Mourinho po víťazstve nad Newcastlom

Červení diabli sa po reprezentačnej prestávke vrátili do kolotoča anglickej Premier Legue dôležitým domácim víťazstvom 4:1 proti Newcastlu United.

Gólovo sa presadil Anthony Martial, Chris Smalling, Paul Pogba a Romelu Lukaku. Za najväčšie pozitívum tohto stretnutia môžeme považovať návrat zranených hráčov ako je Paul Pogba, či Zlatan Ibrahimovič. K dispozícii je už aj Marouane Fellaini a Marcos Rojo, čo môže byť pre tím pred náročným zimným programom obrovská vzpruha.

Mnoho pozitív:

Výsledok, tri body, výkon po úvodnom góle Newcastlu, naša mentalita a reakcia bez paniky to všetko považujem za pozitívum a samozrejme pekný je aj návrat hráčov po zraneniach. Hlavne ma teší Zlatan, ktorý prekonal naozaj drastické zranenie. Všetko boli z jeho návratu šťastní, ale pri tomto zranení musel ukázať aký je veľký futbalový profesionál, nemal to jednoduché.

Pogba je rozdielový hráč:

Je to hráč z úplne inej kategórie, vyzeral akoby ani nebol tak dlho bez futbalu. Z úvodu sezóny sme mali Paula a Matiča, ktorí spolu pracovali ako hlavný motor tímu, ale potom sme z toho niečo stratili. Ostatní hráči sú dobrými hráčmi, ale majú odlišné kvality ako Pogba. Mal obrovský vplyv na náš futbal, keďže s ním sme oveľa kreatívnejší. Som za neho šťastný a uvidíme ako to s ním bude v stredu. Najlepšie by bolo, ak by hral opäť, ale musíme ho ešte šetriť. Je to hráč, ktorého musíme chrániť a rovnako aj dnes sme urobili správne rozhodnutie v tom najlepšom čase, keď sme ho stiahli z hry.

O zápase:

Nezačali sme dobre, ale nechcem kritizovať hráčov. Skôr skritizujem Rafu Beníteza, ale v pozitívnom zmysle, pretože je veľmi skúseným a inteligentným trénerom. Jeho tím bol na nás dobre pripravený a výborne organizovaný. Začali proti nám dobre a spôsobovali nám problémy, keďže boli v našom defenzívnom priestore veľmi aktívni. Ich gól bol však pre nás budíček a reagovali sme veľmi dobre. Bolo dôležité streliť gól v prvom polčase, potrebovali sme znížiť ten tlak, ktorý za nami stál v tomto domácom zápase. Druhý polčas už bol náš a zápas sme kontrolovali. Strelili sme góly, predviedli sme nádherné akcie. Tím doslova lietal a hráči sa cítili voľní – sebavedomí.

O účasti Rashforda a Martiala v základnej zostave:

Obidvaja hrajú radi na rovnakej pozícii a to je zložité. Preferujú radšej hru na ľavej ako na pravej strane. Ak hráme takto s ďalším útočníkom v strede, tak strácame kontakt so zálohou. Preto ich musíme hľadať viac na ľavom krídle, čo sme v prvom polčase aj ukázali a boli sme viac kreatívnejší. Rovnako naša rovnováha v defenzíve nie je úplne zreteľná, takže ich spoločná hra v zostave nám niečo dáva, ale na druhej strane aj niečo berie.

Lukaku konečne opäť skóroval:

Je útočník a útočníci milujú góly. Pre mňa nie je žiadny problém, ak hrá dobre a nedáva góly, ale pre jeho sebadôveru útočníka tie góly potrebuje. Pár zápasov sa mu to nepodarilo a sám viem, že to dokáže ovplyvniť sebadôveru útočníka, takže som za neho veľmi šťastný, že opäť skóroval.