Oslavenec de Gea: Kdysi jsem hrával v útoku

12
David de Gea 2016 2017

Už sedmadvacetiletý španělský brankář David de Gea se v rozhovoru pro manutd.com rozpovídal také o počátcích své kariéry.

Pouze o jedno procento bodů ušlo Davidu de Geovi ocenění pro nejlepšího hráče měsíce říjen, když mu tuto cenu vyfoukl útočník Anthony Martial. Vše ale mohlo být jinak, kdyby španělský oslavenec zůstal u svého původního „řemesla“ – pozice útočníka.

Na základní škole jsem hrával na pozici útočníka. A pokračovalo to vlastně i na fotbalové škole. Pak jsem ale začal kombinovat role útočníka a brankáře. A nakonec jsem zjistil, že pro mě bude asi lepší ten brankář.

De Gea byl rovněž vyzpovídán ohledně své speciality, a to práce nohou, díky níž dokáže v poslední moment překazit radost soupeřových útočníků.

Je to čistý instinkt. Je to něco, co dělám automaticky. Neříkáte si u toho ‚Tak, teď musím vykopnout nohu…‘. Je to pouze reakce na situaci, kdy je míč hodně dole a blízko těla a už není prostor se pro něj zohnout. Hru nohou jsem měl vždy dobrou a je to jen další ze schopností, které lze užít. Jak říkám, hrával jsem kdysi útočníka, takže hra nohou mi není cizí.

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokBoss o reprezentačnej prestávke
Ďalší článokDesailly sa zastal Mourinha
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!