Review: Bazilej – Manchester United 1:0

Piaty hrací deň základných skupín Ligy Majstrov zaviedol Manchester United do Švajčiarska, kde ich privítal tím z Bazileja. Po celkom solídnom prvom polčase prišlo v ton druhom zo strany United k hre na 0:0, čo sa im nakoniec vypomstilo. Domáci strhli víťazstvo na svoju stranu v samom závere zápasu, a tak sa situácia v skupine pred posledným zápasom skomplikovala. Stále však platí, že z posledného domáceho zápasu na Old Trafforde Mourinhovej partii stačí k postupu z 1. miesta aj bod.

Pri poslednom ligovom zápase sme neoslavovali len 3 body, ale aj veľké návraty v podobe Pogbu, Roja a Ibrahimovića. Paul nastúpil na zápas aj dnes, a to dokonca s kapitánskym „C“ na rukáve. Z navrátilcov sa objavil v základe aj Marcos Rojo. Zlatan Ibrahimović čakal na svoju šancu na lavičke náhradníkov. Henrikh Mkhitaryan sa druhý zápas po sebe nedostal ani tam. Mourinho zostavou kvalitne zarotoval a šancu okrem spomínaných dostali aj Romero, Darmian, Blind, Herrera, Fellaini a Lingard. Na hrote bol opäť Belgičan Lukaku, ktorému z krídla asistoval Martial. Zápas mal výkop naplánovaný na 20:45 SEČ a rozhodcom bol Daniele Orsato z Talianska.

Prvý polčas vôbec nevyzeral v podaní hostí zle a kopili sa viaceré šance, ktoré však zostali nepremenené. Po skvelej Pogbovej prihrávke sa rútil sám na brankára Lukaku, no Vaclík mu jeho pokus chytil. Obrana si dokázala poradiť aj s následnou hlavičkou od Fellainiho. Po ďalšom Martialovom centri a hlavičke Fellainiho zvonila tyč! Rojo to skúsil z diaľky a jeho ďalekonosná tečovaná strela skončila na brvne. Šancí sme mali skutočne požehnane a domáci za celý prvý polčas neposlali na Romera ani jediný pokus. Prvý polčas nebol náš herný prejav až taký strašný a keď si uvedomíme, koľko zmien v zostave Mourinho spravil, v konečnom dôsledku sme mohli byť spokojní. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:0.

O to väčšie prekvapenie na nás čakalo po prestávke. Do druhého polčasu nastúpili prakticky iní hráči United. Domáci sa ujali aktivity hneď od jeho začiatku a veľmi rýchlo dokázali vyrovnať počet šancí United z prvého polčasu. Snažili sa hroziť nielen z protiútokov, ale vytvorili si aj trvalejší tlak po zbytočných fauloch najmä krajných bekov. Darmian a Blind sa predbiehali, kto vymyslí zaujímavejšiu štandardku pre súpera. Romera po slabom obrannom zákroku Blinda zachránila pred inkasovaním tyč, rozhodca tiež nezapískal penaltu po „faule“ Roja, čiže stav 0:0 bol vzhľadom na to, že sme si v 2. polčase nedokázali vytvoriť prakticky žiadnu šancu, veľmi dobrý, a čo je dôležitejšie, postupový.  V porovnaní s prvým dejstvom však zrejme viacerí fanúšikovia nenachádzali slov. Stav zápasu nepomohol zmeniť ani striedajúci Ibrahimović. Prišiel tak trest za pasivitu. V 89. minúte po nedôraze a chabom bránení Darmiana a Blinda domáci Lang upravil na konečných 1:0, a tak sa o postupujúcich rozhodne až v poslednom 6. hracom dni.

Striedania:

80´ Serey Dié Fransson

Žlté karty: –

Lavička: Pereira, Lindelof, Shaw, Matić, McTominay, Rashford, Ibrahimović

Striedania:

• 63´ Lingard Rashford
  • 66´ Pogba Matić
  • 74´ Martial Ibrahimović

0 Žlté karty 1

Ďalší zápas na hráčov United čaká už najbližšiu sobotu, a to 25. novembra/listopadu, keď na domácom Old Trafforde v rámci Premier League privítajú nováčika z Brightonu. Zápas má výkop naplánovaný na 16:00 SEČ.

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Podcast: Výmenný rozhovor s Liverpoolsky.net

Podcast: Diskusia na tému #InOleWeTrust vs. #OleOut

Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0