Review: Manchester United – Manchester City 1:2

35

Do zápasu se šlo s příznivými statistikami i počasím, bohužel, dnes pro nás končí šňůra 40 zápasů bez prohry na domácím hřišti. 2 darované góly soupeři a velice pasivní výkon v prvním poločase zapříčinil to, že si Mourinho musí přičíst první prohru v neděli v PL. Nelze však upřít bojovnost drtivé většiny hráčů. Konečný výsledek 1:2.

Spekulovalo se, že zápas nebude vůbec odehrán, z důvodu počasí, přesněji sněhu. Nakonec bylo ale vše připraveno na toto velké městské derby. Mourinho si připravil pro dnešní zápas taktiku bez wingbacků. V sestavě chyběl Pogba, který si odpykává karetní trest, hrál se tedy systém 4 – 2 – 3 – 1. Mkhitaryan opět chyběl v nominaci, chyběl ale i Fellaini s Baillym, ti ale ze zdravotních důvodů. Na lavičce byl naopak připraven Ibrahimovič. Zápas započal v 17:30 a hlavním sudím byl Michael Oliver.

Jak každý asi očekával, tak se i stalo. City se od začátku dostali k míči a kontrolovali hru, United se dostávali do hry sporadicky. Obrana ale fungovala dobře, jen chyběl klid na míči a rychlý přechod do útoku. Takhle to nemohlo dlouho vydržet, nakonec přišlo nevyhnutelné. Ve 43. minutě se po rohovém kopu dostal k míči David Silva, pro kterého nebyl problém zakončit a poslal City do vedení. Avšak pár chvil na to byl výsledek zase nerozhodný. Po jednom z mála útoků United, přiletěl do vápna centrovaný míč z levé strany, který nepochopitelně prošel přes stopera City a pro Rashforda nebyl problém zakončit, 1:1. S tímto výsledkem se šlo do kabin.

Ve druhém poločase se obraz hry kupodivu změnil. Oba týmy měli míč na kopačkách poměrně stejnou dobu. Bohužel, stejně jako při prvním gólu, i druhý jsme jim darovali. V 54. minutě City zahrávali přímý kop, centrovaný balón se snažil odkopnout Lukaku, bohužel ho pouze nabídl Otamendimu a ten nekompromisně zakončil, 1:2. Tlak United nepřišel, hra byla stále více méně vyrovnaná. Co však musím zmínit byl výkon Lukaka, který ač nechtěně tak daroval soupeři gól, ale to co předvedl v následujících minutách, neproměněná naprostá tutovka, to je na zamyšlenou. City si tentokrát náskok pohlídali a proto si z Old Trafford odváží všechny 3 body.

4 Žlté karty 2

V příštím utkání narazíme na Bournemouth. Zápas se odehraje ve středu 13. 12. 2017 ve 21:00 SEČ na domácím hřišti.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – Manchester City
Ďalší článokManažér po prehre so Citizens
Jmenuji se Vlastimil a momentálně jsem ve 4. ročníku střední školy, kde studuji obor počítačová grafika a design. Fotbal jsem začal hrát už jako dítě, přesněji od 5 let a hraji ho do teď. Je docela vtipné, jak jsem začal fandit United. Byl rok 2007, dostal jsem playstation a od kamaráda půjčenou fifu. Bylo mi 8 let a já nevěděl za koho hrát, ale jelikož má oblíbená barva byla červená, hledal jsem tým, který má červené dresy. Kupodivu jsem si nevybral Arsenal, ale Manchester. Začal jsem sledovat drtivou většinu zápasů tohoto týmu a vybudoval si k němu silné pouto. Mezi mé nejoblíbenější hráče patří Nani, Scholes, Cantona, ale můj největší favorit je Anthony Martial