Guardiola: Chcem, aby Pogba hral

14

Manažér Manchesteru City Pep Guardiola chce aby Paul Pogba hral vo víkendovom manchesterskom derby na Old Trafforde a neverí, že by tento stredopoliar United chcel zraniť Hectora Bellerina.

Vylúčenie a troj-zápasový dištanc Paula Pogbu za zákrok na obrancu Arsenalu Hectora Bellerina môže zohrať dôležitú rolu v nadchádzajúcom derby zápase tímov z Manchesteru. V nedeľňajšom zápase Premier League si City obnovilo svoj 8-bodový náskok na čele tabuľky pred druhými červenými diablami, keď volej Davida Silvu z 83. minúty rozhodol zápas proti West Hamu United v prospech tímu z modrej časti Manchesteru v pomere 2-1.

Pogbov dištanc bol s radosťou prijatý fanúšikmi City, potom čo sa francúzsky reprezentant vyjadril pre BBC, že dúfa aby sa niektorí dôležití hráči City zranili, ako to bolo v prípade United v čase kedy sa rozostup na čele tabuľky zväčšoval. Po zápase s West Hamom sa Pep Guardiola zdal zmätený týmto výrokom Paula Pogbu.

Naozaj to povedal? Našťastie ale nemáme zranenia. Bol by som rád keby Paul mohol proti nám hrať, pretože rád čelím tímom hrajúcim v plnej zostave, aby som videl, či sme schopní ich poraziť. Verím, že Paulov výrok bol len expresiou. Som si istý, že nechce aby sa iní hráči zranili.

Silvou neskorý víťazný zásah nasledoval Raheemov Sterlingov z 96. minúty proti Huddersfieldu a ešte predtým sa im podarilo taktiež hlboko v nadstavenom čase rozhodnúť zápas so Southamptonom. Trojica takýchto víťazstiev 2-1 pripomenula víťazstvá United za čias najväčšej slávy pod taktovkou Sira Alexa Fergusona, načo sa aj vyjadril Guardiola.

Počul som o tom, o “Fergie Time”. Nebol som tu v tej dobe, ale v posledných zápasoch sme ukázali, že sa nikdy nevzdávame. To čo sa stalo sa stalo pretože súperi nechcú hrať, chcú len brániť. Chápem tomu, nesúdim ich za to. Nepochopte ma zle. Ak si niečo odnesieme z “Fergie Time” tak je to u mňa vítané s potešením.

Zdroj: goal.com