08/03/2021

Hodnotenie: Swansea – Manchester United

Po katastrofálním výkonu na půdě Huddersfieldu přišel ideální zápas na revanš v ligovém poháru na trávníku Swansea. José Mourinho dal šanci několika hříšníkům ze sobotního zápasu v čele s Lindelofem, aby si napravili reputaci. Nebyl to nejdokonalejší výkon, ale hráči splnili povinnost a postoupilo do dalšího kola Carabao Cupu.

Hodnotenie pripravil redaktor luisnani17.

Sergio Romero – Ještě v 92. minutě bych mu dával šestku, jenže v posledních vteřinách chytil největší šanci „labutí“, a tak si zaslouží o známku víc. Jinak moc práce neměl, tedy až na výjimku, kdy pálil Tamy Abraham a Sergio jeho střelu vytáhl na roh. 7/10

Matteo Darmian – Na pravé straně to byl úplně jiný Matteo. Neměl to přes nohu a hrálo se mu znatelně lépe. Dozadu u italského beka problémy nebývají, ale často je kritizovaný za svůj útočný projev. Dnes si však zaslouží pochvalu, neboť si připsal asistenci za krásný centr, po kterém Lingard zvýšil na 2:0. 7/10

Victor Lindelof – Momentálně určitě nejvíc kritizovaný hráč. Dnes to opět nebyla žádná hitparáda. V prvním poločase si připsal dva špatné momenty. Nejprve laxně promáchl míč a vyslal Swansea do nebezpečné akce a podruhé, když přestal hrát, protože očekával odmávání ofsajdu. To však nepřišlo a z pokračujícího útoku klidně mohl padnout gól. Nic na celé situaci nemění fakt, že to byl zcela evidentní postavení mimo hru. Hraje se, dokud rozhodčí nepískne. Ve druhém poločase už to bylo lepší, ale hlavně díky pasivitě soupeře. 5/10

Chris Smalling – V systému na tři stopery se postavil doprostřed a jako správný kapitán velel dobrým výkonem k výhře a čistému kontu. Působil na mě nejjistějším dojmem. Vyhrával všechny souboje a častokrát se snažil míč konstruktivně rozehrávat namísto odkopů. Ve 2. minutě hlavičkoval po rohovém kopu jen těsně vedle. 6/10

Axel Tuanzebe – Axel dnes dostal šanci a naložil s ní velice dobře. Měl jsem z něj lepší pocit než z Lindelofa. Nebál se hrát a několikrát vyvezl míč, čímž založil útok, jednou dokonce i golový, když vertikálně potáhl balon a nahrál ho Darmianovi, jenž asistoval na branku Lingarda. Rozhodně bych se nebál dát mu více prostoru na hřišti. 6/10

Daley Blind – Daley nám dnes létal na levém wingbackovi. V defenzivě měl párkrát problémy s agilním Routledgem, ale žádné nebezpečí z toho nevzniklo. Směrem dopředu se snažil, jenže to zase kazily špatné centry, ať už ze hry nebo z rohů. 6/10

Scott McTominay – Tento další nadějný mladík z akademie dostal šanci, po které se volalo mezi fanoušky. Scott vytvořil středovou dvojici s Anderem Herrerou a svým výkonem určitě zaujal. Dvacetiletý záložník nehrál alibisticky, neustále se nabízel pro přihrávku a v defenzivní činnosti rovněž nezaostával. 6/10

Ander Herrera – Po Lindelofovi další hráč, který měl co napravovat. Při početní marodce zejména v záloze Mourinho nemá moc na výběr, a tak je základní sestava pro Andera v podstatě jistá, jenže předvedené výkony by sotva stačily na lavičku. Dnes nehrál špatně. Ve středu pole si splnil svoje, několikrát odebral soupeři míč. Vymyslel krásnou kolmou přihrávku, po které padl první gól. 6/10

Jesse Lingard – Jesse předvedl velmi dobrý výkon. Nastoupil na pozici pod útočníky a docela mu to sedělo. Byl velice aktivní, neustále se nabízel a hrál důležitou roli mezi útokem a zálohou. Navrch dal dva góly, které stály za to. První vstřelil po oku lahodícím uvolnění od Rashforda krásně k tyči, u druhého zakončil náramně hlavou mimo dosah brankáře. Lingard si hlasitě řekl o místo v sestavě. 7/10 MOTM

Marcus Rashford – Tento sezonní rébus mezi Marcusem a Tony pro dnešek José vyřešil tak, že postavil oba dva spolu na hrot. Rashford si počínal podobně jako Lingard, jen s tím rozdílem, že nedal dvě branky. Vepředu pořád v náběhu a vždy připraven převzít míč, který následně dokáže podržet, čímž pomáhá celému týmu. Po kolmici od Andera parádně vysunul patičkou Jesseho vstříc prvnímu gólu. 6/10

Anthony Martial – Do třetice hráč, jenž dostal šanci na nápravu posledního výkonu. Anthony tuhle sezonu hraje parádně, a tak věřme, že si proti Huddersfieldu vybral jen špatný den. Na Liberty stadium to byl ovšem Martial, kterého známe z této sezony. Sbíhal si pro míče a neustále se nabízel pro přihrávku. Několikrát se pokusil o průnik, což je mu typické, dnes toho však na úrodnou půdu moc nepadlo. 6/10

Střídající hráči

Nemanja Matič – Na hřiště se dostal v 67. minutě místo Andera. Nemanja přišel na hřiště, aby udržel stávající klid a nepustit „Labutě“ do nějakého tlaku. Ani není moc co hodnotit, Swansea se v podstatě na nic nezmohla srbský středopolař neměl moc práce. 5/10

Romelu Lukaku – Střídal společně s Matičem. Nahradil Rahsforda, který dostal v zápase nakopáno. Do žádné šance se nedostal a u míče byl jen zřídka. 5/10

Luke Shaw – Na poslední minutky se na trávník podíval i Luke, který si v posledních měsících užil dost se svými zraněními, tak doufejme, že už nám vydrží zdravý a ukáže, co v něm je. Není co hodnotit. Nehodnocen

Zdroj: premierleague.com, buildlineup.com