14/05/2021

U18 porazila Middlesbrough vysoko 6:2, U23 padla s Liverpoolem

Zatímco mladíci Manchesteru United U18 si s chutí zastříleli a porazili Middlesbrough U18 vysoko 6:2, tým United U23 nestačil na domácím hřišti na Liverpool U23, kterému podlehl 1:3.

Manchester United U23 – Liverpool U23 1:3 (0:1)
Hosté se dostali do vedení v 14. minutě utkání, když Benjamin Woodburn vybojoval míč ve středu hřiště, přihrál Oviemuno Ejariovi, který z úhlu prostřelil brankáře Kierana O’Haru v brance United – 0:1. Na další branku utkání si zhruba 4577 diváků muselo počkat až do 61. minuty utkání. Joshua Bohui v těžké pozici ještě stačil přihrát míč Jamesu Wilsonovi, který z podobné pozice jako Ejaria prostřelil brankáře Kamila Grabaru a vyrovnal – 1:1. Nerozhodný výsledek vydržel pouze devět minut, v 70. minutě se po rohovém kopu Woodburna hlavičkou prosadil Marko Grujić, který tak hosty poslal opět do vedení – 1:2. Konečnou podobu výsledku dal v 74. minutě utkání Harry Wilson, který využil zaváhání domácí obrany a prudkou střelou k tyči zvýšil na 3:1. V závěru utkání se už nic zajímavého nestalo a Liverpool si tak odvezl z Manchesteru všechny tři body a upevnil si vedení v ligové tabulce. Manchesteru United naopak patří v ligové tabulce poslední místo.

Sestřih z utkání:

61. J. Wilson – 14. Ejaria, 70. Grujić, 74. H. Wilson

Warren

Sestava Manchesteru United U23:
O’Hara – Michell (81. Dearnley), Warren, Williams, Riley – Kehinde, Hamilton – Redmond, Boonen, Bohui (86. DJ Buffonge) – J. Wilson

Sestava Liverpoolu U23:
Grabara – Alexander-Arnold, Masterson, Whelan, Flanagan – Grujić, Woodburn, Virtue-Thick (73. Brannagan), Ings – Ejaria, H. Wilson (86. Adekanye)

12 Manchester United U23 8 1 2 5 -9 5

Manchester United U18 – Middlesbrough U18 6:2 (3:2)
Úvodní branku utkání vstřelil v 13. minutě hostující Stephen Wourne, který po závaru v domácím pokutovém území doklepl míč do sítě – 0:1. United se podařilo vyrovnat o pouhé tři minuty později a to když se po průniku Nishana Burkarta střelou do protipohybu brankáře prosadil Lee O’Connor – 1:1. V 31. minutě se domácí mladici dostali do vedení a to když se Nishan Burkart položil do přihrávky Williamse a mířil přesně – 2:1. Hostům se podařilo vzápětí vyrovnat a to když v 34. minutě Stephen Walker využil drobného zaváhání brankaře Fojtíčka, který neudržel jeho střelu – 2:2. O pouhou minutu později Burkart využil zmatků v obraně Middlesbrough a střelou z otočky vrátil domácím vedení – 3:2. Další branka padla v 73. minutě a to když centr Aidana Barlowa skončil až za zády brankáře Hemminga – 4:2. V 82. minutě po sérii pěkných přihrávek zvyšoval už na 5:2 střelou z hranice pokutového kopu Dylan Levitt. Konečnou podobu výsledku dal v 89. minutě opět Lee O’Connor. Mladíci United tak porazili své vrstevníky z Middlesbrough vysoko 6:2 a v ligové tabulce jim patří třetí příčka.

16. a 89. O’Connor, 31. a 35. Burkart, 73. Barlow, 82. Levitt – 13. Wourne, 34. Walker