Mourinho po víťazstve nad CSKA Moskva

12

Josého Mourinha potešil postoj a výkon svojich hráčov, ktorý ukázali v utorok večer v zápase Ligy majstrov proti CSKA Moskva. Manchester United otočil nepriaznivý stav, a tak po výhre 2:1 postupuje z prvej priečky medzi 16 najlepších týmov.

Kvalifikovali sme sa, tak ako sme chceli

Postúpili sme, a postúpili sme tak ako sme chceli. Odohrať dobrý zápas s dobrým výsledkom. Polčas sme prehrali, aj napriek tomu, že sme hrali dobre. Nebol som z hráčov nešťastný. V druhom polčase sme výborne zareagovali. Skutočne sme nechceli prehrať zápas a myslím, že hráči hrali profesionálne. Bol som potešený ich postojom. Hrali hrdo, nechceli prehrať, ale chceli udržať domáci rekord. V druhom polčase sme predviedli výrazný výkon. Pokiaľ sme neskórovali dva góly, tak to bolo neustále skúšanie a vytváranie šancí. Získali sme 15 bodov v sezóne, v ktorej sme sa vrátili do Ligy majstrov, čo myslím, že je dobré.

40 zápasov na Old Trafford bez prehry

Nie som hrdý, pretože sme tu mali aj nejaké zlé výsledky. Niektoré zápasy sme remizovali, čo nie sú dobré výsledky. Ja nehrám, kvôli rekordom. Nechcem zostať zapísaný v histórii tohto klubu kvôli rekordom. Chcem tam byť zapísaný, pretože chcem robiť veci oveľa dôležitejšie ako toto. Veci ako získanie trofeje Európskej ligy po prvýkrát. Ale je to pekné.

Dobrí strelci

Ak by som mal vybrať strelcov gólov, tak by som zvyčajne vybral útočníkov, pretože od ich sebaistoty záleží to, či skórujú. Avšak Lukaku a jeho práca pre tím je šialená. To čo robí pre tím, každý jeden zápas, nezáleží na tom, či skóruje. Ak môže skórovať a cítiť spokojnosť útočníkov, ktorí chcú stále skórovať, tak to je skvelé. Stále sa teším spolu s Romelom. Pre Marcusa [Rashforda] to bolo tiež dôležité.

Hráči sa chytili svojej šance

Bolo tiež dobré pre Scotta [McTominay] a Axela [Tuanzebeho] mať pár minút v Lige majstrov. Ostatní hráči, ktorí toho neodohrali tak veľa, taký Luke Shaw mal špeciálne v ofenzíve veľmi, veľmi dobrý prínos pre tím. [Sergio] Romero je skvelý gólman, väčšinou je na lavičke, pretože máme Davida [De Geu]. Som skutočne šťastný.

Tímy, ktorým sa vyhnúť v osemfinále?

Pri žrebovaní nemám najväčšie šťastie, takže je lepšie byť ticho a zabudnúť na to, pretože hráme až vo februári. Dovtedy sa musíme koncentrovať na anglické súťaže. No myslím si, že nezáleží na tom, aký tím dostaneme v žrebovaní. Nemyslím si, že ten tím bude skákať šťastím, že budú hrať proti nám.

Nejaké problémy pred derby ?

Nie. Zvyčajne naši oponenti majú veľké problémy a v konečnom dôsledku sú všetci pripravení hrať. Majú fenomenálnu organizáciu, a my sme trochu viac pokornejší. Keď máme problém, tak máme problém. Hráči, ktorí sú zranení, sú zranení. Hovorím vám pravdu. Deň po zápase je voľno a vtedy nepremýšľam o futbale. Až vo štvrtok začnem premýšľať nad derby.