José Mourinho po víťazstve nad Brightonom

Manchester United potvrdil skvelú formu na domácej pôde, keď vyhral vďaka strele Ashleyho Younga, ktorú si do vlastnej brány tečoval Lewis Dunk. Podarilo sa im tak napraviť si chuť, po nešťastnej prehre v Lige Majstrov nad Bazilejom.

José Mourinho vyjadril spokojnosť s prístupom hráčov k zápasu.

Podľa mňa hral Brighton veľmi dobre no my nie. Potešilo ma však to, s akým nasadením sme vstúpili do druhého polčasu, keď sme sa snažili skórovať. Keď sa nám to už podarilo, nevedeli sme zápas ukončiť. V posledných 10-15 minútach som videl, že celý tím sa snaží o udržanie čistého konta a že do toho dávajú všetko. Musím však uznať, že tím, ktorý hral pred pár mesiacmi v Championship, prišiel na Old Trafford a spôsobil nám doteraz asi najväčšie problémy.

Príliš veľa útočníkov.

Nebol by som vôbec prekvapený, keby nejaký odborník povedal, že sme dnes hrali s príliš veľa útočníkmi. Ale ak by to naozaj niekto povedal, mal by pravdu. Niekedy, keď hráte s príliš veľa útočnými hráčmi, môžete stratiť kontrolu nad zápasom. Mali sme pár problémov v defenzíve pretože Matic a Pogba boli tak trochu izolovaný v strede poľa a keď to vykompenzujete kreatívnymi hráčmi, tak poriadne riskujete. Proti Newcastlu to bolo v poriadku. V tom zápase sme neboli tak dobrí v obrane, ale boli sme skutočne silní v útoku. Dnes bolo naša kreativita slabá. Všetkým trom hráčom, ktorí hrali s Lukakum sa veľmi nedarilo. Neboli úspešní v súbojoch jeden na jedného. Marcus Rashford tiež nemal veľmi dobrý zápas. Neboli sme dostatočne kreatívni a mohli sme očakávať problémy v obrane pretože sme hrali proti tímu, ktorý má veľmi nebezpečné protiútoky.

Hľadáme rovnováhu.

Očakával som, že dostaneme gól. Taktiež som si myslel, že si vytvoríme viac gólových príležitostí a strelíme viac gólov. Keď som videl, že vyhrávame 1:0 chcel som zlepšiť rovnováhu, ale je pre mňa náročné vidieť, kedy potrebuje Paul (Pogba) vystriedať, keď sedím na lavičke. Chcel som tam poslať Fellainiho skôr, aby hral s Pogbom, ale nevedel som ako je na tom Paul s únavou. Kvôli tomuto to je pre mňa na lavičke veľmi náročné.

Manchester United si nezaslúži byť kritizovaný.

Pred pár dňami sme mali skvelé príležitosti skórovať, ale nepodarilo sa nám to. Dnes sa nám to už podarilo. Gratulujem mojim chlapcom za skvelý výkon. Nehrali úžasne, ale dali do toho všetko. Nezaslúžia si odo mňa žiadnu kritiku.

Zažívame gólové suchoty?

V Champions League sme odohrali jeden z najlepších vonkajších zápasov a mohlo to byť 6:0 už po prvom polčase, ale skončilo to 0:0. Nie som s tým spokojný, ale dnes sa nám podarilo dať jeden gól a stačilo nám to na tri body. Na konci sme sa rozprávali o tom čo chceme a body sú najdôležitejšie.

Podľa Mourinha bol Brighton jedným z najtvrdších súperov v tejto sezóne.

Ak mám byť úprimný, tak si zaslúžili viac ako sa im podarilo v zápase dosiahnuť. Hrali veľmi dobre, ich obrana bola výborne organizovaná a keď sa dostali k lopte, tak boli vždy nebezpeční.

Berbatov: V súčasnom tíme United by sa nepresadil ani Ronaldom s Messim

Fellaini: United vyhodili Mourinha príliš skoro