones – Dnes podal skvelý výkon. Celý zápas odvracal nebezpečné centre a darilo sa mu vyhrávať súboje s útočníkmi súpera. Často dokázal podporiť aj útok, keď v 21. minúte poslal skvelý pas do krídla na Shawa, ktorý sa takmer dostal do šance. Nebyť jeho a Davida, tak tento zápas nevyhráme. 8/10

Luke Shaw – Bol tým aktívnejším z dvojice krajných obrancov. Skvele si nabiehal do krídelných priestorov. V 21. minúte sa takmer dostal do šance po skvelom pase od Phila Jonesa. Bol aktívny po celý zápas a veľmi sa mi páčil aj smerom dozadu. Pomaly naberá zápasovú prax, tak verme, že mu táto forma vydrží naďalej a že sa budú jeho výkony len stupňovať. V 83. minúte bol vystriedaný Ashleym Youngom. 7/10

Nemanja Matič – Srbský stredopoliar si odohral svoj štandard. Často ho bolo vidieť až pri stopéroch, kde vypomáhal obrane. Čisté konto je z veľkej časti aj jeho zásluhou. Smerom dopredu to ale nebolo také dobré, snaha sa mu nedá uprieť.  6/10

Scott McTominay – Mladík nastúpil v strede poľa vedľa Matica. V prvom polčase mi prišiel nevýrazný, ale v tom druhom pozdvihol svoj výkon. V 68. minúte potiahol loptu po pravej strane a prihrávkou našiel v šestnástke Marcusa Rashforda a nebyť pošmyknutia Lingarda bola by z toho veľká príležitosť. O niečo neskôr ukázal svoju silu v osobnom súboji kedy na súperovej polovici telom odtlačil protihráča a nahral Rashfordovi, ktorý opečiatkoval brvno Begovicovej Brány.  5,5/10

Juan Mata – Pripísal si víťaznú asistenciu, keď milimetrovým centrom našiel hlavu Lukakuho, ktorý poslal loptu do súperovej brány. V 1. polčase ešte stihol poslať skvelý pass do šestnástky na Martiala, ktorému sa ale nepodarilo spracovať loptu. Druhý polčas bol menej viditeľný. 6/10

Jesse Lingard – S Martialom a Matom bol najaktívnejším hráčom smerom vpred. Neúnavne sa ukazoval do priestorov, kde si pýtal lopty a po jej strate bol prvým ktorý napádal protihráčov. Miestami to vypadalo, že je jediným v tíme, kto sa snaží. Bol vystriedaný v 71. minúte Herrerom.  6,5/10

Anthony Martial – Bolo vidno, že má veľkú chuť hrať. V 1. polčase sme ho mohli vidieť v pozícii kedy si často chodil pýtať lopty až k našim stopérom ako Pogba. Bohužiaľ mu toho dnes moc nevyšlo, čo dávam za vinu aj nepriaznivému počasiu a zlému terénu. Ale bol to on, kto v 25. minúte potiahol loptu po ľavej strane, naviazal na seba 3 protihráčov a následne prihral do stredu Matovi, ktorý si pripísal gólovú asistenciu. Mohol zvýšiť na 2-0, ale svoju 1000% šancu, kedy sa ocitol s loptou pred prázdnou bránou trestuhodne zahodil. V 65. minúte ho vystriedal Marcus Rashford. 6,5/10

Romelu Lukaku – V 25. minúte mu posadil Mata center priamo na hlavu. Proti Akému nemal problém sa presadiť a hlavou skvele zakončil z čoho bol víťazný gól stretnutia. V 54. minúte pekne sklepol Martialov center na šestnástku, kde stál Mata. Jeho strela bola ale zblokovaná. 6/10

Striedajúci hráči

Marcus Rashford – Nastúpil do druhého polčasu za Martiala a jeho úlohou bolo rozhýbať obranu Bournemouthu. To sa mu podarilo a takmer rozvlnil sieť po nádhernej strele, ktorou trafil len brvno súperovej brány.  6,5/10

Ander Herrera – Prišiel na záverečných 20 minút a toto striedanie sa podarilo. Ander rozhýbal stred poľa a mal niekoľko naozaj výborných momentov. V závere zápasu dobre vypomáhal obrane. 6,5/10

Ashley Young – Dostal sa do hry za Luke Shawa na približne 10 minút v ktorých sa už len bránil výsledok 1-0.  Nehodnotený

Tímový výkon: V ťažkých podmienkach sa tímu podarilo vybojovať víťazstvo na domácej pôde, výkon to ale nebol vôbec oslnivý. Bournemouth podal sympatický výkon a bod si určite zaslúžil. Zápas v mnohom pripomínal víťazný spred mesiaca proti Brightonu, ktorý taktiež skončil 1-0.  Nadpriemerný výkon podali len obaja stopéri a naša stena David De Gea. Príjemne prekvapil Luke Shaw a z gólového spánku sa prebudil Romelu Lukaku, ktorý svojim zásahom rozhodol zápas. Každopádne si zo zápasu odnášame 3 body, ktoré budú v konečnom zúčtovaní veľmi dôležité. 5/10

Zdroj: premierleague.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokBoss před utkáním s Bournemouthem
Ďalší článokReview: Manchester United – Bournemouth 1:0
Pasťo
Volám sa Lukáš Pastyrnák, momentálne popri zamestnaní profesionálneho vojaka študujem druhý stupeň vojenskej akadémie. Futbal sledujem a hrávam asi odkedy som mal 6 rokov. United som začal fandiť asi v tej dobe ako vyšla FIFA 2002 a tam som si vybral ako svoj tím Manchester United. Mojimi najobľúbenejšími aktívnymi hráčmi sú Antonio Valencia, Luke Shaw, Jesse Lingard a Anthony Martial. Môj najobľúbenejší hráč z histórie United nie je nik iný ako legenda Ryan Giggs. Medzi moje záujmy patrí šport, turistika, cestovanie, filmy a hudba.