Hodnotenie: Arsenal – Manchester United

112

Po pohodovém vítězství s Watfordem nás v sobotu čekal další venkovní zápas se soupeřem, který hraje ve skvělé formě a dvanáct posledních zápasů na svém hřišti vyhrál, naposledy rozdílem třídy 5:0. To pro nás ale neznamenalo nic jiného, než to, že jsme se mohli těšit na velmi zajímavý zápas a na další porovnání s kvalitním týmem, které mohlo odhalit, jak moc to myslíme s útokem na titul vážně. Jak na tuto výzvu odpověděli samotní hráči?

Hodnotenie pre vás pripravil redaktor Root

David De Gea – Bylo jasné, že si zachytá. Že ale tak moc, to jsme asi nečekali. Úžasně vychytal Lacazetta, pak Ozila, Xhaku, Kolasinace, Bellerina, Lukakuho, Iwobiho, Lacazetta, Sancheze, Sancheze.. a pak jsem si to přestal psát. Dneska by se za jeho statistiky nestyděli ani gólmani v NHL. 14 zákroků v jednom zápase je vyrovnaný rekord Premier League. Dneska chytal na cheatmode. 11/10 MOTM

Victor Lindeloef – Victor hrál na Alexise a téměř ho vymazal. Jde opravdu nahoru a dnes byl náš nejlepší stoper. 8/10

Chris Smalling – Odvedl svůj standard. Tahle pozice mu vyhovuje, i když v zápase toho na De Geu prošlo tolik, že by měl spoustu možností, jak být výraznější. 7/10

Marcos Rojo – Neuhlídal Lacazetta ve 20. minutě u rohu a měli jsme štěstí, několikrát nechal Lacazetta hrát a na začátku druhého poločasu hrubice, po které soupeř snížil na 2:1. Po tom, co dostal žlutou kartu se docela uklidnil a s vystuženým středem hřiště už to nebylo tak hrozné. Dnes byla naše obrana prostupná hlavně přes něj. 6/10

Ashley Young – Odehrál svůj standard – bojovnost, běhavost a na konci zápasu i zkušenost, to všechno ukázal. Z brankové čáry při standardce Ozila zachránil téměř jistý gól. Od červené karty hrál na pozici Pogby a popasoval se s tím docela dobře. V 93. minutě střídán Rashfordem. 7/10

Antonio Valencia – S trochou štěstí napodobil Younga z minulého zápasu a otevřel skóre hned v úvodu, když jeho střelu soupeř lehce tečoval mezi Čechovi nohy. Pak měl spoustu práce v defenzivě a .  7/10

Paul Pogba – I když to ještě není ten Paul v nejlepší formě, je to stále rozdílový hráč. Pomohl Valenciovi k prvnímu gólu, ve 34. minutě naopak při krásném breaku nepřihrál dobře. Pak nádherně přihrál Lingardovi před prázdnou na 3:1. V 75. minutě nás svou nešikovností oslabil a byli jsme odsouzeni na bránění výsledku. Tohle vypadá na suspendaci minimálně na zápas proti Manchesteru City…Na můj vkus mohl být lepší v defenzivě, protože hlavně kolem jeho prostoru chodily útoky soupeře. 6,5/10

Nemanja Matic – Jeden z našich nejdůležitějších hráčů. Občas mi připadalo, že v něm máme čtvrtého stopera – nádherně vyblokoval Ramseyho střelu, měl několik důležitých hlaviček, skvělým skluzem zastavil Ozila, kterému se otevřela cesta až do brány.. I tak ale přes střed šlo spoustu nebezpečných akcí Arsenalu. Sám je však nemohl všechny zastavit. Je moc dobře, že ho máme zdravého. 8/10

Anthony Martial – Asistence po krásné akci na gól Lingarda, jo, tohle mu jde. A dokonce je nasazován proti soupeři, ve kterém je potřeba i bránit, je vidět, že Jose vidí, že má v současnosti větší formu, než Rash. Škoda, že líp nezareagoval při dorážce po Lingardově tyči. V 65. minutě střídán za Herreru, abychom vystužili střed hřiště, přes který šla většina šancí Arsenalu. 6,5/10

Jesse Lingard – Tohle byl jeho zápas. Gól na dva nula, který si na začátku vybojoval skoro sám. Velká bojovnost dopředu i dozadu, kdykoliv byl jeden z dvojice Pogba/Matic vysunutý, jistil je, několikrát dokonce na pozici stopera.. Dal tyč.. Dal velmi důležitý třetí gól.. Tyhle zápasy mu neskutečně sednou. V 75. byl obětován kvůli Pogbově červené za Darmiana. 8,5/10

Romelu Lukaku – Není to ono, přesto měl dvě druhé asistence a měla po faulu na něj přijít červená pro Koscielnyho. Naštěstí góly moc nedává, takže ho vychytal i David. Bojovnost a pracovitost mu ale rozhodně nechybí. 6,5/10

Střídání

Ander Herrera – Přišel na hřiště v 67. minutě za Martiala. Kvalitou moc nepřispěl, ale vyztužil střed hřiště a tím jsme Arsenal trochu zbrzdili. Jednou krásně vyslal Valenciu do brejku, ten ale včasným vyběhnutím zlikvidoval Čech. 6,5/10

Matteo Darmian – Přišel na hřiště s jasným úkolem – udržet vítězství. Svou stranu si pohlídal a byl dobrým vyztužením našeho defenzivního valu. Až na 88. minutu, kdy udělal zákrok na penaltu, ale rozhodčí nám ji odpustil, možná jako kompenzaci za to, že Koscielnymu nedal pár minut předtím červenou. 7/10

Marcus Rashford – Taktické střídání za Younga, aby se ušetřily nějaké vteřiny – Nehodnocen

Týmový výkon: Máme za sebou první venkovní vítězství proti týmu z top 6.
Zápas ale nebyl zdaleka tak jednoznačný, jak výsledek napovídá. První poločas držel naše naděje hlavně De Gea, a když už se Arsenal dostal na rozdíl jedné branky, znovu se na scéně objevil Lingard a znovu nám dal alespoň trochu klidu. To se nám o pár minut později náramně hodilo, protože Pogba dostal červenou kartu.
Bylo to vybojované a vydřené vítězství, ale pro nezaujatého diváka to byl už někdy v 55 minutě zápas sezony.

Zdroj: premierleague.com, buildlineup.com