Hodnotenie: Manchester United – CSKA Moskva

39

Po výhre na Emirates Stadium sa nám podarilo ďalšie dôležité víťazstvo. Výhrou 2:1 na domácej pôde proti CSKA Moskva sa nám definitívne podarilo spečatiť postup zo skupiny. Je pravda, že prakticky sme mali postup vo vrecku už pred zápasom, ale zápas sme aj tak nepodcenili a odohrali sme celkom pekný a hlavne víťazný zápas. Zo skupiny postupujeme z prvého miesta so ziskom 15 bodov.

Sergio Romero – Dnes bol prakticky bez práce. Vytiahol jeden výborný zákrok nohou v 83. minúte pri zakončení zblízka, inak ho súperovi hráči veľmi nepreverili. S inkasovaným gólom nemal nárok niečo spraviť. 6/10

Victor Lindelof – V úvode zápasu párkrát zbytočne dostal svojimi prihrávkami Valenciu pod tlak. Inak podal spoľahlivý výkon v defenzíve. Raz sa mu pekne podarilo preštrikovať medzi súperovými hráčmi a postupoval k šestnástke, ale pokazil to zlou prihrávkou. Často sa zapájal aj do rozohrávky. Pri inkasovanom góle mala mať celá obrana lepšie postavenie, takže aj on má na góle čiastočný podiel. 7/10

Chris Smalling – Jeho výkon sa mi páčil o trochu viac ako Lindelofov. Vyhrával osobné súboje a kraľoval najmä vo vzduchu, kde neprehral snáď žiadny hlavičkový súboj. Dokonca sa zapájal aj do rozohrávky, čo pri ňom vôbec nie je zvykom. Takisto ako Lindelof, aj on má určitý podiel na inkasovanom góle. 7/10

Daley Blind – Čo sa defenzívnej činnosti týka, nebol až taký výrazný ako jeho dvaja kolegovia, ale vážnejšej chyby sa nedopustil. Mohol lepšie zareagovať na Fernandesovu gólovú prihrávku, ale pravdou je, že tohto hráča si mal postrážiť Shaw. Dostal sa aj do zakončenia z voleja, ktoré keby mu protihráč nezblokoval, tak by z toho mohol byť jeden z najkrajších gólov tohto kola. 6/10

Antonio Valencia (C) – Z Antonia mám pocit, že by mal byť o niečo dôraznejší v defenzíve. Súper ho väčšinou neobíde, ale vďaka jeho pasívnemu bráneniu sa väčšinou darí protihráčom cez neho odcentrovať. Raz prepadol na svojej strane úplne a súperov hráč tak mohol postupovať až na hranicu šestnástky odkiaľ nebezpečne odcentroval. V ofenzíve to už bolo lepšie. Občas rýchlo zakombinoval a snažil sa zbehnúť do súperovho vápna. Raz sa mu po takejto akcii podarilo pekne odcentrovať na Shawa, ktorého strelu zneškodnil Akinfeev. Po dlhej dobe zápas nedohral dokonca a v 72. minúte ho nahradil Tuanzebe. 6/10

Paul Pogba – Paul dnes striedal svetlé momenty s tými horšími. Príde mi, že sa snažil hrať príliš profesorsky a súperovi hráči ho tak väčšinou prekvapili a o loptu ho pripravili. Kazil množstvo prihrávok a na to pri ňom nie sme zvyknutí. Často za protihráčom iba vyklusával a prehrával veľa osobných súbojov. Na druhej strane si pripísal niekoľko výborných prihrávok za obranu a asistenciu na Lukakuho gól. Keby nebolo tejto podarenej gólovej prihrávky, mal by o bod menej. 6/10

Ander Herrera – Zaskakoval na pozícií miesto zraneného Nemanju Matica a nebol to jeho najhorší zápas. To však neznamená, že hral dobre. Bol pomerne nevýrazný. Párkrát sa pokúsil o rýchlu kombináciu s Valenciom, ale jeho prihrávky za obranu nikdy neskončili nejako nebezpečne. Až na jednu situáciu, kedy sa mu takáto kombinácia s Antoniom podarila a bola z toho sľubná šanca. Som toho názoru, že pri inkasovanom góle mal práve on brániť zakončujúceho hráča, lenže Ander bol od neho až príliš ďaleko. 4,5/10

Luke Shaw – Konečne dostal od Josého Mourinha šancu ukázať, že má kvality nato, aby nastupoval v zostave Manchestru United častejšie. Od začiatku hral s vysokým nasadením a darilo sa mu ak v obrane, tak aj v útoku. Dôsledne bránil, blokoval súperove prihrávky a následne s chuťou útočil. Zbiehal do súperovej šestnástky a to je presne to, čo od krajného obrancu očakávame. Dostal sa aj do zakončenia po centri Valenciu, ktoré však zneškodnil Akinfeev. Na druhej strane to vyzeralo, že kondične na tom ešte nie je úplne v poriadku. V závere oboch polčasov bolo vidieť, že mu dochádzajú sily. Práve cez jeho ľavú stranu sa Fernandesovi podarilo uniknúť a prihrať na gól. Napriek všetkému si myslím že prekonal svojim výkonom Darmiana aj Blinda či už v defenzíve alebo v ofenzíve. 8/10 MOTM

