Review: Manchester United – CSKA Moskva 2:1

6

Posledný zápas skupinovej fázy Ligy Majstrov sa odohral na Old Trafford, kde Manchester United hostil CSKA Moskva. Po slabšom prvom polčase a góle do šatne sa Diabli otriasli a dokázali dvoma gólmi v rozmedzí dvoch minút otočiť zápas a zvíťaziť tak v pomere 2:1.

Na listine zranených pred zápasom boli Eric Bailly, Michael Carrick a Marouane Fellaini a Zlatan Ibrahimovič spolu s Nemanjom Matičom na zápas neboli nominovaní. Phil Jones sa vrátil do tréningového procesu, ale na zápas pripravený nebol.

Cez víkend sa Diabli predstavili na ihrisku Arsenalu a o pár dní ich čaká mestské derby s Citizens. Z tohto dôvodu urobil Mourinho 6 zmien v zostave a konečne nastúpil Luke Shaw.

Už v 4. minúte mal obrovskú šancu Rashford po perfektnom protiútoku, ale jeho strela skončila len na žrdi. V 20. minúte prišla ďalšia väčšia príležitosť Diablov, keď po centri Valenciu zakončoval volejom z prvej a z následnej dorážky mohol skórovať aj Lukaku. Keďže súperovi išlo takisto o postup pod podmienkou výhry, nestáli len v defenzíve a bránili. Občas pohrozili, ale nebolo to nič vážne. Obraz hry vyhovoval United, ale na remízu sa spoliehať nemohli. V závere prvého polčasu sa však stalo presne to, čoho sme sa všetci báli. Súper dal gól z prvej vážnejšej akcie a naviac do šatne 0:1.

Podobne ako na začiatku prvého polčasu sa do šance dostal Rashford, no tentokrát ho brankár hostí vychytal. Diabli sa do druhého polčasu viac vysunuli a snažili sa vytvárať tlak na obranu súpera. Výsledkom bolo niekoľko rohových kopov a pár zakončení, ale žiadne z nich neskončilo v sieti. Hra v druhom polčase bola o poznanie lepšia ako v prvom a Diabli okupovali 16tku súpera čoraz viac a po strate lopty sa ju snažili ihneď získať naspäť. Domáci sa dočkali v 64. minúte po centri Pogbu zakončoval Lukaku, ktorý to mal veľmi ťažké, ale aj napriek tomu dopravil loptu do siete 1:1. Ihneď po výkope sa hráči United zmocnili lopty udreli znovu. Konkrétne sa o to postaral Rashford po asistencii od Matu 2:1. Tieto dva góly v priebehu dvoch minút upokojili hráčov, trénera a aj fanúšikov. Mourinho mohol vystriedať svojich kľúčových hráčov a dopriať tak minúty mladíkom. Domácim stačilo kontrolovať hru a nedať loptu súperovi, čo sa im aj darilo. V 84. minúte prišla ojedinelá akcia hostí, ale Dzagoev stroskotal na skvelom Romerovi. Zároveň to bola posedná vážnejšia akcia, pretože zápas sa do konca už iba dohrával.

Striedania:

• 67´ Herrera McTominay
  • 72´ Valencia Tuanzebe
  • 74´ Lukaku Martial

Žlté karty: Herrera

CSKA Moskva

Lavička: Gordushenko, Khosonov, Makarov, Olanare, Pomazun, Zhamaletdinov

Striedania:

• 65´ Chalov Gordushenko
  • 82´ Vitinho Zhamaletdinov
  • 90´ Nababkin Khosonov

395

V nalsedujúcom zápase nás čaká náš mestský rival Manchester City. Zápas bude okorenený tým, že sa stretnú prvé dva kluby tabuľky. Zápas sa odohrá v nedeľu 10.12. o 17:30 SEČ na Old Trafford.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Manchester United – CSKA Moskva