21/06/2021

Review: Manchester United – Tottenham

Ve šlágru desátého kola na Old Trafford zavítal velmi silný soupeř Tottenham Hotspur, který před zápasem měl stejně bodů jako domácí United. Utkání krásný fotbal příliš nenabídlo, zato ukázalo taktickou vyspělost obou manažerů a velkého nasazení hráčů na hřišti. „Rudí ďáblové“ nakonec urvali důležité vítězství deset minut před koncem zásluhou Anthonyho Martiala.

Review pripravil redaktor luisnani17.

Mourinho měl k dispozici uzdraveného Baillyho s Jonesem, kteří se objevili v základní sestavě v systému na tři střední obránce. To hostující manažer Pochettino musel řešit velkou ztrátu v podobě zranění Harryho Kanea, toho na hrotu zastoupil Heung-Min Son. Rozhodčím zápasu byl Jonathan Moss.

Zápas začal ze strany United velice slibně. Ve 2. minutě hledal Lukaku přízemním centrem před bránou Rashforda, o tři minuty později zase zpětnou přihrávkou nenašel nikoho v červeném dresu Young. Nadějný úvod zápasu gradoval v 10. minutě, Lloris nepovedeným odkopem poskytl domácím přečíslení, ti s ním však nenaložili vůbec dobře. Chvíli nato nebezpečně pálil Marcus Rashford, jenž dnes mimo jiné odehrál svůj poslední zápas jako teenager. Poté se utkání změnilo v šachovou partii. Další moment, který stojí za zmínku se datuje až do 42. minuty, kdy se dostal k zakončení po rohovém kopu Dier, jeho nedůrazný pokus ale lapil De Gea. Poločas skončil 0:0.

Druhé dějství se od prvních vteřin neslo v podobném duchu. V 54. minutě se o slovo přihlásil do té doby nevýrazný Mkhitaryan, jenž se umně uvolnil ve vápně a vystřelil. I když šlo o slabý pokus, hostující brankář míč nešikovně vyrazil před sebe, kde číhal Marcus, na poslední zasáhl obránce Vertonghen. Zhruba za deset minut odvrácený rohový kop zpoza vápna vypálil těsně nad Valencia. Tottenham si svojí první velkou šanci vypracoval až v 77. minutě. Eriksen bravurním centrem našel Alliho, jenž z očí do očí selhal proti De Geovi. Zápas v té době běžel na vysoké otáčky. V obrovské šanci se objevil Lukaku, hlavičkoval ale bohužel jen do tyče. Diváci v „Divadle snů“ se dočkali vytoužené branky v 81. minutě. De Gea odkopem od vlastní brány našel Lukaka, ten hlavou prodloužil za sebe, kde obranu „Kohoutů“ zastihl střídající Martial a svoji šanci chladnokrevně proměnil 1:0. United ustáli závěrečný nápor Tottenhamu a připsali si do tabulky velmi důležité a vybojované tři body.

Střídání

• 65′ Lingard – Mkhitaryan
  • 70′ Martial – Rashford
  • 93′ Darmian – Young

Tottenham

Lavička: Vorm, Trippier, Rose, Sanchez, N’Koudu, Llorente, Dembele

Střídání

• 62′ Llorente  – Son
  • 62′ Dembele  – Sissoko