25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mourinho po zápase s Benfikou

José Mourinho je potěšen výsledkem proti Benfice Lisabon, kterou jeho svěřenci pokořili v poměru 2:0 a jsou tak jen krůček od postupu do vyřazovací fáze soutěže.

Zatím stoprocentní jsou Rudí ďáblové v Lize mistrů, což pochopitelně bossovi dělá pouze a jenom radost. Včerejší vítězství pak svými brankami zařídili Nemanja Matič, jemuž ale ke gólu dopomohl nešťastný zákrok brankáře Svilara a Daley Blind, který již zmíněného mladíka v bráně Benfiky prostřelil z penaltového kopu. Naposledy se pak United podařilo utržit plný počet bodů z úvodních čtyř zápasů v sezoně 2012/2013 ještě za Sira Alexe Fergusona.

Kvalifikace na dosah ruky
Ještě jsme se nekvalifikovali. Čtyři vítězství nejsou dostatek, a tak ještě potřebujeme bod. Dva zápasy, jeden bod.

Výkon hráčů
Tohle je otázka na specialisty, jejichž cílem je komentovat utkání. Já jsem placen za svou práci a za to, abych ji odváděl co nejlépe, což dělám každý den. A specialisté jsou placeni za to, aby komentovali mou práci, takže to nechme na nich.

Celkově spokojenost s večerem
Jsem více než spokojen. Protočili jsme některé hráče a narušili tak stereotyp. Hrál i mladík z akademie (Scott McTominay). Dvakrát jsme skórovali, ani jednou neinkasovali. Další tři body, dvanáct celkem. To znamená i peníze pro klub, protože za každé vítězství klub něco dostane. Nikdo se nezranil… tedy až na Jesseho, kterého trochu pobolívají záda. Jsem víc než spokojen.

Co tě potěšilo nejvíc?
Všechno. Tři body, čisté konto, překonání stereotypu. Ten jsme odstranili díky záměně několika hráčů. A to hned šesti. Hrál i borec z akademie, a to hned devadesát minut. Jsem rád za to, že jsme se téměř kvalifikovali, ale zároveň znepokojen tím, že jsme se ještě nekvalifikovali.

První evropský start McTominaye
Scott? Ještě větší počin to je, když mu dal šanci manažer, který mladíkům šanci nikdy nedává! V Chelsea pode mnou nastoupil do Ligy mistrů vůbec nejmladší hráč v historii, Dominic Solanke. Pod manažerem, který nikdy mladíkům šanci nedává. Za Scotta jsem tedy rád, je to skvělá osobnost.

Penalty mohly být tři
Na Martiala a Rashforda byly písknuty penalty, ale to není to správné slovo. Obránci totiž jinou možnost ani neměli. A klidně mohla být písknutá třetí na Matu. Ale důležitá jsou čtyři vítězství a dvanáct bodů.

Exekutoři penaltových kopů
Martial to vzal na sebe, minul. Při druhé penaltě už ani nebyl na hřišti. A zbytek hráčů se toho chtělo chopit. Romelu to chtěl zahrát, Ander to chtěl kopnout, ale já vybral Daleyho. Trénovali jsme to a analyzovali. Třeba Martial za posledních několik dní neminul jedinou penaltu, a to je kopal proti třem elitním brankářům. Ale nyní minul. A na druhou jsem zkrátka vybral Daleyho.

Ke Svilarovi
Pokud by nezakročil, nebyl by gól. Ale to není jeho chyba. Tohle je fotbal. Nicméně přijít v osmnácti na Old Trafford a předvést takovýto výkon… velká osobnost.

K Benfice
Hráli dobře. Bylo to těžké se proti nim prosadit. Tak jsem vystřídal Matu a Herreru. Hra ale byla dál vyrovnaná, tak jsem udělal změnu i na levé straně. Soupeř nám hru opravdu komplikoval, ale nakonec jsme vyhráli.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!