Pohľad Garyho Nevilla na prehru s Chelsea

Bývalý pravý obranca a legenda červených diablov Gary Neville v štúdiu Sky Sports riešil víkendovú prehru United na trávniku Chelsea 1:0.

Podľa Garyho záloha United v podobe Henrikha Mkhitaryana, Andera Herreru a Nemanju Matiča doslova prepadávala domácej záložnej rade, v ktorej dominoval predovšetkým Eden Hazard a Cesc Fabregas. Tí v spolupráci s Bakayokom a Kantém dokázali hlavne v druhom polčase prebrať iniciatívu zápasu vo svoj prospech, aby Chelsea nakoniec siahla na tesné, ale dôležité víťazstvo 1:0. Neville je toho názoru, že hre Manchesteru United chýbala potrebná agresivita a arogancia na lopte smerom dopredu.

Z môjho pohľadu boli zabití v zálohe. José Mourinho už po zápase s Liverpoolom hovoril, že nemá čerstvých hráčov, aby obmenil zálohu, kde Herrera, Matič a Mkhitaryan totálne prepadávali. Kante si svoju prácu robil výborne, pomáhal mu Bakayoko, narozdiel od Hazarda a Fabregasa, ktorí zase kontrolovali priebeh hry. United mali hru pod kontrolou len veľmi krátku dobu, ale ak vo veľkých zápasoch dominujete v zálohe, tak si jednoducho robíte svoju prácu dobre, podobne ako Chelsea. Chýbal mi Pogba. Pre hru United je to obrovská strata, chýba im jeho sebadôvera a arogancia. On dokáže potiahnuť loptu, podržať loptu, poraziť hráča v súboji jeden na jedného. V tomto mi chýbal aj Michael Carrick, ktorý dokáže poskytnúť útočníkom skvelé lopty, rozšíriť hru do šírky, pomôcť obrancom. Títo dvaja by podľa mňa urobili v zápase veľký rozdiel.

United mali len nejaké momenty, ale Chelsea mala celý rytmus hry. Boli tvoriví v zálohe, a ak nemáte potrebnú kvalitu, budete sa trápiť. Prihrávky United neboli také efektívne, ako prihrávky Chelsea. Pre mňa bol hráčom zápasu Cesc Fabregas, pretože kontroloval celú hru. Záloha Chelsea vyhrala tento zápas, čo o zálohe Manchesteru United povedať nemôžem. Či si Chelsea zaslúžia víťazstvo? Áno, lebo United hrali len prvých päťnásť minút v úvode zápasu, ale potom spomalili. Dobrú šancu mal Rashford a Lukaku, ktorá ich mohla vrátiť do hry, ale potom záloha Chelsea chytila hru do svojich rúk. Manchester United začal zápas dobre, mohli ste vidieť Josého Mourinha, ktorý cítil, že môžu streliť prvý gól, ktorý by domáce publikum a hráčov rozhodil, ale od tej dvadsiatej minúty bola Chelsea lepším tímom. Predviedli dobrý výkon na vysokom leveli.

K utrápenej ofenzívnej hre červených diablov sa vyjadril aj Garyho kolega zo štúdia Sky Sports a bývalý dlhoročný obranca Liveproolu Jamier Carragher:

Manchester United trpel v ofenzívnej hre, kde sa nedokázal vôbec presadiť. S Mkhitaryanom v zálohe akoby hral Manchester United v desiatich hráčoch. Nedokázali dostať hru do finálnej fázy, neadresovali si kvalitné prihrávky a ich útok bol úplne odrezaný od zálohy. Zápas začali dobre, ale potom sa ukázala kvalita domácich hráčov, ktorí najmä cez zálohu dokázali ovládnuť samotnú hru, a v konečnom dôsledku aj rozhodnúť zápas vo svoj prospech.

zdroj: Skysports.com

Berbatov: V súčasnom tíme United by sa nepresadil ani Ronaldom s Messim

Fellaini: United vyhodili Mourinha príliš skoro