Hodnotenie: Manchester United – Brighton

Na Old Trafford ve 13. kole zavítal nováček Brighton. Opět se očekávala jasná výhra, podobně jako minulý týden. Ve středu jsme sice prohráli na půdě Basileje, čímž jsme si trochu zavařili postup, no dnes jsme si měli spravit chuť. Nebyla to zcela jednoznačná výhra, spíše vybojovaná. Sice jsme na hřišti dominovali, ale velkých šancí bylo málo. O výhře 1:0 rozhodla tečovaná střela Ashleyho Younga.

Hodnotenie pre vás pripravil redaktor luisnani17

David De Gea – Hráči Brightonu za celý zápas vystřelili na Davida pouze dvakrát. Tudíž španělský brankář moc práce neměl. Párkrát před ním proletěl nebezpečný centr, ale jinak v podstatě nemusel nic řešit. 6/10

Antonio Valencia (C) – Naše stálice na pravém beku. To svoje si odehraje v podstatě vždy. Dozadu nemá problém, jeden na jednoho přes něj dokáže projít jen málokdo. Zato často vázla útočná fáze. Antonio ji podporuje, jenže všechno se zadrhává na nepovedených centrech. Jednou našel Lukaka, jinak nic. 6/10

Victor Lindelof – Ve středu nehrál, a tak si mohl odpočinout, aby byl fit. Minulý týden odehrál solidní utkání proti Newcastlu a nejinak tomu bylo dnes. Na začátku druhého poločasu výborným „last minute“ skluzem přerušil nebezpečně vyvíjející se protiútok Brightonu. Jinak si život nekomplikoval a neudělal žádnou chybu. 6/10

Chris Smalling – Na rozdíl od švédského kolegy ve středu nastoupil, takže v posledních týdnech je v pořádným zápřahu. Chris se nám ale rozehrál a vzadu je opět naše jistota. Prohrát hlavičkový souboj? To u něj nehrozí. 6/10

Ashley Young – Byl to právě Ashley, který nakonec byl u rozhodujícího gólu, když získal odražený míč po rohovém kopu, naznačil střelu pravou a poté levačkou vyslal střelu, kterou si do brány nešťastně srazil Dunk. Dozadu to dnes neměl jednoduché, jelikož na něj hrál Knockaert, což je velice šikovný hráč. Povětšinou se Youngovi dařilo ho ubránit, ale párkrát se nechal obejít a byl z toho nebezpečný centr. 7/10 MOTM

Nemanja Matić – Poté co se vrátil Pogba, Nemanjovi výkony šli trochu dolů. Né že byl hrál špatně, spíše jsme ještě namlsaní ze začátku sezony, kdy hrál jako z partesu. Dozadu si odehraje svoje a směrem dopředu se nebojí hrát, i když působí jako defenzivní štít. Jeho přítomnost je důležitá pro volnost Pogby. 6/10

Paul Pogba – Proti „Strakám“ to byl teda lepší výkon. Dnes mu to tolik neběhalo. Za celý zápas jsme si nevytvořili skoro žádné velké šance, i když Pogba se v jedné ocitl, když neprocedil z bezprostřední blízkosti míč za záda Ryana. Paul odehrál třetí zápas po zranění a jeho výkonnost určitě půjde nahoru. 6/10

Marcus Rashford – Opět jako vždy se snaží, není líný na krok, ale chybí tomu větší nadstavba. Několikrát se pokusil o centr z pravé strany, což se s úspěchem příliš nesetkalo. Určitě odehrál lepší utkání. Příště to bude lepší. 6/10

Juan Mata – Juan dostal hozenou rukavici od Mkhitaryana, jenž hrál v poslední době mizerně. Bohužel Mata se zatím moc nejeví jako lepší varianta. Naběhá toho jako vždy hodně, nabízí se, ale chybí tomu goly asistence. Jak již bylo zmíněno, moc šancí dnes nebylo, a to jde i na Matův vrub, jakožto tvořivého záložníka. V 62. minutě byl stažen ze hřiště. 6/10

Anthony Martial – Asi nejslabší výkon za poslední dobu. Žádný nebezpečný centr ani střela, jeden na jednoho mu moc nešlo. Určitě se od něj čekalo víc nebezpečí. Stejně jako Mata je na hřišti, aby vytvářel nebo i zakončoval šance. Dnes to nebylo ani jedno. Střídán v 71. minutě. 5/10

Romelu Lukaku – Hned v úvodu si ťukl míč s Martialem a zpoza vápna vystřelil hodně nad. V posledních týdnech to není úplně ono. Pro tým toho udělá hodně. Podrží míč, rozehraje ho, několikrát se i vrátí, aby pomohl. Ale chybí to hlavní – góly. Do šancí se dostává, jen třeba je proměňovat. 6/10

Striedajúci hráči

Zlatan Ibrahimović – Každým zápasem dostává víc minut, dnes plus mínus 30. Nahradil nevýrazného Matu a stoupl si na podhrot. Již jen svojí přítomností pro soupeře znamená nebezpečí. Jednou si krásně narazil s Pogbou a pohotově vypálil. Této skvostné akci chyběl jen gól. 6/10

Henrikh Mkhitaryan – Ze sestavy vypadl zcela po právu. A je jenom na něj, kdy se do ní vrátí, protože kvalita v něm určitě je, jen trochu spí. Dnes dostal příležitost na 20. minut a neukázal v podstatě nic, čím by si měl vysloužit své místo zpět. Při napadání spíše vyklusává a do soupeře nezajede. Dopředu se párkrát rozběhl a nahrál. 5/10

Marouane Fellaini – Přišel na závěrečných 10. minut. Jeho úkolem bylo především zhustit střed hřiště a vyhrávat souboje, v tom je jeho nejsilnější stránka. Co měl splnil. 6/10

Tímový výkon:

Po relativně dobrém výkonu proti Newcastlu přišlo vystřízlivění na půdě Basileje, kde jsme odehráli dobrý první poločas, ale druhý byl hrozný. Dnes jsme sice soupeře válcovali, ale žádné šance jsme si nevytvářeli. Bojovnost hráčům nechyběla, a hlavně díky ní jsme dnes vyhráli. Je třeba zlepšit pohyb v útočné fázi a přidat k tomu lepší kreativitu nejen od Pogby. Víc musí ukázat Mata, stejně tak Martial s Rashfordem, kteří moc nebezpečí nevymysleli. Pozitivem je čisté konto, tři body a pomalu se zlepšující Lindelof. 6/10

Zdroj: buildlineup.com, premierleague.com

Podcast: Výmenný rozhovor s Liverpoolsky.net

Podcast: Diskusia na tému #InOleWeTrust vs. #OleOut

Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0