Review: Watford – Manchester United 2:4

Zápas proti Brightonu nám ukázal, že ne každé vítězství bude snadné a o výsledek se museli ďáblové pořádně poprat. Další soupeř, který čekal byl s dobrou formou hrající Watford. V zápase padlo až 6 gólů a Ďáblové si odnesli domů 3 důležité body po výsledku 2:4.

Review napísal redaktor Vlastič

Oproti minulému zápasu nastalo několik změn. Dnes Mourinho využil znovu formaci 3 – 4 – 2 – 1. Do základní sestavy se dostal Jesse Lingard, naopak Mata začal na lavičce náhradníků. Na zápas vůbec neodcestovali Henrikh Mkhitaryan a Marouane Fellaini. Zápas začal ve 21:00 SEČ, kdy zápas měl na starosti hlavní sudí Jonathan Moss.

Začátek prvního poločasu byl v celku vyrovnaný, ačkoliv chyběla přesnost i kvalita. Postupem času se však United dostávali stále více do hry, což potvrdili v 19. minutě, a to když Ashley Young vyslal krásnou přízemní střelu k tyči, čímž otevírá skóre, 0:1 z pohledu domácích. Za pár minut bylo ještě veseleji. Ve 25. minutě jsme dostali příležitost v podobě volného přímého kopu. Ashley Young se ho ujal náramně, zakroutil míč přímo do levého horního rohu a z nějakých 8 metrů před vápnem poslal United do dvoubrankového vedení, 0:2. Gólové hody ani tímto neskončily. Běžela 32. minuta, když dostal Anthony Martial přihrávku do středu hřiště, podařilo se mu uvolnit a z hranice vápna obstřeluje brankáře domácích a upravuje tak skóre na 0:3. Watford si v závěru poločasu vytvořil šanci na snížení, ale po hlavičce útočícího hráče zaznělo pouze břevno Davidovy svatyně. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:3.

Ve druhé půli zápasu jsme mohli vidět stejný počet gólů, avšak ne každý skončil v síti soupeře.  United si stále vytvářeli šance, ale gólově se prosadit nemohli. Za zmínku stojí trestuhodně neproměněná šance Lukaka, kdy dostal míč před téměř prázdnou bránu, avšak místo střely volil kličky a z obrovské šance nebylo nic. Na začátku 77. minuty dostal soupeř možnost skórovat z penalty, když Rojo fauloval ve vápně. K penaltě se postavil Deeney a s přehledem zakončil, 1:3. United jakoby měli totální výpadek, přestali hrát a byli podruhé potrestáni. Běžela 84. minuta, Doncoure dostává míč na hranici penalty a z první posílá míč za záda Davida, 2:3. Už to vypadalo na pořádné drama, proti byl ale Jesse Lingard. Za 2 minuty dokázal odpovědět krásným způsobem, dostal míč na půli hřiště, běžel sám až na hranici vápna soupeře a mezi čtyřmi bránícími hráči chladnokrevně zakončil a upravil tak skóre na konečných 2:4.

16

Příští zápas odehrajeme znovu na hřišti soupeře, velký zápas proti Arsenalu! Zápas se odehraje 2. 12. 2017 v 18:30 SEČ.

ZDROJE: buildlineup.com, premierleague.com

Podcast: Diskusia na tému #InOleWeTrust vs. #OleOut

Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0