Review: Manchester United – Benfica 2:0

Štvrtý hrací deň základných skupín Ligy Majstrov priniesol zápas Manchestru United s portugalskou Benficou. Po v celku pokojnom a relatívne vyrovnanom priebehu United vyhrali aj štvrtý zápas v skupine a neohrozene mieria za postupom po výhre 2:0.

V poslednom zápase v rámci Premier League dokázali United gólom Martiala poraziť nepríjemný Tottenham, a tak si po zbabranom zápase s Huddersfieldom napravili pred zápasom s Benficou chuť. Podobne aj náš súper vyhral dva domáce zápasy a tiež sa pozitívne naladil. Ak sa pozrieme na zostavu a absencie hráčov, mimo nominácie na tento duel zostal Paul Pogba, podobne aj Michael Carrick či Marcos Rojo. V zostave sa trochu prekvapujúco neobjavil Lindelof, ktorý v LM dostáva šancu pravidelne. Voľno dostal Valencia, ktorého nahradil Darmian. Príjemnou správou bolo nasadenie McTominaya do základu. V útoku klasicky operoval Romelu Lukaku. Zápas mal výkop o 20:45 SEČ a hlavným rozhodcom bol Gediminas Mažeika z Litvy.

Po piatich minútach zápasu bol pred hranicou 16tky faulovaný Martial, no svoj pokus z priameho kopu poslal nad. Hostia sa snažili preveriť pozornosť De Geu, ale ten bol pozorný. Ani volej po jedenástich minútach nenarobil Španielovi vrásky na čele. Prišli však zaujímavé momenty – najprv Baillyho faul vo vápne rozhodca penaltou neodmenil, no o niekoľko sekúnd na druhej strane penaltu zapískal. Postavil sa k nej faulovaný Martial, no mladého brankára neprekonal. Po osemnástich minútach sa bravúrou zaskvel De Gea. Na druhej strane sa pokúšal o úspech Lukaku, ale hosťujúci gólman bol pozorný. O niekoľko minút bol v sľubnej pozícii na hlavičku, no netrafil priestor brány. Už-už sa zdalo, že sa na skóre nič nezmení, no prišla 45. minúta a Matićova rana z dobrých 25tich metrov do tyče. Svilar v bráne sa však po lopte hodil tak nešťastne, že sa Matićov pokus odrazil od jeho chrbta a lopta skončila v bráne – 1:0 Pred pauzou sa ešte na kasu rútil Lukaku, ale trestuhodne nepremenil. Stav po prvom polčase bol 1:0

Druhé dejstvo sa nieslo v „zahrievacom“ režime, ktorý ako-tak rozhýbal Martial, no jeho prešľapovačky a kúzla nepriniesli osoh a lopta mu ušla za bránkovú čiaru. Po hodine hry sa nechal oklamať Smalling a skvelú strelu hostí musel vytláčať na roh až De Gea. O chvúľu na to sa veľkou chybou predviedol Bailly, ktorého nedôraznú prihrávku zachytil pressujúci útočník hostí a pred gólom United zachránila tyč! Na ihrisko následne za Martiala vybehol Rashford, a to sa ukázalo ako rozhodujúce. Marcus bol pri svojej snahe preniknúť pred bránu vo vápne faulovaný – loptu si tentokrát zobral netradične Blind a nekompromisnou ranou do stredu brány upravil na 2:0. V úplnom závere zápasu sa ešte hostia snažili stav kozmeticky upraviť, no De Gea si nenechal vziať čisté konto, a tak sa zápas skončil výsledkom 2:0

Pozitíva

• ďalšie čisté konto
  • veľmi kvalitný výkon Scotta McTominaya, ktorý odohral celý zápas
  • postup je prakticky hotová vec, stačí už len bod zo Švajčiarska

Negatíva

• slabší večer v podaní Erica Baillyho
  • 90 minút pre Nemanju Matića, ktorého zrejme viacerí fanúšikovia chceli vidieť odpočívať pred náročným zápasom v nedeľu
  • ďalší zápas bez gólu pre Romela Lukakua

Lavička: Romero, Lindelof, Shaw, Herrera, Mkhitaryan, Young, Rashford

Striedania:

• 46´ Lingard Mkhitaryan
  • 68´ Mata Herrera
  • 75´ Martial Rashford

Žlté karty: 24´ Lingard, 24´ Bailly

Benfica

Lavička: Cézar, López, Samaris, Jonas, Seferović, Eliseu, Cervi

Striedania:

• 64´ Grimaldo Eliseu
  • 74´ Jiménez Seferovic
  • 79´ Pizzi Jonas

2 Žlté karty 3

Ďalší zápas na seba nenechá dlho čakať a aby toho nebolo málo, čaká nás obhajca minuloročného titulu Premier League, a teda londýnska Chelsea. Zápas sa odohrá na Stamford Bridge v nedeľu 5. novembra/listopadu o 17:30 SEČ

Zdroje: whoscored.com, buildlineup.com

Podcast: Výmenný rozhovor s Liverpoolsky.net

Podcast: Diskusia na tému #InOleWeTrust vs. #OleOut

Review&Hodnotenie: Newcastle – Manchester United 1:0