Mourinho po prohře s Basilejí

Na Manchester United čekal předposlední zápas v základní skupině Ligy Mistrů proti švýcarské Basileji, který ale hostující hráči nezvládli a po utrápeném druhém poločase prohráli 1:0.

Za domácí se v 89. minutě prosadil Michael Lang a výrazně tak zvýšil šance švýcarského mistra na postup do vyřazovací fáze Ligy Mistrů. United sice byli v prvním poločase dominantním týmem, ale nedokázali tuto herní převahu vyjádřit také gólově a po špatném druhém poločase se tak z výhry mohl radovat domácí celek.

Bezchybný poločas bez gólů:

První poločas byl perfektní, ale bez gólů. Bylo obtížné to zopakovat i ve druhém poločase, věděli jsme, že soupeř nějak zareaguje. Prohráli jsme, protože jsme měli vést 5-0 už v poločase, ale nedokázali jsme vstřelit ani jeden gól i po tom, co jsme byli tak dominantní. V několika místech během prvního poločasu to vypadalo, že nevyhrát je nemožné. Myslím, že v druhém poločase se cítili všichni uklidněně a čekali remízu 0-0, ale dokázali dát pozdní gól.

Střídání Pogby změnilo hru:

Jestli mělo střídání Pogby vliv na tým? Myslím, že to vliv mělo, už jsme nebyli tak dobří po tom, co Paul odešel, ale muselo to tak být, kvůli jeho vyčerpání po 65ti minutách. Poslal jsem na hřiště zkušeného hráče jako Matiče a myslel jsem si, že to nemůže hru ovlivnit. Poslal jsem také Marcuse, aby nám dal více rychlosti a způsobil soupeři problémy, a Zlatana, aby podržel míč. Jejich přístup byl dobrý.

Žádné stížnosti:

Nemůžu si na hráče stěžovat nebo je vinit. Myslím, že pokud takový zápas budeme hrát desetkrát, tak devětkrát jednoduše vyhrajeme, ale ten poslední by byl jako teď. Prohrál jsem zde i s Chelsea v poslední minutě, měli jsme jednu střelu na bránu a hráli jsme opravdu špatně, ale to dnes nebyl ten případ. Myslím, že jsme byli v prvním poločase opravdu, ale opravdu dobří.

Přístup:

Hráli jsme proti týmu s pěti obránci, věděli jsme, že se pokusíme hrát s třemi útočnými hráči, což fungovalo v prvním poločase. Neskórovali jsme v druhém poločase a věděli jsme, že jeden bod stačí. Nakonec jsme prohráli, ale je pro mě těžké být s hráči nespokojen, protože fotbal i přístup hráčů byl dobrý. Je to jen fotbal. Jednoduchý zápas k výhře. Je to pro ně výborné, teď mají dobrou šanci postoupit.

Pochvala pro Roja:

Rojo hrál velmi dobře. Mohl hrát už pár týdnů zpět, ale nechtěli jsme to uspěchat. První poločas byl velmi jednoduchý, měl spoustu míčů, nemusel se fyzicky namáhat. Kontroloval svoji hru velice dobře, takže jsem s ním spokojený.

zdroj: manutd.com

Rio: Ole potrebuje zamiešať kartami na prestupovom trhu

Berbatov: V súčasnom tíme United by sa nepresadil ani Ronaldo s Messim

Fellaini: United vyhodili Mourinha príliš skoro