Hodnotenie: Watford – Manchester United

Dnešní večer odstartovalo 14. kolo Premier League, která se pomalu dostává do své nejnáročnější fáze, ve které se pomalu začne rozhodovat o titulu, bylo proto důležité naplno bodovat a udržet se na dosah City. Venku jsme navíc vyhráli do zápasu s Watfordem teprve dva zápasy ze šesti. Dnes to tam ale padalo a hlavně proto můžeme do soboty zase v klidu spát.

Hodnotenie pre vás pripravil redaktor Root

David De Gea – Moc si na míč nesáhl. Když už ho měl v rukavicích, nebyl to těžký zákrok. S góly mohl ale pramálo dělat, u penalty zvolil druhou stranu a bomba na 2:0 byla nechytatelná. 6,5/10

Marcos Rojo – Po zranění překvapuje skvělou fyzičkou, nebojácným a bojovným dojmem. Nevyvaroval se ale několika chyb. Na konci prvního poločasu nechal hlavičkovat soupeře a bylo z toho břevno a v druhém poločase daroval penaltu, po které jsme se ještě překvapivě natrápili. 6/10

Chris Smalling – Dnešní jistota v naší defenzivě. Byl tam, kde měl být a dodával sebedůvěru jeho kolegům v obraně. Neváhal dát hlavu do prudkého centru. Jednou nechal hlavičkovat Deeneyho, ale pro De Geu to nebyla těžká práce. 8/10

Victor Lindelof – Victor jde evidentně nahoru. Je vidět, že když si věří, tak to v něm je. Věřil si na rozehrávku, skluzy a hodně pracoval pro tým. I přesto ho několikrát hráči Watfordu přetlačili na sílu v osobních soubojích a jednou ho tam útočník soupeře pěkně zamotal, naštěstí z toho nic nebylo. 7/10

Ashley Young – Prvních 19. minut to vypadalo na klasický venkovní zápas, kdy budeme hrát na jistotu, dobře bránit a doufat, že si časem vytvoříme nějaké šance. Ashley ale řekl NE.. a to tak důrazně, až se z toho Mouovi skoro protočily panenky. Z ničeho nic. Blesk z čistého nebe. Prásk a 1:0. Za pět minut prásk a 2:0. Bez něj by to dneska zdaleka nebylo tak jednoduché. 8,5/10 MOTM

Nemanja Matić – Proti Watfordu nebyl tak dominantní, naštěstí, vzhledem k vývoji zápasu, ani nemusel být a v 54. minutě odcházel za pohodlného stavu 3:0. Bylo ale vidět, že není úplně v pohodě, takže nezbývá než doufat, že to nebylo nic vážného. Bylo totiž také vidět, že bez něj jsme mnohem průchodnější. 5,5/10

Paul Pogba – Ještě než stihl začít tvořit hru, vedli jsme 1:0, takže jeho úkoly byly spíše v zakládání rychlých protiútoků a zodpovědné poziční hře (ne, že by ji teda zvládal nějak bravurně). Dopředu je to ale všestranný hráč, takže si u něj můžeme být jisti, že se na hřišti vždycky vyplatí. Vybojoval standardku, ze které jsme šli do vedení 2:0, jednou hlavičkoval těsně nad bránu Gomesovi branky, ale na jeho poměry byl dnes nevýrazný. 6/10

Antonio Valencia (C) – Působil na mě nevýrazně. Zaznívají názory, že kapitánská páska mu nesvědčí a já si to začínám také myslet. Nic sice nezkazil, ale umí být mnohem výraznější. 5,5/10

Anthony Martial – Na úplném začátku zápasu to vypadalo, že to nebude jeho den. Kazil, nebojoval o míče. Pak jsme dali branku na 1:0 a bylo vidět, že si sám uvědomuje, že tohle přesně potřebuje, jakoby ho hra najednou víc bavila. Když dostane prostor se s míčem rozběhnout, těžko se zastavujem, a kdyby mu vyšla poslední klička, mohl hned dávat na 2:0. Precizně zakončil na 3:0, a i když to tak nevypadalo, nakonec to byl ten rozdílový gól, který nám zajistil 3 body. Škoda toho výrazu při střídání Rashfordem. 7/10

Jesse Lingard – Dnes mi občas připomínal takového rychlejšího Rooneyho minulé sezóny – nezahrál nějak hezky, ale často z toho něco bylo. Asistoval na první gól, když přihrál velmi těžký pas obsazenému Youngovi. Vybojoval míč před třetím gólem, který se trochu se štěstím dostal k Lukakovi a byl z toho třetí gól. Nedal tutovku na konci poločasu, ve 47 minutě mohl lépe řešit nadějnou akci a v 52. minutě odmítl Lukakovu nabídku po stříleném centru na zadní tyč. Pak poslal ze standardky dobrý centr na hlavičku Pogby a nakonec v pravý čas parádně zabil zápas 70-ti metrovým únikem přes několik hráčů a zvýšil na 4:2. 6,5/10

Romelu Lukaku – Hrál svůj 200. zápas v Premier League a nejvíc se asi bude vzpomínat na to, jak zaváhal ve stoprocentní šanci, kdy měl spoustu času a před sebou jen bezmocného brankáře domácích. Bylo ale vidět, že si na zakončení pravačkou nevěří a dal tak šanci obráncům soupeře, aby mu překazili oslavy. Hned v zápětí se probojoval ke střele a jen těsně minul branku. Mimo to ale připravil dvě tutovky pro Lingarda, asistoval na gól Martialovi a měl by i pomyslnou druhou asistenci na první gól Ashleyho Younga. 7/10

Striedajúci hráči

Ander Herrera – Přišel na hřiště v 54. minutě , kdy to vypadalo na pohodový zápas. Nakonec jsme se ale málem strachovali o výsledek. V 76. minutě, mu utekl hráč, ale naštěstí to zadrbal. S Maticem působila naše záloha jistějším dojmem. Připsal si asistenci na gól Lingarda. 5,5/10

Marcus Rashford – Přišel na hřiště v 65. minutě a dobrým napadáním vybojoval tutovku pro Lukakuho. Stahoval se o dost víc, než Martial a do dalších šancí se nedostal. Nehodnocen

Zlatan Ibrahimović – Přišel na posledních 6 minut, párkrát se dostal k míči, ale do tempa se dostat nestihl a několikrát míč ztratil. Jeho čas ještě přijde. Nehodnocen

Týmový výkon: Na začátku to vypadalo, že nás čeká těžký a vyrovnaný venkovní zápas, ale díky Ashleymu jsme si ho nakonec až do 77. minuty docela užívali, napadali soupeřovu rozehrávku a chodili do nebezpečných protiútoků. Po penaltě jsme trochu vypadli z tempa a soupeř se dostal znovu do hry. Lingard ale naštěstí nepřipustil, abychom dohrávali s rozdílem jediného gólu. Znovu potěšili stopeři, Lindeloef ukázal, že minulé zápasy nebyly náhoda a můžeme s ním počítat. Pokud bude vpořádku Matič, můžeme být před zápasem s Arsenalem optimističtí.

Zdroj: premierleague.com, buildlineup.com

Podcast: Diskusia na tému #InOleWeTrust vs. #OleOut

Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0