25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
David de Gea 2016 2017
Mediálne správy

Oslavenec de Gea: Kdysi jsem hrával v útoku

Už sedmadvacetiletý španělský brankář David de Gea se v rozhovoru pro manutd.com rozpovídal také o počátcích své kariéry.

Pouze o jedno procento bodů ušlo Davidu de Geovi ocenění pro nejlepšího hráče měsíce říjen, když mu tuto cenu vyfoukl útočník Anthony Martial. Vše ale mohlo být jinak, kdyby španělský oslavenec zůstal u svého původního „řemesla“ – pozice útočníka.

Na základní škole jsem hrával na pozici útočníka. A pokračovalo to vlastně i na fotbalové škole. Pak jsem ale začal kombinovat role útočníka a brankáře. A nakonec jsem zjistil, že pro mě bude asi lepší ten brankář.

De Gea byl rovněž vyzpovídán ohledně své speciality, a to práce nohou, díky níž dokáže v poslední moment překazit radost soupeřových útočníků.

Je to čistý instinkt. Je to něco, co dělám automaticky. Neříkáte si u toho ‚Tak, teď musím vykopnout nohu…‘. Je to pouze reakce na situaci, kdy je míč hodně dole a blízko těla a už není prostor se pro něj zohnout. Hru nohou jsem měl vždy dobrou a je to jen další ze schopností, které lze užít. Jak říkám, hrával jsem kdysi útočníka, takže hra nohou mi není cizí.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!