Review: Chelsea – Manchester United 1:0

41

Po úterním zápase v Lize mistrů to vypadalo, že tým je pozitivně naladěn. Avšak to, co se dneska stalo na hřišti, to byla tragédie. Mizérie proti Chelsea pokračuje, a tak jsme na jejich domácí půdě prohráli 1:0. Nutno říct, že absence Pogby je převelice znát.

Review napísal redaktor Vlastič

Úterní zápas Ligy mistrů pro rudé ďábly skončil vítězstvím 2:0, a tak mohl být tým pozitivně naladěn na nedělní zápas Premier league proti Chelsea. Soupeř nás přivítal na svém stánku, tedy na Stamford Bridge. V sestavě bylo oproti úternímu zápasu několik změn. Do obrany se vrátila trojice Young, Jones a Valencia, do zálohy Mkhitaryan, Herrera a Rashford. Zápas začal v 17:30 SEČ a hlavním rozhodčím byl zvolen Anthony Taylor.

Chelsea přebírala iniciativu a stala se aktivnějším týmem, první šanci si vypracovala v 7. minutě, kdy si centr srazil do brány sám Jones, avšak byl při tom nedovoleně atakován, tudíž gól nebyl uznán. Odpověď si United vytvořili velmi rychle, přesněji v 9. minutě, když si na centr naskočil Rashford, ten ale hlavičkoval nad bránu.  Byl to ale soupeř, který si stále vytvářel tlak a měl navrch, což vyústilo v další šanci. Eden Hazard zkusil vystřelit zpoza vápna a donutil De Geu ke skvělému zákroku. Nutno zmínit opravdu bídnou kombinaci United, nebyli jsme schopni se dostat do vyložené šance, proto se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhém poločase jsme mohli sledovat téměř stejný obraz hry. Bohužel, byli jsme potrestáni. V 55. minutě si na skvělý centr naskočil Morata a hlavou dostal míč za záda Davida, 1:0. Mourinho na situaci reagoval střídáním, do hry poslal Martiala s Fellainim. Prvně zmiňovaný se snažil o kombinaci a ve hře byla konečně vidět určitá kreativita. Bohužel Fellaini se po většinu času hledal, možná to bylo i zapříčiněno pokyny Mourinha. V 75. minutě trestuhodně ztratil míč na vlastní poloviny a vybídl Bakayoka k úniku, naštěstí jeho střela šla mimo bránu. O minutu později se do šance dostal Hazard, jeho střelu De Gea chytil. Již zmiňovaný Fellaini měl na noze vyrovnání, v 90. minutě se dostal k míči po skvělém zpracování, bohužel jeho střelu brankář chytil. Zápas proto skončil 1:0 z pohledu domácího týmu.

1 Žlté karty 3

Dalším soupeřem nám bude Newcastle United, který vyzveme v Premier League na domácím Old Trafford 18. listopadu v 18:30 SEČ.

Zdroj: whoscored.com, buildlineup.com

Predchádzajúci článokHodnotenie: Chelsea – Manchester United