Review: Manchester United – Brighton 1:0

Po nevydarenom výlete vo Švajčiarsku si futbalisti United chceli napraviť chuť v 13. kole Premier League proti nováčikovi z Brightonu. Mnohí zrejme očakávali iný priebeh zápasu, aký sme mali možnosť sledovať. Červení po utrápenom výkone predsa len berú tri body, keď po šťastnom góle Ashleyho Younga vyhrali 1:0.

Manažér sa po neúspechu v Lige Majstrov vrátil k úplne totožnej zostave z ligového zápasu proti Newcastlu. Navrátilci Rojo a Ibrahimović začínali iba na lavičke náhradníkov. K nim sa po dvoch zápasoch dostal aj Hentrikh Mkhitaryan, ktorý je v poslednej dobe terčom veľkej kritiky. Zápas riadil ako hlavný rozhodca Neil Swarbrick a výkop zaobstarali protagonisti o 16:00 SEČ.

Výkop mali domáci a od prvej minúty držali loptu na svojich kopačkách. Po dvoch minútach mal príležitosť Lukaku, no z dobrej pozície to silnejšou nohou napálil do 20. radu. O dve minúty na to sa snažil zahroziť súper, ale po prudkej prihrávke pred De Geu hostia nemali v 16tke hráča, ktorý by loptu dopravil do brány. Nováčik skúšal pozornosť španielskeho brankára aj po jedenástich minútach, ale neúspešne. Brighton bol v úvode aktívnejší a domáci United svojou ľahkovážnosťou a nedôrazom v strede poľa hostí púšťali do viacerých zakončení. Prvú strelu na bránu si domáci pripísali až po Lukakuovej hlavičke z 23. minúty. Valencia centrom našiel Lukakua aj po polhodine, no Belgičan minul. Najväčšiu šancu sme videli až pred samým záverom polčasu, keď po krásnom centri od Rashforda najprv Lukaku z dvoch metrov hlavou trafil brankára a následne z dorážky neuspel ani Pogba. Stav v polčase bol tak 0:0.

Druhé dejstvo otvorili po necelých dvoch minútach propagačnou strelou hostia, avšak žiadne nebezpečenstvo pre De Geu neznamenala. Prvý pokus za domácich v druhom polčase mal na svedomí Young, ktorý však ľavačkou z diaľky netrafil. Hustý dážď, ktorý sa spustil na Old Trafford, rozhodne hráčom situáciu neuľahčoval. Po hluchých minútach prišiel v 66. minúte roh, ktorý konečne znamenal zmenu skóre – k lopte sa pred hranicou šestnástky dostal Ashley Young, zatancoval si a vystrelil. Jeho pokus k našej radosti tečoval Lewis Dunk priamo do horného rohu brány hostí – 1:0. Gól bol dodatočne uznaný ako vlastný. Zápasu po góle nepriniesli oživenie ani Ibrahimović s Mkhitaryanom. Druhý menovaný zahral v 80. minúte roh, po ktorom koníčkom zakončoval Smalling, no mimo. V záverečných minútach mali hostia možnosť štandardky, ale hlavičkujúci hráč nebol presný. V 89. minúte ešte domáci predviedli krásnu akciu na jeden dotyk, avšak zakončujúci Zlatan Ibrahimović minul. Zápas sa tak skončil výsledkom 1:0

Striedania:

• 62´ Mata Ibrahimović
  • 71´ Martial Mkhitaryan
  • 80´ Rashford Fellaini

Žlté karty: –

Brighton

Lavička: Krul, Schelotto, Kayal, Izquierdo, Hemet, Goldson, Brown

Striedania:

• 74´ Murray Hemed
  • 75´ March Izquierdo
  • 88´ Gross Brown

0 Žlté karty 2

Najbližší zápas nás čaká už v utorok 28. novembra/listopadu na ihrisku Watfordu. Nebude to určite nič ľahké. Výkop tohto zápasu je v rámci programu 14. kola Premier League naplánovaný na 21:00 SEČ.

Zdroje: premierleague.com, whoscored.com, buildlineup.com

Preview&LIVE: Manchester United – Liverpool

Oficiálne: Mason Greenwood podpísal novú zmluvu