Hodnotenie: Manchester United – Newcastle United

Ve 12. kole jsme hostili Newcastlu. Očekávala se jednoznačná záležitost, a i přes první inkasovaný gól v domácím prostředí v Premier League jsme nakonec soupeře přehráli a zaslouženě zvítězili 4:1. Kromě tří bodů se na hřiště vrátili Paul Pogba, který nastoupil od úvodní minuty a Zlatan Ibrahimovič, jenž přišel na poslední patnáctiminutovku.

Hodnotenie pripravil redaktor luisnani17.

David De Gea – Dnes čisté konto sice neudržel, ale s obdrženou brankou nemohl nic dělat. Jako obvykle nás podržel. V nastaveném čase prvního poločasu vychytal v čisté šanci Haydena. Ve druhém dějství vytáhl bravurním skokem střelu Murphyho. 7/10

Antonio Valencia – Klasický výkon, kdy v obraně si plnil své, a ještě podporoval útok. Ze začátku zápasu si skvělým náběhem za obranu řekl o míč, a následně připravil čistou šanci pro Lukaka. 7/10

Chris Smalling – Kromě jednoho gólu naše obrana fungovala relativně dobře. Chris podal spolehlivý výkon. V závěru prvního poločasu vsítil důležitou branku na 2:1. Ihned poté mohli „Straky“ vyrovnat, ale obranu v nedbalkách v čele se Smallingem zachránil De Gea. 7/10

Victor Lindelof – Poprvé nastoupil od začátku v Premier League. Po sérii velice nepřesvědčivých výkonu, ale dnes odehrál snad jedno ze svých nejlepších utkání. Nebyl to sice žádný super výkon, ale nevyrobil žádnou hrubku, i když u obdržené branky v důležitém okamžiku podklouzl, nelze mu to vyčítat. 6/10

Ashley Young – Podobně jako na druhé straně Valencie, i Ashley hrál dobře. Párkrát to vzadu zahořelo, a i gól padl po jeho straně. Jinak nebyl problém. Útok podporoval stejně jako Antonio. Dnes si také připsal asistenci na Smallingův gól. 7/10

Paul Pogba – Velký návrat. Konečně jsme se dočkali. Jeden gól a jedna asistence, to je jeho dnešní bilance. Neustále se nabízel, alibisticky se nezbavoval míče a pořád něco vymýšlel. Jak nám tohle chybělo. A jestli bude někdo tvrdit, že Paul není rozdílový hráč, tak ať se podívá na záznam dnešního utkání. 9/10 MOTM

Nemanja Matič – S návratem Pogby dnes Nemanja nemusel dělat ve středu hřiště vše sám. Dnes nebyl tolik vidět, ale to vůbec nevadilo. Dozadu si odvedl svoje a dopředu tvořil navrátilec Paul. 7/10

Marcus Rashford – Konečně nastoupili společně s Martialem a ukázali, že to jde. Nejen to, ono je to dokonce moc super. Když si soupeř oddychne, že ubránili Martiala, tak nastoupí Rashford. Hýřil aktivitou, ale několik míčů lehce ztratil. U třetí branky, kdy místo zakončení hlavou ještě na zlatým podnose předložil míč Pogbovi, ten již neměl moc práce. 7/10

Juan Mata – V 80. minutě při ukazateli statistiky, kdo kolik naběhal, měl Mata 10,5 kilometrů. To ukazuje, že na hřišti maká, jen by to chtělo ukázat víc směrem dopředu. Nějakou střelu či průnikovou přihrávku.  Připsal si asistenci na branku Lukaka. 7/10

Anthony Martial – Na své skvělé výkony navázal i dnes. Obranu soupeře neustále zaměstnával svým driblinkem. Vyrovnal na 1:1, kdy hlavou poslal míč k tyči. Společně s Rashfordem tvořili nebezpečnou dvojku pro soupeře a ukázali, že klidně můžou hrávat oba dva zaráz. 8/10

Romelu Lukaku – V posledních zápasech mu vyschl střelecký prach. V reprezentaci se trefil v obou utkáních, a tak zbývalo si přenést formu i na Old Trafford. Hned v úvodu sice selhal v šanci, ale jeho přínos pro tým mu nelze upřít. Podržel několik důležitých míčů a nabízel se pro přihrávku. Za svůj výkon nakonec byl odměněn. Po krásném uvolnění od Maty se ocitl sám před brankařem a chladnokrevně zakončil na 4:1. 7/10

Střídající hráči

Marouane Fellaini – V 70. minutě nahradil Pogbu. Jeho úkolem bylo přinést hře klid a udržet balon. Vše, co měl splnil a navrch mohl i skórovat. 6/10

Zlatan Ibrahimovič – Další snad ještě větší návrat než v případě Paula. Po těžkém zranění se vrátil dřív ještě, než měl a ukázal tak svůj nezlomný charakter. Oťukal se s míčem, párkrát ho rozdal a jednou polonůžkama nebezpečně zakončil. 6/10

Ander Herrera – Ander si na lavičku sedl zcela po právu. Jeho poslední výkony byly mizerné. Na hřiště přišel v 83. minutě. Není tak co hodnotit. Nehodnocen

Týmové hodnocení

Dnešní základní sestava vkládala do fanoušků velká očekávání. Návrat Pogby po zranění. Rashford s Martialem společně v základ a jako bonus Ibrahimovič na lavičce. Jenže začátek byl nic moc. Navíc jsme ve 14. minutě inkasovali, kdy propadla levá strana. Takže na našich bylo ukázat kvalitu a charakter, aby utkání zvrátili ve svůj prospěch. Zhruba ve 20. minutě se náš kolos začal roztáčet. Především Pogba hýřil aktivitou a snažil se něco vymýšlet. A byl to právě Pogba, který si pohrál s mladým Murphym a nacentroval na vyrovnávací branku. Ještě do poločasu hlavou dokonal obrat Smalling. Začátek druhého poločasu byl lepší, a to i díky třetí brance v síti Newcastlu. Hráči dnes makali, a hlavně předvedli kvalitu. Po delší době si zastříleli a snad zažehnali menší krizi, která nás po výtečném úvodu zastihla. 9/10

zdroj: buildlineup.com, premierleague.com

Podcast: Diskusia na tému #InOleWeTrust vs. #OleOut

Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0