Shaw dostane více šancí, tvrdí Mourinho

30

José Mourinha byl mile překvapen výkonem levého obránce Luka Shawa ve včerejším utkání United s CSKA Moskva, který se dlouhodobě potýkal s nedostatkem příležitostí.

Svěřenci Mourinha vyhráli v poměru 2:1, přičemž lví podíl na tomto vítězství měl právě Shaw, který odehrál již padesáté utkání v červeném dresu. Za výkon, kterým se prezentoval, obdržel ocenění „hráč zápasu“, s čímž boss pouze souhlasí.

Velmi dobrý výkon to byl. Především co se týče hry dopředu. Vytvářel šance, byl aktivní. A tak není divu, že kolem osmdesáté minuty už kvůli své snaze neudržel tempo. Však to byl jeho první zápas v sezoně. A šance ještě dostane.

Čekal dlouho (na šanci), ale zasloužil si ji. Ono není lehké důvěřovat hráči, který nehrál měsíce a v utkání, v němž potřebujete bodovat. A chtěl jsem udělat změny, ale na hráče, kteří potřebují vydechnout, ne aby hrál Luke. Ale přesto jsem Lukovi důvěřoval a řekl jsem mu, že dostane devadesát minut. Řekl jsem mu, že tohle je pouze příležitost, jak se zlepšit. A musím konstatovat, že s jeho výkonem jsem opravdu spokojený.

Že Shaw v utkání dominoval, potvrzuje skutečnost, že ocenění pro hráče utkání získal s neuvěřitelným náskokem. S jednaosmdesátí procenty hlasů naprosto předčil druhého Juana Matu (10%) a Marcuse Rashforda (9%).

Predchádzajúci článokMourinho po víťazstve nad CSKA Moskva
Ďalší článokHodnotenie: Manchester United – CSKA Moskva

United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).