Juan Mata – Raz ponúkol súperovi loptu svojou nebezpečnou prihrávkou vnútri vlastnej šestnástky. Ale okrem tejto situácie podal veľmi solídny výkon v ofenzíve. Pekne kombinoval a často pomáhal pri prechode do útoku. Rozdal aj pár nebezpečných prihrávok za obranu. Jednou takouto prihrávkou poslal do šance Rashforda, ktorý následne otočil skóre zápasu v náš prospech. Bol to jeden z jeho najlepších zápasov v tejto sezóne. 7/10

Marcus Rashford – Podobne ako Pogba striedal svetlé a tmavé momenty. Hneď v úvode zápasu trafil po peknej prihrávke od Lukakuho tyčku. Niekedy sa mu podarilo pekne sa uvoľniť, ale väčšinou to pokazil zlou prihrávkou. Mal veľmi veľké problémy hlavne vo finálnej fáze. Zahadzoval dobré príležitosti z ktorých mohli vznikať nebezpečné situácie. Až na moment, kedy sa dostal po Matovej prihrávke do zakončenia a strhol tak vedenie na našu stranu. 6,5/10

Romelu Lukaku – Konečne sa mu podarilo skórovať. V úvode zápase to vyzeralo sľubne, keď v tretej minúte vyslal Rashforda do gólovej šance a celkovo pôsobil, že mu tento zápas bude chutiť. Postupom času sa však vytrácal a nebolo ho až tak vidieť. Snažil sa niekoľkokrát aj o individuálne akcie, ale tie sa mu veľmi nedarili. Napriek všetkému strelil veľmi dôležitý prvý gól. V 74. minúte ho nahradil Martial. 6,5/10

Striedania

Scott McTominay – Na ihrisko prišiel síce na viac ako 20 minút, ale aj napriek tomu sa nejako výraznejšie nezviditeľnil. Dostal žltú kartu za zbytočný a nepodarený zákrok zozadu. Ale toto sú presne tie situácie, ktorým sa vďaka zápasovým skúsenostiam naučí v budúcnosti predchádzať. Raz pekne zachránil situáciu, keď obral o loptu hráča, ktorý bol v dobrej pozícií na zakončovanie. 5/10

Axel Tuanzebe – V 72. minúte vystriedal Antonia Valenciu a prevzal tak jeho úlohy na pravom wingbekovi. Podobne ako McTominay, tiež na seba výraznejšie neupozornil. V závere zápasu už tak  neútočili a v obrane na jeho strane nemal vážnejšiu prácu. 5/10

Anthony Martial – V zápase dostal niečo viac ako 15 minút. V tejto sezóne sme si zvykli, že Anthonymu to bohato stačí nato, aby predviedol niečo zaujímavé. Pokúsil sa o pár narážačiek  a prienikov, ale takmer všetko skončilo stratou lopty. 5/10

Tímový výkon – Prvú polhodinu zápasu sme hrali pekný bojovný futbal a vytvorili sme si niekoľko šancí na skórovanie. Prechod do útoku bol oproti ostatným zápasom o niečo rýchlejší. Nanešťastie sa nám zo žiadnej šance nepodarilo skórovať a následne sme ubrali tempo. Za toto nás súper v samom závere polčasu potrestal. Druhý polčas sme takisto začali v dobrom tempe a vyzeralo to, že zvrátiť nepriaznivé skóre z prvého polčasu nebude problém. Tak sa aj stalo. Behom dvoch minút sme vďaka gólom Lukakuho a Rashforda otočili priebeh zápasu. Následne sme znova mierne poľavili, ale stačilo to nato, aby sme súpera nepustili do vážnejších príležitostí. Celkovo sme podali solídny a bojovný výkon. Vytvorili sme si niekoľko príležitostí na skórovanie a súpera sme zase do hry výraznejšie nepustili. Pozitívne hodnotím hlavne striedania a to, že konečne dostal šancu Luke Shaw, ktorý ukázal, že on by mal byť to správnou voľbou na ľavej strane obrany. 7/10

Zdroj: premierleague.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokShaw dostane více šancí, tvrdí Mourinho
Ďalší článokReview: Manchester United – CSKA Moskva 2:1
babel.m

Volám sa Martin Bábel a som študentom teleinformatiky na VUT v Brne. Futbalu sa venujem odmalička a sledujem ho takisto od detstva. Manchestru United fandím približne odkedy v ňom začal žiariť Ronaldo. On bol tým hráčom, vďaka ktorému som začal sledovať zápasy United a v konečnom dôsledku som začal byť aj skutočným fanúšikom. Medzi mojich najobľúbenejších hráčov United patria Anthony Martial, Paul Pogba, Antonio Valencia, Chicharito, Cristiano Ronaldo, Paul Scholes a veľa ďalších.