U18 i U23 porazili Sunderland, U19 v Lize mistrů stále neporažena

0

Týmy Manchesteru United U18 a U23 porazili o tomto víkendu stejně staré výběry Sunderlandu, zatímco United U19 v juniorské Lize mistrů remizovali na domácím hřišti s Benficou Lisabon 1:1.

Sunderland U23 – Manchester United U23 0:1 (0:0)
Do první šance utkání se dostal hostující Joe Riley, který už ve třetí minutě utkání otestoval střelou z dálky pozornost brankáře Michaela Wouda. Následně neuspěl ani Demetri Mitchell. Na druhé straně hřiště musel Kieran O’Hara zasahovat proti hlavičkujícímu Joelu Asoro. Blízko vstřelení branky byl v 34. minutě Indy Boonen, který po dobré přihrávce Dearnleyho mířil nad břevno domácí branky. Druhý poločas začali United opět aktivně. V 49. minutě pronikl do pokutového území Demetri Mitchell a obránce Owen Gamble jej zastavil pouze za cenu faulu a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil bez větších problémů sám Mitchell – 0:1. Sunderland se sice v druhém poločase snažil o vyrovnání, ale do žádné větší šance se nedostal. Za zmínku stojí pouze střela Luke Molyneuxe z dálky. Manchester United tak po sedmi ligových zápasech konečně bodoval za plný počet bodů díky vítězství 1:0.

49. Mitchell z penalty

Gamble, Asoro, Robson

Sestava Sunderlandu U23:
Woud – Gamble (77. T. Robson), Hume, Bale (72. Hackett), Taylor – Beadling, Molyneux, E. Robson, Asoro, Embleton – Greenwood (62. Diamond)

Sestava Manchesteru United U23:
O’Hara – Riley, Ercolani, Williams, Mitchell – Sang, Dearnley, Scott (85. DJ Buffonge), Boonen, Whelan – Kehinde

12 Manchester United U23 9 2 2 5 -8 8

Manchester United U18 – Sunderland U18 2:1 (0:1)
Do utkání vstoupili lépe hosté a v 24. minutě se dostali do vedení díky brance Benjamina Kimpioka, který se prosmýkl mezi obránci United a překonal Alexe Fojtíčka v brance Rudých ďáblů – 0:1. Mladíci Manchesteru United se snažili o vyrovnání, což se jim povedlo v 64. minutě utkání. Míč se po rohovém kopu Nishana Burkarta odrazil k Aidanu Barlowovi, který pohotovou střelou vyrovnal – 1:1. V 72. minutě odvedl na levém křídle dobrou práci Ethan Laird, Barlow následně skvělou přihrávkou našel Masona Greenwooda a ten svou brankou zařídil domácímu týmu vítězství 2:1. Toto vítězství posunulo mladíky United v ligové tabulce na první místo, nutno však podotknout, že druhý Manchester City má dva zápasy k dobru.

64. Barlow, 72. Greenwood – 24. Kimpioka

Sestava Manchesteru United U18:
Fojtíček – Laird (83. Mengi), Dunne, Barrett, Williams – Levitt, O’Connor (33. Garner) – McGhee (46. Bughai), Greenwood, Barlow – Burkart

Sestava Sunderlandu U18:
Patterson – Kokolo, Young, Derbali, Evans (78. Dunne) – Diamond (62. Greenwood), Hackett (67. Howard), Hickey, Best – Mumba, Kimpioka

12 Newcastle United U18 8 0 4 4 -6 4

Manchester United U19 – Benfica Lisabon U19 1:1 (1:1)
Mladíci Manchesteru United se dostali do vedení už ve třetí minutě utkání a to když Ethan Hamilton obral o míč Gedsona Fernandese a povedenou střelou překonal Daniela Azeveda v brance hostů – 1:0. O deset minut později se Benfice podařilo vyrovnat a to zásluhou João Félixe, který dokázal využít přihrávky Paola Etienne – 1:1. Následně Alex Fojtíček předvedl několik dobrých zákroků, zvláště pak proti tečované střele João Félixe. Za United se dostal do vážnější šance Aidan Barlow, střelou z přímého kopu však neuspěl. V druhém poločase se dostal na hřiště také Angel Gomes, který nedávno vyhrál s týmem Anglie U17 mistrovství světa. A právě Gomes připravil gólovou šanci pro Nishana Burkarta, který však v nadějné pozici přestřelil. V další šanci střílel po přiťuknuté Joshua Bohuie Hamilton, ale s jeho střelou si hostující brankář bez větších potíží poradil. João Filipe na druhé straně hřiště otestoval pozornost brankáře Fojtíčka. V závěru utkání ještě zkoušel štěstí Angel Gomes, ale i s jeho střeleckým pokusem si brankář Azevedo poradil. Zápas tak skončil remízou 1:1.