Review: Manchester United – Newcastle United 4:1

Po minulém utkání proti Chelsea bylo co napravovat. Naštěstí se to povedlo na výbornou a tak si zachováváme úctyhodnou bilanci 39 zápasů bez prohry na našem domácím stánku. Výsledek pro nás trochu klasický ze začátku sezóny 4:1 je třešnička na dortu.

Review napísal redaktor Vlastič.

Před tímto zápasem bylo nejžhavější téma návraty zraněných hráčů. V minulých zápasech jsme mohli vidět, jak absence Pogby velice škodí naší hře a jeho návrat na tento zápas všechny potěšil. Avšak možná i diskutovanější navrátilec byl náš lev, Zlatan Ibrahimovič, který se vrátil po dlouhém zranění kolene a začal na lavičce. Zápas se odehrál na stadionu Old Trafford v 18:30 SEČ a hlavním arbitrem byl zvolen Craig Pawson.

United převzali iniciativu a převzali kontrolu nad míčem hned z úvodu zápasu, Newcastle se dostával k míči jen sporadicky. V 7. minutě to byli právě Devils, kteří poprvé výrazně ohrozili bránu, a to když Rashford poslal průnikovou přihrávku na Valenciu, který přízemním centrovaným balónem našel Lukaka a ten jen těsně poslal míč nad bránu. Bohužel, jako první udeřil právě Newcastle. Na začátku 14. minuty si soupeř vytvořil podobnou akci jako právě United, přihrávka na lajně, přizemní centrovaný balón a míč skončil za zády Davida, 0:1. Do poločasu se naštěstí povedlo skóre otočit, nejprve ve 37. minutě udeřil Martial, aby pak gólem do šatny dokonal obrat Smalling, poločasový výsledek tedy 2:1.

Druhý poločas přinesl vylepšenou verzi prvního poločasu. United stále kontrolovali hru, s tím bonusem, že Newcastle téměř k ničemu nepustili. V 54. minutě skóroval po skvělé kombinaci navrátilec Pogba. Na konečných 4:0 upravil Lukaku, když se probojoval sám před gólmana a dělovou ránou nedal brankáři jedinou šanci. Branky zbytek druhého poločasu sice nepřinesl, ale za zmínku stojí, že v 77. minutě se dostal na plac Ibrahimovič, který svým prvním dotykem s balónem na sobě nedal vůbec znát, že byl kdy zraněný. Opravdu si zaslouží všechen obdiv. Hvizd rozhodčího ukončil zápas stavem 4:1 pro United.

17

Příštím soupeřem nám bude Vaclíkova Basilej, kterou vyzveme v rámci Ligy Mistrů 22. 11. 2017 ve 20:45 SEČ na jejich stadionu.

ZDROJE: buildlineup.com, premierleague.com

Podcast: Výmenný rozhovor s Liverpoolsky.net

Podcast: Diskusia na tému #InOleWeTrust vs. #OleOut

Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0