Review: Manchester United – Manchester City 1:2

Do zápasu se šlo s příznivými statistikami i počasím, bohužel, dnes pro nás končí šňůra 40 zápasů bez prohry na domácím hřišti. 2 darované góly soupeři a velice pasivní výkon v prvním poločase zapříčinil to, že si Mourinho musí přičíst první prohru v neděli v PL. Nelze však upřít bojovnost drtivé většiny hráčů. Konečný výsledek 1:2.

Spekulovalo se, že zápas nebude vůbec odehrán, z důvodu počasí, přesněji sněhu. Nakonec bylo ale vše připraveno na toto velké městské derby. Mourinho si připravil pro dnešní zápas taktiku bez wingbacků. V sestavě chyběl Pogba, který si odpykává karetní trest, hrál se tedy systém 4 – 2 – 3 – 1. Mkhitaryan opět chyběl v nominaci, chyběl ale i Fellaini s Baillym, ti ale ze zdravotních důvodů. Na lavičce byl naopak připraven Ibrahimovič. Zápas započal v 17:30 a hlavním sudím byl Michael Oliver.

Jak každý asi očekával, tak se i stalo. City se od začátku dostali k míči a kontrolovali hru, United se dostávali do hry sporadicky. Obrana ale fungovala dobře, jen chyběl klid na míči a rychlý přechod do útoku. Takhle to nemohlo dlouho vydržet, nakonec přišlo nevyhnutelné. Ve 43. minutě se po rohovém kopu dostal k míči David Silva, pro kterého nebyl problém zakončit a poslal City do vedení. Avšak pár chvil na to byl výsledek zase nerozhodný. Po jednom z mála útoků United, přiletěl do vápna centrovaný míč z levé strany, který nepochopitelně prošel přes stopera City a pro Rashforda nebyl problém zakončit, 1:1. S tímto výsledkem se šlo do kabin.

Ve druhém poločase se obraz hry kupodivu změnil. Oba týmy měli míč na kopačkách poměrně stejnou dobu. Bohužel, stejně jako při prvním gólu, i druhý jsme jim darovali. V 54. minutě City zahrávali přímý kop, centrovaný balón se snažil odkopnout Lukaku, bohužel ho pouze nabídl Otamendimu a ten nekompromisně zakončil, 1:2. Tlak United nepřišel, hra byla stále více méně vyrovnaná. Co však musím zmínit byl výkon Lukaka, který ač nechtěně tak daroval soupeři gól, ale to co předvedl v následujících minutách, neproměněná naprostá tutovka, to je na zamyšlenou. City si tentokrát náskok pohlídali a proto si z Old Trafford odváží všechny 3 body.

4 Žlté karty 2

V příštím utkání narazíme na Bournemouth. Zápas se odehraje ve středu 13. 12. 2017 ve 21:00 SEČ na domácím hřišti.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Oficiálne: José Mourinho na Old Trafford skončil!

Osemfinálový žreb: Manchester United vyzve PSG

Review: Liverpool – Manchester United 3:1