Hodnotenie: Manchester United – Benfica

Diabli privítali na domácom Old Trafforde svojho posledného súpera z Ligy Majstrov. V prvej odvete skupinovej fázy predviedli hráči United dobrý výkon a podarilo sa im zdolať Benficu pomerom 2:0.

David De Gea – Zaznamenal dva svetové zákroky na začiatkoch oboch polčasov, keď zabránil jasným gólom z kopačky Goncalvesa. Celkovo si pripísal 5 zákrokov a má obrovský podiel na udržanom čistom konte. 8/10 MOTM

Daley Blind – Holanďan predivedol celkom dobrý výkon a dalo by sa povedať, že najlepší z obrany. V prvom polčase sa trochu pomalšie rozbiehal, ale neurobil žiadnu chybu, ktorá by viedla k súperovej šanci. V druhom polčase bol vybraný ako exekútor pokutového kopu, ktorý s prehľadom premenil. Akciu súpera prerušil 6 krát a rovnako tak odpratal loptu do bezpečia. 7,5/10

Chris Smalling – Smallingovi tento zápas moc nesadol a dopustil sa pár chýb, ktoré mohli mať za následok gól súpera. Za zmienku stojí, že nevyhral ani jeden zo 4 obranných súbojov o loptu a do bezpečia odkopol iba raz, čo je na stopéra United veľmi málo. 5,5/10

Eric Bailly – Bailly začal veľmi zle. Nepodarilo sa mu odkopnúť loptu do bezpečia 2x po sebe, spôsobil penaltu, ktorá nebola odpískaná a dostal žltú kartu v prvom polčase. Dopustil sa ďalšej chyby v druhom polčase, keď zle prihrával Smallingovi a vyslal tak útočníka do šance, ktorý trafil len konštrukciu brány. 5/10

Matteo Darmian – Matteo si svoje obranné povinnosti plnil celkom dobre a dokonca pár krát podporil útok centrom do pokutového územia. Predviedol presvedčivejší výkon ako obaja stopéri a určite by sme radi videli Darmiana pokračovať v podobných výkonoch. Vyhral všetky hlavičkové súboje, 3 krát odkopol loptu do bezpžečia a 2 krát prerušil akciu súpera. 7,5/10

Nemanja Matic – V tomto zápase nebol tak aktívny v defenzívnej činnosti, ako sme u neho zvyknutí, ale vykompenzoval si to útočnou fázou. Jeho strela z viac ako 20 metrov putovala najskôr do tyče a potom sa odrazila od brankára priamo do brány a bol z toho prvý gól. Držal stred ihriska a k jeho hodnoteniu sa da každý zápas písať to isté, pretože jeho výkony sú stabilne dobré. 7/10

Scott McTominay – Milé prekvapenie večera. Nebál sa, nehral iba na istotu a snažil sa niečo dopredu vymyslieť. Takisto z veľa súbjov o loptu vyšiel úspešne a dobre sa dopĺňal s Matičom. Skoro vôbec nestrácal lopty a počínal si ako skúsený zadák. Zastavil dokonca viac súperových akciá ako Matič a má veľký podiel na celom obraze hry United. Zanechal veľmi dobrý dojem a dúfam, že ho takto uvidíme hrať aj v Premier League. 7,5/10

Anthony Martial – Predvádzal skvelé individuálne schopnosti od začiatku a tým nechal úplne zabudnúť na Matu na druhej strane. Vybojoval penaltu, ktorú sám nepremenil. Prejsť obrancov mu skutočne nerobilo žiaden problém, dokonca aj keď čelil prevahe. Ale jeho finálna fáza, keď už mal prihrať alebo dať gól, bola príšerná. Neskôr v druhom polčase sa trochu vytratil a bol vystriedaný Rashfordom. Vytvoril 2 šance a zaznamenal 3 strely. 7,5/10

Jesse Lingard – Jesse začal na pozícii pod útočníkom, ale postupom času si toto miesto vymieňal s Matom. Do svojho zranenia podával svoj zvyčajný výkon, avšak po zákroku a krátkom ošetrení bolo vidno, že sa do súbojov moc nepúšťal a značne ho to obmedzovalo. Preto bol cez polčas vystriedaný. Podarilo sa mu vytvoriť 1 šancu a dostal aj žltú kartu. 6/10

Juan Mata – Prvý krát bol videný v 23. minute zápasu keď si pýtal penaltu. Od tohto momentu sa dostával viac do hry snažil sa vytovriť šance pre svojich spoluhráčov, dokonca sa dostal aj do zakončenia. Pár krát skvele vyšiel z obkľúčenia súpera, keď použil svoju futbalovú techniku a inteligenciu. Zaznamenal 2 centre do 16tky a 2 strely. 7/10

Romelu Lukaku – Lukakuovi sa nepodarilo skórovať ani z jednej z jeho 4 striel, ale napriek to mu nebránilo biť sa o každú loptu ako lev. Sám v 16tke súpera si dokázal poradiť a proti presile skoro skóroval. Mal obrovskú príležitosť po Martialovom centri a bol veľmi silný vo vzduchu. Ďalej spálil obrovskú príležitosť na konci prvého polčasu keď čelil iba brankárovi. Keď mal loptu, tak hráči súpera ho od nej nemohli odstaviť. Asistoval na gól Matičovi a celkovo vytvoril 4 šance, ale od neho sa čakajú góly. 7/10

Striedajúci hráči

Henrikh Mkhitaryan – Prišiel hneď do druhého polčasu za zraneného Lingarda. Pár krát sa dopustil nepresnosti v rozohrávke, ale darilo sa mu rozdávať loptyy lepšie ako Lingardovi. Miky je stále trochu z formy, keď nevytvoril ani jednu šancu a ani nevystrelil. 6,5/10

Ander Herrera – Ander prišiel na ihrisko upevniť stred poľa a to sa mu aj darilo. Vyhral väčšinu súbojov o loptu a skončil s 95% úspešnosťou prihrávok, takže svoju misiu splnil dobre. Nevytvoril žiadnu šancu a pripísal si 1 center do 16tky. 6,5/10

Marcus Rashford – Pokračoval v motaní hláv obrancov Benficy a po jeho individuálnej akcií, keď prenikol do 16tky, bol faulovaný v  pískala sa druhá penalta. Za krátky čas strávený na ihrisku dokázal prejsť cez obrancu toľko krát, ako Martial a jeho úspešnosť prihrávok bola 100%, aj keď treba uznať, že ich vela nebolo. 7/10

Tímový výkon

Mourinhovi zverenci sa dopustili pár obranných chýb(najmä stopéri), ale skvelý De Gea nedopustil, aby mu niekto zobral čisté konto. V strede poľa fungovala dobre spolupráca Matič – McTominay, ktorí kontrolovali hru. V útoku to mohlo byť lepšie, keby Martial dokázal v niektorých prípadoch lepšie dotiahnuť finálnu fázu alebo Lukaku premeniť nejakú z jeho veľkých šancí. Fakt je však ten, že si Diabli pripísali ďalšiu dôležitú výhru do tabuľky a udržali čisté konto.

Zdroj: premierleague.com, buildlineup.com

Oficiálne: Mason Greenwood podpísal novú zmluvu