Review: Arsenal – Manchester United 1:3

21

Dějištěm šlágru 15. kola bylo Emirates stadium. Domácí Arsenal přivítal Manchester United. Wenger versus Mourinho. Utkání, ve kterém se Rudí Ďáblové dostali do rychlého dvoubrankového vedení se změnilo v totální fotbalovou dominanci domácích. Vítězství „Kanonýrům“ doslova ukradl David De Gea, který předvedl 14 zákroků a za svá záda pustil pouze jeden projektil.

Review napísal redaktor luisnani17

Oba manažeři musí čelit náročnému prosincovému programu. V úterý se Mourinhova družina představila na Vicarage Road, kde vyhráli 4:2. Arsenal doma zdemoloval Huddersfield 5:0. U domácích visel otazník nad startem Lacazetteho, ten ovšem nastoupil od úvodní minuty. U hostů byl nejistý start Matiče, který měl svalové problémy, ovšem i on vyběhl v základní jedenáctce. Utkání začalo v 18:30 SEČ, úvodní hvizd obstaral Andre Marriner.

Bude to nuda nebo ne? Na to nám odpověděl hned ve 4. minutě Valencia. Nejprve výborně vystihl laxní rozehrávku domácích, poté si ho ťukl s Pogbou a celou akci zakončil střelou jesličkami Čechovi. 1:0. Arsenal se pomalu vzpamatovával ze studené sprchy a byla tu další branka. Lingard v 11. minutě výborně napadal, až donutil Mustafiho ke ztrátě míče, ten si vzal Lukaku, posunul ho na Martiala, jež mičudu prostrčil na Jesseho, který si tak celou akci, jak vybojoval, tak i zakončil brankou na 2:0. No a mohli jsme zaparkovat. Začala naše velmi pasivní hra. Tak si taktovku vzali „Kanonýři“ a začali úřadovat. Ve 20. minutě se v obrovské šanci ocitl Lacazette, první z mnoha zákroků si připsal De Gea, když nohou zachránil. Ve 32. minutě opět francouzský snajpr ve službách týmu ze severního Londýnu selhal na De Geovi, který jeho pokus v leže vytěsnil na břevno, následně se ještě k odraženému míči dostal Xhaka, ale trestuhodně minul v jasné pozici. A opět ve 42. minutě velká příležitost pro domácí. Tentokrát nemusel zasahovat španělský brankář ve službách United, jelikož gólovou střelu Ramseyho zblokoval na poslední chvíli Matič. V nastaveném čase už ale musel zasahovat zase De Gea, když Lukaku nešťastně nasměroval balon do vlastní brány, ale David na čáře vytěsnil.

To, co se Arsenalu nepodařilo v prvním dějství, se vyvedlo hned na začátku toho druhého. Branka naděje pro domácí přišla ve 49. minutě. Alexis fantastickým centrem našel Ramseyho, ten zcela sám před hostujícím brankářem sklepl také osamocenému Lacazettemu. 1:2. Expresní odpověď měl na kopačkách Lingard v 52. minutě, když se řítil zcela sám na Čecha, ten fantastickým zákrokem vyrazil míč na tyč. Ještě v téže minutě se na druhé straně ocitl v obrovské šanci Iwobi. Jenže – De Gea. O čtyři minuty to nebyly stoprocentní šance, ale rovnou milionové. Nejprve Lacazetteho střelu De Gea vytěsnil před sebe přímo pro Alexise, který dorážel v podstatě do prázdné, ale španělský čaroděj doslova magicky nohou zachránil gól. United se pouze bránili a jednou za čas se dostali do brejku. Jeden takový přišel v 63. minutě. Lukaku sklepl na Lingarda, ten posunul na Pogbu, který výborně potáhl míč, posléze ve vápně obešel krajana Koscielneho a nahrál Lingardovi na 3:1. Tohle byla velká rána pro Arsenal. Ti se ovšem nevzdávali. Navíc v 74. minutě dostal červenou kartu Pogba, za to že šlápl na nohu Bellerinovi. V závěru to bylo pouze na jednu bránu. Domácím se však už nepodařilo vstřelit gól a „Red Devils“, tak vybojovali tři body z Emirates.

Pozitiva

• Tři body z Emirates se prostě cení
  • Fantastická produktivita při vstřelených brankách
  • David De Gea – to byl výkon, 14 zákroků!

Střídání:

• 15´ Mustafi Iwobi
  • 70´ Xhaka Welbeck
  • 76´ Kolasinac Giroud

Žluté karty: 72´ Bellerin, 87´ Koscielny, 89´ Sanchez

Lavička: Romero, Blind, Darmian, Herrera, Mata, McTominay, Rashford

Střídání:

• 67´ Martial ↓ Herrera ↑
  • 76´ Lingard ↓ Darmian ↑
  • 90+3´ Young ↓ Rashford ↑

0 Červené karty 1

Již v úterý 5. prosince je na programu poslední zápas ve skupinové fázi Ligy mistrů. Na Old Trafford přivítáme CSKA Moskva. Utkání se hraje ve 20:45 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Arsenal – Manchester United
Ďalší článokDe Gea: Cítil som sa neprekonateľný