16/05/2021

Mourinho po výhre nad Kohútmi

Josého Mourinha prirodzene potešil výsledok zápasu s Tottenhamom, keďže Manchester United dokázal zvíťaziť 1:0. Mourinho ocenil výkon a prístup svojich hráčov.

Zaslúžené víťazstvo

Myslím si, že sme dosiahli to, čo sme si zaslúžili. Bol to náročný zápas dvoch veľkých klubov, ktorý mohol skončiť remízou. Myslím si, že oba tímy sa snažili zvíťaziť, ale zároveň si boli vedomé sily súpera. Myslím si, že okrem Alliho šance sme boli jediný tím, ktorý mal nejaké šance. Dokázali sme ich kontrolovať a mali sme viac šancí na výhru v zápase. Bol to veľký futbalový zápas, ktorý bol náročný po taktickej stránke pre oba tímy a ich hráčov. Rozhodca bol dobrý. Ukázal iba jednu žltú kartu vo veľkom, agresívnom zápase, kde každý súboj vyzeral ako keby bol pre daného hráča posledný.

Zmeny v útoku

Snažili sme sa z lavičky poslať čerstvých hráčov na rovnaké pozície v útoku. Mauricio spravil to isté. Vystriedal Sissoka a Sona a nahradil ich Llorentem a Dembelem, pričom nezmenil rozostavenie. Myslím si, že obidvaja sme sa snažili vyhrať, ale vedeli sme, že jedna defenzívna chyba nám môže prehrať zápas a to sa im presne stalo. Ale myslím si, že to bol výsledok našeho tlaku, najmä v druhom polčase. Na začiatku zápasu sme boli naozaj silní, ale po 15-20 minútach sa zápas vyrovnal. V druhom polčase bol vietor na našej strane a my sme sa snažili dostať za ich obranu. Rashfordov pohyb im robil problémy. Potom, keď už bol unavený, sme ho nahradili Martialom, ktorý dokáže lepšie viesť loptu. Pokúsili sme sa o výhru a myslím si, že sme si ju zaslúžili.

Povinná výhra?

Myslím si, že všetci cítime, že musíme vyhrať každý zápas. Preto som bol taký sklamaný v Huddersfielde, lebo tom zápase sme neukázali zodpovednosť, ambíciu, neukázali sme, že každý bod je vzácny. Dnes aj keby sme remizovali, alebo nebodaj prehrali v posledných minútach, tak by som nebol na hráčov nahnevaný, lebo od prvej minúty hrali tak, ako keby každý dotyk s loptou bol ich posledný v kariére. Na ihrisku odovzdali absolútne všetko, takže som spokojný s mojimi hráčmi a takisto s výsledkom.

Dôležitá pozícia Anthonyho Martiala

Niekedy nastúpi v základnej zostave a jeho prínos je dobrý, ale neskóruje toľko gólov, ako keď naskočí z lavičky. Ale hrá dobre, rovnako ako Rashford a Lukaku. Všetci traja odvádzajú fantastickú prácu. Dnes sme hrali s dvomi útočníkmi proti trom stopérom, ktorí patria k tým najlepším v Európe. Útočníci si museli plniť defenzívne povinnosti a napádať ich pri rozohrávke, ktorú maju naozaj dobrú, lebo sú zvyknutí hrať s tromi stopérmi. A okrem toho nám pomáhali sa dostať sa z pod tlaku, hrať v hĺbke poľa a vyhrať odrazené lopty. Potom dal Martial gól, pričom tá strela nebola veľmi podarená, ale aj takáto strela môže byť krásna.

Hráči nechali na ihrisku všetko

Ak by bol výsledok 0-0 alebo 1-1, tak moje pocity by boli rovnaké. Hráči nechali na ihrisku všetko a každá lopta vyzerala, že je pre nich najdôležitejšia v kariére. Proti kvalitnému tímu ukázali sústredenosť a koncentráciu. Hrali sme dobre. A keď hráte dobre proti kvalitnému tímu, je to ešte o to lepší pocit.