Hodnotenie: Manchester United – Manchester City

Manchester United sa v ďalšom kole Premier League stretol so svojim mestským rivalom Manchestrom City. Bol to duel tímov okupujúcich prvé dve priečky tabuľky. Nakoniec v zasneženom počasí zvíťazili hostia po dvoch veľmi nešťastných góloch 1:2.

David De Gea – Zo začiatku čelil iba slabým strelám. Proti gólom nemohol nič robiť, pretože boli z bezprostrednej blízkosti. V druhom polčase musel čeliť strele De Bruyna a nájazdu Bernarda Silvu, ale poradil si bez problémov. 7/10

Antonio Valencia © – Antonio čelil vo väčšine prípadov útokom od Sterlinga a Gabriela Jesusa a počínal si dobre, keďže ani jeden z gólov City nepadol z hry. Do útoku sa moc nehrnul a ani mu to súper a taktika nedovolila. 6/10

Chris Smalling – O niečo lepší ako jeho dvaja kolegovia z oboch polčasov. Vyhral nespočetne veľa súbojov, blokoval strely a niekedy sa aj sám vydal na útočnú polovicu. 6,5/10

Marcos Rojo – Marcos je od svojho návratu po zranení vyťažovaný na maximum a nebolo tomu inak aj v derby. Tentokrát nastúpil v 4-člennej obrane. Čo sa týka defenzívnej činnosti, tak si počínal klasicky dobre a nedopustil sa žiadnej chyby. Smerom dopredu aj vďaka taktike trénera väčšinou iba nakopol loptu na Lukakua. Po nebezpečnom súboji so Silvom utrpel nepekné zranenie hlavy a dostal žltú kartu. Prvý polčas síce dohral, ale do druhého polčasu bol stiahnutý z ihriska. 6/10

Ashley Young – Ku koncu prvého polčasu podbehol center, ktorý skončil u Saneho a jeho pokus chytil skvelý De Gea, no z následného rohového kopu išlo City do vedenia. Svoju chybu napravil asistenciou o pár minút, po ktorej vyrovnával skóre Rashford. Rovnako ako jeho kolega z pravej strany, bil sa o každú loptu a nemal to vôbec ľahké, keďže Sane na jeho strane bol veľmi aktívny. Dostal žltú kartu po nepeknom zákroku na Sterlinga v závere zápasu. 6/10

Nemanja Matič – Nemanja opäť predviedol svoj obvyklý výkon. Nemohol moc rozdávať lopty a kontrolovať hru United, pretože k tomu nemal príležitosť. Defenzívnu prácu si plnil na 100% a zastavoval útoky City v strede ihriska. V niektorých prípadoch je však vidno, že už veľmi nestíha a keď prepadne v strede ihriska na polovici súpera, tak sa ťažko vracia nazad. 6,5/10

Ander Herrera – Ander mal byť náhrada za vykartovaného Pogbu. Španiel bol v tejto sezóne často kritizovaný za slabšie výkony, ale v dnešnom zápase podal slušný výkon. Musel čeliť najlepším nahrávačom súťaže v podobe De Bruyna a Davida Silvu, s ktorými sa vysporiadal celkom dobre. Nabehal neskutočne veľa a bojoval ako sa len dalo, dokonca niekedy až priveľa. Po jeho neúspešnom pokuse o vypýtanie penalty, po ktorom dostal žltú kartu, bol vystriedaný Matom. 6/10

Marcus Rashford – Skvele sa zorientoval a zareagoval na Youngov center, z ktorého po zemi prekonal brankára hostí. V druhom polčase opäť po chybe Delpha zakončoval z uhlu, ale Ederson si s jeho strelou poradil. V zápase boli náznaky spolupráce so svojimi kolegami z útoku, ale väčšina skončila na pozornej obrane City. Dostal žltú kartu za to, že neudržal nervy na uzde. 7/10

Jesse Lingard – Zastával pozíciu podhrotového hráča, ale jeho skvelá fyzička mu dovolila pokryť veľké časť ihriska. Bol zároveň prvý, ktorý pri defenzíve napádal a takisto sa vydával za obranu súpera po zisku lopty. Ako sme u neho zvyknutí – veľa toho nabehal, vybojoval a snažil sa podporovať ako útok, tak aj obranu. Žiaľ nič viac ako bojovnosť neukázal a nedokázal vymyslieť skoro nič smerom dopredu. Nakoniec bol v druhom polčase vystriedaný Ibrahimovičom. 6/10

Anthony Martial – Začal z pravej strany, kde bol do úvodného gólu hostí. Tam sa mu príliš nedarilo a bol presunutý na ľavú stranu, kde sa cíti o veľa viac “doma”. Ihneď to bolo vidieť a po jeho strane prišli dve akcie domácich. Podobne ako Rashford sa snažil vpredu niečo vymyslieť, ale chýbala mu podpora viacerých hráčov. 6/10

Romelu Lukaku – Bol terčom väčšiny nákopov z obrany a bil sa o každú jednu loptu, nešťastne zrazil loptu Silvovi, ktorý otváral skóre. Nešťastník Lukaku bola j pri druhom góle City, ktorý bol ako cez kopirák od prvého. Opäť sa zahrávala štandardná situácia a Romelov nešťastný odkop skončil u Otamendiho, ktorý skóroval z bezprostrednej blízkosti. Lukaku si mohol odčiniť svoje dve “asistencie” súperovi, ale nedokázal z 5tich metrov dopraviť loptu do siete. Bojovnosť sa tomu Belgičanovi nedá uprieť, ale v súčasnosti sa veľmi strelecky trápi a naviac zapríčinil jediné dva góly súpera. 3,5/10

Striedajúci hráči

Victor Lindelof – Nastúpil do druhého polčasu za zraneného Roja a jeho výkon bol veľmi podobný tomu Rojovmu. Smerom dozadu nepokazil nič a smerom dopredu to nekomplikoval. Nič nepokazil, ale ani neurobil nič naviac podobne ako jeho kolegovia z obrany. 6/10

Zlatan Ibrahimovič – Prišiel na záverečných 15 minút, ale dopustil sa veľa nepresností a takisto na neho nešli žiadne lopty, z ktorých by mohol niečo vymyslieť. 6/10

Juan Mata – Snažil sa vymyslieť niečo smerom dopredu a prvý krát sa mu to podarilo prihrávkou na Martiala, po ktorej prišla obrovská príležitosť Lukakua a následnej aj samotného Juana, ale ani ten ju nedokázal zužitkovať. Nehodnotený

Tímový výkon: Mourinho nastolil podobnú taktiku ako v zápase s Arsenalom, akurát sme nehrali na 5tich obrancov. Nechali sme súpera hrať a čakali sme ho v hlbokom pasívnom bloku a po zisku lopty sme prepli na protiútoky, ktoré začala nakopávaná lopta. Po inkasovanom góle sa hráči okamžite začali tlačiť viac do útoku, z čoho padol aj jediný gól United. V druhom polčase sa na začiatku hral dobrý futbal od oboch celkov, ale po chvíli to opäť spadlo do obranného bloku. Diabli dostali dva rovnaké góly po dvoch chybách Lukakua, ktorý si to mohol odčiniť v druhom polčase, ale žiaľ sa tak nestalo. Každopádne takto na domácom ihrisku ašpirant na titul v lige nehrá. 4/10

Zdroj: premierleague.com, buildlineup.com